Čo je psíkovi?

Príspevok v téme: Čo je psíkovi?
nika7777

Ahojte, chcem sa spýtať, neviete niekto, čo môže byť s mojim psíkom? Včera začal tak ako keby lapať po dychu a dnes tiež. Keď v kľude leži, tak dýcha normálne, ale napr. papal ráno tak sa tak nadychoval, ako keby lapal po dychu. Aj keď sa napr. olizoval. Určite idem k veterinárovi, len sa bojím, čo mu môže byť. Ďakujem

levanderka

mne fenka lapala po dychu ked porodila a starala sa o male. som prisla neskor nato, ze to preto lebo mala hnacku, tak to predychavala. cize sme boli vonku potom dooost casto.tak skus si vsimnut, ci to nie je tym.

nika7777

a ešte sa chcem spýtať, že ako zistil, že ma zápal v dýchacom systéme? robil jej nejake vyšetrenia? a pomohlo jej to asi o koľko dní? a máva aj po tom liečení sem tam lapanie po dychu?

nika7777

myslím, že tými chlpmi nie, to by mal stále, keď sa mu dostane chlp alebo vlas, tak to tak akoby "zakašle" to ho už poznám. Veď uvidime, keď s ním pôjdeme, to zase bude. jeho udržať, no nočná mora

BBenita

Ak sa mu to stava aj ked sa olizuje, moze to byt aj tym, ze sa mu do hrdla dostanu chlpy a zavadzaju mu tam.
Neboj sa, pokial je psik culy a zaujimva sa o veci navokol, nebude to nic vazne.

nika7777

a inak práveže je stále energický, hyperaktívny, teda som rada aj keď niekedy nie :) neleží nejako, stále by vymýšľal, uvidime, čo dnes.

nika7777

no inak niekedy sa mu to stane, že proste z ničoho nič lapa po dychu, možno raz do mesiaca, neviem, to by som klamala, ale nie často, je to zanedbateľne, ale včera to bolo ale tri krát a proste ráno som sa zobudila ako sa olizuje, to sa on lúbi a lapa po dychu, ako keby mu tam niečo zavadzialo. a potom aj keď papkal. Určite dneska idem k veterinárovi, snáď nič vážne.

BBenita

Moja fenka tiez tak niekedy "lapa po dychu", ale je to skutocne len obcas a je to chvilkova zalezitost, ktora hned prejde a zase je vsetko ako ma byt.
Ale raz sa jej to stavalo dost casto pocas dna, ale az take stavy mala, ze sa cela potom triasla, iba lezala, bola letargicka. A veterinar zistil, ze ma nejaky zapal v dychacom systeme a brala antibiotika.
Este mu pozri do nosa ako pisal Gregory Hpuse a pokial sa to bude stale opakovat, zajdi s nim veterinarovi. Nemusi to byt nic vazne, ale prehliadka sa vzdy zide :-)

nika7777

nie, do nosa som sa mu nepozerala, možno hey, možno ma sople, ale nekýcha. a psie apnoe je čo ak sa smiem spýtať?