Nas pes vsetko trha, ako nepricetny

Príspevok v téme: Nas pes vsetko trha, ako nepricetny
monanonaa

Moja labradorka taha na 8my mesiac.Byva von,ale na dvore nesmie nic ostat, VSETKO roztrha.Samozrejme ju nemozem hresit,kym ju nepristihnem.Ale zacina to byt dost otravne.Na dvore nemame kvety,stolicky, dnes mi ztrhla igelit z auta a roztrhala ho na franforce, nedaj boze zabudnut tam nieco
Ja vie, ze je to stena,ratali sme s tym,kym nie sme s nou,nudi sa,ale moze ju to prejst nejak samo vekom? alebo treba radikalne zakrocit? ak ano,ako,dakujem za rady

TinaM

mozno by som to skusila aj pozitivnym pristupom...cize mat ho pod kontrolou (na voditku), prikazat mu sadnut, pustit sliepky. Ked je dobry, caka, nevsima si ich (mozte sa napriklad skusit s nim hrat, kym sa sliepky prechadzaju okolo, hadzat mu lopticky), treba ho odmenit. Ked ich zacne nahanat (resp. este predtym, aby vam ich nestihol "pomasirovat") odvedte ho prec, zavrite do voliery alebo co to ma)...nech pochopi nie len to, ze vsimat si je zle, ale aj to, ze nevsimat si ich je dobre.

ALE! myslim si, ze 7 mesacny pes este musi vsetko poskusat, takze treba vela trpezlivosti :)

labr.vlčiak

Hugo-7m.križenec labradora a vlčiaka:-) čo hovoríte na labrador a sliepky? sú v osobitnej ohrade, zabezpečené proti podhrabaniu, ale rád využije možnosť (stalo sa to asi 2x), keď pozabudneme zavrieť bránu a stratíme sa mu z dohľadu, aby medzi ne vbehol a "pomasíroval ich", je už dosť veľký. keď sme na dvore "seká dobrotu", občas ponaháňa popri plote. existuje niečo, čo vám pomohlo, aby si ich prestal všímať? keď sa priblíži k sliepke aj cez plot, vadím sa s ním-fuj, keď bol pri nich prichytený, tak tiež, aj takou metlou mäkkou dostal pár príučných po zadku, aby vedel, že spravil zle, ale vyzerá, že na to aj tak časom zabudne, že sa to nesmie. poradíte mi niečo účinné? skúšala som ich aj "zoznamovať" na vodítku, to asi len vzbudilo jeho zvedavosť:-)ďakujem.

Blondula

my ked sme mali vlciaka,tiez sme nemohli mat nic na dvore :D spominam si,ze sme mali dotrhane topanky :D futbalove lopty asi 4 prekusal,brat hraval futbal :D a miloval moju maminu :D kazde rano vstavala s krikom na celu ulicu :D nemohli sme vesat pradlo na snory,lebo bolo cele zvesane,povlacene po spine a v tej kope vyruteny pes :D alebo krasna spomienka,ked mama vysadila dvor,spravila skalku,zasadila väcsie stromceky...rano skoro zinfarktovala,lebo stromy vytrhane s korenami pred dverami a v skalke jama jak keby tam meteorit spadol :DDD nas Ricky mal nufak od blata a zase v tej jame oddychoval nas domaci milacik :D mali sme a aj mame 2 starsie bycikle,jeden pouziva mama a druhy mal moj nebohy otec,chodieval na vlakovu stanicu o 5 rano.musel si vzdy privstat,lebo sa so psom nahanali po dvore.teda lepsie povedane otec nahanal psiska co mu za koleso drzal v zuboch bicykel a behal jak sialeny :D kazdy treti den musel lepit defekty :D alebo sme mali dlhu zahradnu hadicu,ktoru nas kuto tiez velmi lubil :D otec to vecer v lete natiahol do zahrady a ked pustil vodu na plne gule,striekalo to po celej dlzke na vsetky strany :DDD .... jaaaaaaj,ale byvalo veselo :P a to musim povedat,ze sme sa snazili vsetko odkladat,schovavat do sopy,ale on si aj dvere otvoril a povynasal vsetko,co sa dalo :D zomrel ako 14 rocny na starobu a odvtedy mame len takych malych blchacov co steka zase jak sialene :D kedze mame velky dvor,retaze u nas neexistuju,len ten vlciak mal svoju voljeru,lebo na cudzich byval mrchavy :D
aka rada ?? :D viem,ze teraz to strasne leze na nervy,ale po rokoch sa na tom budes bavit tak,ako ja teraz a to som spomenula strasne malinko co vsetko povyvadzal :DD

mlost

jj chapem ako to myslis :) ucit ho je dolezte... ja na vzn kaslen :) banda buranov to je. nech len drazdia kobru bosou nohou....

