Pálivé začervenanie..

Príspevok v téme: Pálivé začervenanie..
Krevetka810

Pred nejakou dobou ma začali bolieť kĺby alebo skôr teda svaly za kolenom a potom aj okolo panvy....proste ako keby som mala turistiku celý den a pritom som nijaku fyzicku záťaž nerobila....tak som išla na krvné testy...z nich sa zistilo že mam o hodne zvýšené ASLO.Pár dní na to som chytila zápal hrdla a moja lekárka mi povedala že zvýšené ASLO mam v dôsledku toho zápalu hrdla pravdepodobne a že u mňa je toto ochorenie už chronické keďže som v detsve velakrát bola chora hlavne čo sa týka toho hrdla....tak mi nasadili antiobiotika Penbene. Užívala som ich dva týždne a po 2 týždnoch som dostal ako keby alergickú reakciu. Iný doktor to uzavrel ako ,,alergia na penicilin" a prikázal mi aby som si dávala pozor na to čo jem.Pripadalo mi to divné lebo reakcia po 2 týždnoch je vylučená podla mna zaroven žeby to bolo z jedla mi pride tiež divne. Reakcia pretrváva až dodnes a doslova ma muči:(((prejavuje sa to ako take začervenanie hocikde na tele a strašne to páli ---v dosledku toho mam nutkanie si to poskrabat a po poskrabaní mi to napuchne/navrie a vyzera to ako jazva. Po nejakych 15_20 minutach to zmizne a objavi sa na inom mieste o nejaku dobu. Som z toho poriadne na nervy,hrozne hrozne to páli:(((po nejakej dobe sa mi akokeby ukázal druhy typ alergie popri tom prvom type a to na rukach...v podobe takých malých vyrážok+začervenanie.....takisto to pálilo....pri tej prvej reakcii však vyrážky neboli....nevie niekto z vás z čoho môže byť tá alergia?...je to vôbec alergia? alebo čo to vlastne má byť?:((.........(Aslo mam už znížené) a z jedla to určite nieje.....:(((((

jajkafr

Krevetka
môže ísť o alergiu na penicilín alergia sa môže prejaviť aj po dobratí lieku napr. ja reagujem na penicilin až po 3. dňoch užívania zápalom priedušiek, sťaženým dýchaním, pocitom na zvracanie... bolo by vhodné užiť nejaké lieky na alergiu a na svrbiace vyrážky natrieť Fenistil... alebo pýtaj niečo lekára