Operácia čeluste

ajelis

Aj syn mal komplexy ,bol málo komunikatívny,aby nepútal na seba pozornosť.Na tú operáciu ho pripravovala doktorka na čelustnej ortodencii 2 roky a po 18-tke ho operovali v Ružinove.V nemocnici bol 5 dní o týždeň vyťahovanie stehov a ďalšia kontrola o mesiac.Zatial je na tekutej strave. Výzerá omnoho lepšie ako pred tým.
Želám Vám správne rozhodnutie

mumu

Ďakujem, trochu ma to povzbudilo, myslím si že je pre mňa lepšie to podstúpiť ako nedať sa operavať a potom uvažovať nad tým že škoda že som to nepodstúpila.Teraz s touto vadou je moje sebavedomie na bode 0.

mumu

Neviem ci sa až takéto negatívne veci stali pri týchto operáciách v Ba. Mne nic iné však uz nepomôže a aj by som lepšie vyzerala.

mumu

Neviem ci sa až takéto negatívne veci stali pri týchto operáciách v Ba. Mne nic iné však uz nepomôže a aj by som lepšie vyzerala.

mumu

Niečo som si zistila aj z internetu, čo táto op obnáša - gumová fixácia čelustí na strojčeku, 3 týž. tekutá strava a ďalšie 3 týž mäkká strava aj dáku bolesť by som pretrpela.cez sánku prechádza mandibulárny nerv a nato mi nikto nič nepovedal aké je riziko keby ho poškodili a ja na tom budem horšie než teraz aj ma strašili že mi môže ovisnúť a úplne ochrnúť kútik úst a podobne. Alebo že po operácii sa budem musieť učiť hovoriť a jesť.

lost

Udjane je to pod celkovou narkozou (samotne riziko tu,uz osm si spomenul) a potom sa +- tyzden lezi v nemocnici este (ak si spravne pamatam, ktovie ci je to tak aj globalne)

lost

No mne moj orthodonista povedal ze je to vyborna vec, lebo bude mat pacient perfektne FUNKCNE zuby (nie len na pohlad, ale bude vediet hryzt tak ako treba), avsak nie je to bezrizikove, odpovedal mi ze, no... moze sa tam narusit nieco (nepamatam si co, nervy?), ale ze sance su male na neuspech, ale su.. Tak zalezi len od pacienta, ci sa na to citi... Tie rizika by ma tiez zaujimali presnejsie..