Veronika_27

Ja si myslím, že nie je škodu už od mala navykať na obojok, ale nevravím, že ho má mať non-stop na sebe, len aby vedel, že to nie je nič zlé a že to patrí k životu psa.

Čo sa týka tých predpisov o držaní psa na vodítku, tiež nechápem, kde našli takého múdreho človeka, neznášam miesta, kde musím mať svojho psa non-stop na vodítku :/
PS: u nás je to vo VZN mesta napísané spôsobom, ktorý nehovorí presne, že musím mať psa na vodítku, len musí byť pod dozorom... no policajti si vždy vyložia veci vo svoj prospech.

lost

no prave som sa vratil z 10 km dlhej prechadzky so psom.. neviem si predstavit, ze by som ho vlacil na obojku cely cas !!!

psycho, to akoze ked idem cez les, mam ho mat na obojku? :D

trvam na tom, aby sa tomu uradnikovy co navrhol a odklepol zobrala svojpravnost..

Deria

no ved, to je tiez pravda, naco mu ides davat uz obojok, ved mate casu dost! 8 tyzdnove stena musi zvladat najskor odlucenie od matky, musi si zvykat na nove prostredie a ludi, nove zvuky a pachy. to vsetko je pre neho stres a zvykat si uz teraz na obojok je prenho dalsia zataz. najlepsie, nedavaj mu zatial ziadny obojok, ved kam ti utecie?

Veronika_27

Lost, len by som doplnila, že psa je dôležité učiť na nevyhnutné predmety ako je obojok, vodítko, neskôr aj náhubok hned od prvých týždňov ako príde do rodiny. Je to základ socializácie psa.

lost

volny by mal byt tak cca aby sa tam zmestili 2 prsty, cize co ja viem, cca 2-3 cm aby sa od koze na krku odlepil, mozno aj 4cm (podla velkosti/plemena), ale nie tak aby sa vyvliekol (extremne nebezpecne pri ceste napriklad)...
popripade, je to individualne.. moze sa namiesto obojku pouzit postroj.. vela ludi ma na to rozny nazor..

inac osobne ak mam psa na voditku, vzdy ho najskor volam hlasom, ked nepride tak jemnym tahanim voditka (extremne jemnym, staci par desiatok/stoviek gramov v tahu.. ako keby drzim taham balon na snure napriklad..) a vacsinou ak uz nieco zachyti (stopu atd), tak kludne ho necham a prakticky on venci mna :D :)

ale aj napriek tejto benevolentnosti ak je to nutne, tak poslucha perfektne :)

a ozaj, ucenie psa je relativne, zalezi od plemena (ake to je? :) ) a samotneho psika.. niektory sa to nauci rychlo, iny nie.. ale dolezite je mat vela trpezlivosti s nim :)

pes totiz nikdy nebude robit naprieky.. nema povahu ako clovek, pes nikdy nebude klamat za ucelom ziskania vyhody alebo cohokolvek (jedine pri velmi nespravnej vychove, defacto je to naucenie ziskania vyhody a nie zla povaha psa :P ) tj. pes nerozmysla ako clovek, je to velmi jednoduchy "program" :) ktory sa da pomerne jednoducho naucit na cokolvek..

ale fakt, trpezlivost je extremne dolezita :)

a ked pisem trpezlivost, tak myslim trpezlivost na maximalnej moznej urovni..

mojmu iste veci trvali mesiace kym ich pochopil..

ale akonahle dosiahne 8 mesiacov, uz bude super, takmer dospely pes :P

a 2x za taky cas, 16 mesiacov, bude este lepsi psik :) este viac prirastie do rodiny :P :)

good luck & good night