Moze sa brat liek aj po dobe spotreby?

kvietok zeleny

nevieme ako to bereš, či to máš ešte brať,ma nižšiu učinost, a nemusí byť dobrý.Coldrex to je tie cucavé pastilky, si si kupil?Nemalo by sa ti nič stať. už radšej neber.Spýtaj sa v lekárni.
Ak je napísane min. datum spotreby, tak može sa to nejaký čas ešte brat-väčšinou vyživový doplnok to býva.
šak zrejme ti nič nie je. už to neber

lasckavam

ked je uvedene spotrebujte do na lieku, tak len do tedy, jeden dva dni, mesiac po nevadi-menšia učinnosť alebo ja neviem-nie su dobre
ked je napísané min. spotreba -datum tak este nejaký čas može-učinnosť sa znižuje.
min spotreba je pri takych-ryža, strukoviny, čo sa nekazi.
pri jogurtoch? radšej tie co sa hned vyrobili. ale niekedy aj po spotrebe je jeden, dva dni dobrý, alebo predtým,niektoré su pokazene, vysledovat.

lasckavam

ked je uvedene spotrebujte do na lieku, tak len do tedy, jeden dva dni, mesiac po nevadi-menšia učinnosť alebo ja neviem-nie su dobre
ked je napísané min. spotreba -datum tak este nejaký čas može-učinnosť sa znižuje.
min spotreba je pri takych-ryža, strukoviny, čo sa nekazi.
pri jogurtoch? radšej tie co sa hned vyrobili. ale niekedy aj po spotrebe je jeden, dva dni dobrý, alebo predtým,niektoré su pokazene, vysledovat.

Simka02

no ani ja.. Ale ja som si to až vtedy všimla keď som už zjedla ten liek.
ale môže sa mi od toho niečo vážne stať?

Simka02

Dala som si na bolenie hrdla liek a už je 4roky po záruke. Čo sa mi od toho môže stať? (Dúfam že nič vážne)

0vecka

2 SvetlanaSvet to je dobra blbost... urcite ta reakcia nemala nic s tym ze to bolo o par dni po datume spotreby....

mara66

Dátumy spotreby sa určite nepíšu na deň presne ale asi tak orientačne, keď sú dlho tak môžu asi zmeniť účinok.

SvetlanaSvet

Neda mi nereagovať na niektore príspevky. Brať lieky po datume expirácie je veľký hazard !! Včera sme s priateľom stravili noc v nemocnici, užil totiž ibalgin na bolesť hlavy, ktory bol tyžden stary a dostal silnu alergicku reakciu. do 10 minut mal celu tvar opuchnutu tak, ze som ho nemohla spoznat a zacalo mu trpnut cele telo. stastie, ze mame nemocnicu za rohom, ked sme tam dorazili, uz nedokazal ani rozpravat. Lekari mu nastastie pomohli. Pritom on vela športuje a nikdy nemal žiadne problemy. Lekár nam povedal, že dokonca den po expiracii lieku už jednej pacientke nedokazali pomoct. Preto by som rada podotkla, nehazardujte so svojim zdravim !!!