PRIF UK Biologia

Príspevok v téme: PRIF UK Biologia
BBenita

Ahojte :-)
V septembri nastupujem do prveho rocnika na UK na biologiu.
Chcela by som sa popytat na par veci ludi, ktori tam uz studuju, pripadne tu stretnut ludi, ktori budu moji buduci spoluziaci :-D
V prvom rade sa chcem opytat, ci nahodou niekto nevie, kedy mam ocakavat definitivne rozhodnutie o prijati... Lebo list o tom, ze ma mozu prijat bez prijimaciek mi prisiel uz davno, v zozanem prijatych som, ale definitivne prijatie stale nikde. Budu to rozposielat az po prijimackach vsetkym naraz?
Duha vec, ktora ma zaujima sa tyka neskorsej specializacie. Treba uz v provom rocniku vediet, na co sa chcem specializovat a podla toho si uz vyberat aj povinne volitelne a volitelne predmety? Alebo sa staci definitivne rozhodnut az neskor?

BBenita

melon - ja som to mala tiez ako poistku a vyslo to tak, ako to vyslo.
Tento rok to bolo tak, ze prijimali v dvoch kolach. V prvom brali bez prijimaciek na zaklade znamok zo SŠ(a myslim, ze par ludi brali aj na zaklade SOČ-ky) a v druhom kole ostatni robili prijimacky. Na stranke prirodovedeckej fakulty v casti prijimacie konanie by este mal byt dokument ohladom podmienok prijatia.
Ja som bola prijata bez prijimaciek. Priemer som mala myslim zo vsetkych predmetov za 4 posledne roky studia nieco pod 1,4.

melon

Robia sa tam prijimacky alebo beru iba podla znamok? Ak sa mozem opytat, aky ste mali priemer? Rozmyslam, ze si biologiu dam ako poistku na buduci rok. Tiez si ale nie som ista, urcite by ma to bavilo, ale to uplatnenie nevidim ruzovo.

kajka01

tiez si myslim, ze zamestnat sa vo vede a vyskume je na Slovensku minimalna a pri tom je to taka skoda biologia je krasna vedna disciplina a ked ma clovek z nej znalosti tak naozaj vie vela o zivote naokolo a vie vysvetlit rozne veci co sa deju okolo nas aj v nas :))) ja osobne som vystudovala biologiu ale ako ucitelstvo pre istotu..
aj ked to nie je uplne k veci tejto temy nedalo mi to napisat :))

lioness_01

swistica - súhlasím, môj priateľ sa chce venovať genetike a už má vysnívanú robotu a keď mu hovorím, že je minimálna šanca že sa aj tak ako chce zamestná, tak sa urazí :D študentov biologie je strašne veľa, mali by ich podľa mňa prijímať menej, možno by nebol až taký problém sa zamestnať potom..

swistica

ano, ale vsetci absolventi vo vyskume nebudu, tolko ich netreba, do vyskumu sa dostane iba par najlepsich a mozno niekedy ani to nie... Tiez SR velmi neinvestuje do vedy a vyskumu. Takze studovat odbor biologia povazujem za hobby s tym ze po 5 rokoch vs studia je velky problem najst si pracu. Poznam viac absolvent. tohto studia, ktori mali obrovsky problem sa zamestnat aj napriek k tomu ze v rocniku patrili k najlepsim studentom. Teraz pracuju uplne mimo odbor ktory studovali.

BBenita

Co sa tyka uplatnenia, myslim, ze vsetko zalezi od specializacie... Napriklad odvetvia ako mikrobiologia + virologia, genetika alebo molekularka biologia teraz dost napreduju a myslim, ze perspektivu to ma... a aj z toho vyplyvajuce uplatnenie... vyskum, diagnostika, atd...
Musim sa vsak priznat, ze sa toho trosku obavam... V dnesnej dobe sa ale v kazdom odbore treba drat dopredu, byt lepsi ako ti ostatni... a mat aj trochu stastia :-)

swistica

ake uplatnenie budete mat ak vystudujete biologiu? Pretoze vo vyskume sa moze zamestnat tak cca maximalne 20% absolventov, v skolstve s jednym predmetom nebudete mat uvazok a farmaceutickych reprezentantov je tiez dost. Ma tato skola este aj ine uplatnenie?

BBenita

vevericka. prave si citam vsetky tie diskusie co sa tykaju UK a biologie :-)
Ty studujes molekularnu biologiu vsak? Nad tou aj ja vazne uvazujem do buducnosti, lebo ma to velmi zaujima a myslim, ze z tych odborov ma aj najlepsie uplatnenie... ale chcem sa ta opytat, ako je to tam s pokusmi na zvieratach?

vevericka

www.zdravie.sk
posledna strana

ak by si chcela nieco vediet mozno budem vedeit poradit..ale od tohto roka je uplne novy studijny plan a medzi nami je 4 rocny rozdiel, tak niektore predmety su zrusene ine mate nove..ale mozno v niecom by som vedela poradit:)