Túžim hrať na bicie, ale neverím si

Príspevok v téme: Túžim hrať na bicie, ale neverím si
alenka505

Ahojte..som dievca a mam 16. Odjakziva som tuzila hrat na bicie ale nikdy k tomu nedoslo. Az teraz mi rodicia dovolili za vyborne znamky bicie ale problem je v tom ze si neverim ze sa naucim na ne hrat ..lebo vraj je to tazke..ze budem iba trapna a nakoniec s tym prastim...ked sa kukam na videa ake to je tazke a aki su ti bubenici dobri chyta ma panika...pritom saliem z toho ako sa mi to paci...!

PetusQa

ahoj som dievca a volam sa Peta a mam 11.Odmalicka tuzim strsne hrat na bicie lenze si to nemozeme dovolit koli financnim problemom.

alenka505

ahojte :) dakujem za príspevky;)velmi mi to pomohlo..len by som chcela upresnit ze som 5 rokov chodila na klavir..aj ma to bavilo ale musela som si dat pauzu koli skole, ktoru som nezvladala. Teraz som chcela pokracovat ale mam 2 starsich bratov, ktori obaja vyborne hraju na klavir a keybord a prehovorili ma ze nech skusim bicie, aby sme vytvorili akusi domacu kapelku a mohli hrat. Len sa obavam ze nebudem opat zvladat skolu kedze bicie su ovela tazsie.

Miiili

Toto je uz troska starsi prispevok ale aj tak vsetci co chcu na nejakom hudobom nastroji hrat tak sa urcite prihlaste do hudobnej skoly popripadne k sukromnemu ucitelovi ktory ma ale jednoznacne odborne vzdelanie popripade hra dost dobre na nastroji.Nechodte k takemu co sa tvari ze vie hrat.....Toto vzdelanie je nenahraditelne.....Ano su ludia ktori nikdy nenavstivili hud.skolu a hraju super ale opytajte sa kto ich ucil?No samozrejme vyborny hudobnik a je to vlastne to iste len v sukromnom prevedeni....Lucie Bila je pre niekoho super spevacka a nema konzervatorium nepozna noty lebo da sa to aj bez not ale spytajte sa jej kto ju pripravuje a odpovie Vam spickovy hlasovy pedagog.Dievcina spieva dvadsat rokov a stale ma nad sebou ucitela lebo vzdy je co zlepsovat....To iste robi cely zivot bozsky Kaja.To ci vies alebo nevies hrat na hudobnom nastroji ries az ked budes tvrdo denno denne makat na hudobnom nastroji hodinku dve aspon dva roky.Urcite potom zbadas ci to ide alebo nejde.....Taki co cvicia raz do tyzdna to mozu jednoznacne zabalit.Vela ludi keca ale malo cvici.....Mam vystudovane konzervatorium a 10 rokov praxe na zuske a dodnes si pri pohlade na niektorych hudobnikov pripadam ako nemehlo ale ziakom hovorim ze nehrame na nastroji preto aby sme boli najlepsi ale preto lebo nas to bavi a hudba je balzamom pre dusu....Neporovnavaj sa s druhymi len ich obdivuj a makaj.Su motivaciou a nepouzivaj vyraz takto ja nikdy nebudem hrat....To je strasne frustrujuce.Zahod proste trach a chod.Podporili Ta rodicia?No super! Pri hudbe musi ist strach bokom a pevna vola plus nekonecna vydrz trpezlivost ma dvere otvorene.Hudba je velmi tvrdy chlieb a drina ale casom sa Ti zavdaci......

bibi1234

najprv si mala skocit do umeleckej skoly, ci mas vobec hudobny sluch a zmysel pre rytmus!!! nemozes sa ucit hrat sama, ked dobre nepoznas noty, rytmiku,... ja som chodila na klavir, potom dosla puberta a chut na chodenie na teoriu a klavir ma presla, dnes uz nezahram ani kohutika jarabeho a to som sa chcela ucit hrat -bola to moja vlastna iniciativa...
Ale ked uz Ti ich rodicia povolili, tak chod do toho!!!

2DaaD2

Nemas sa coho bat ja som zacinal s gitarou a tiez som videl vselijakych "frajerov" ako mastia a stratil som chut....:D....musis chciet a snazit sa....a podari sa ti to.....nikdy neni neskoro.....pokial mas hudobny sluch a trpezlivost tak sa naucis...

bubenik

ako bubenik ti poradim...ja hram cely zivot na bicie. ked kukas na videa bubenikov tak to by som rad vedel na akych...ked sa to chces naucit tak sa prihlas do nejakej umeleckej skoly. samozrejme lahke to neni ale ked si velmi veris tak by to malo ist. najlepsie je si aj najst nejaky vzor ako napr. mike portnoy,jimmy the rev sullivan..proste je ich kopa a od nich sa toho tiez vela naucis a nemusi ta chytat panika. skus si predstavit ze raz budes hrat ako oni a ta chut hned pride takze HRAJ!

zuzic

alenka pod do toho:) pokial ta to bavi nemas co riesit:) rob to pre seba a budes stastna:) ja som nikdy netuzila hrat ale mam doma klavir a nieco viem zabrnkat a je mi hned lepsie ked si zahram na klaviri...je to uzasny pocit zrazu je vsetko krajsie:) pod do toho:)

biopichh

pokial si nebudes verit darit sa ti nebude. ale ked nevyskusas nikdy nebudes vediet ci by ti to islo. Ty vies ci chytas ritmus ci ovladas naraz klepkat rukami a nohami :) je to tazke ja som si to skusala ale ja sa vobec nechytam. Na tvojom mieste by som si to najprv skusila chodila ku niekomu cvicit a ked by si sa chytala, proste aby na ne potom nesadal prach nieje to lacna zalezitost... ale daj si otazku co ak ano...co s tym ziskam? presadis sa? alebo len susedia pridu o nervy? :-)rychlo sa urcite nenaucis hrat aby si bola tip top potrva par rokov a potom uz budes mat predpokladam ine strasti ako dospela dama :)