nadané deti

kačenka

chcela by som sa opýtať, moja dcéra, ktorá bude mať 6 rokov až v oktobri tohto roku, chce ísť do školy. Aj v škôlke to potvrdili učiteľky. Máme sa sami rozhodnúť. Dcérka chce ísť z toho dôvodu do školy, že tam idú všetci jej spolužiaci. Poraďte mi, či ju máme zapísať do školy, alebo nie?

petruska

PORADIT VELA NEVIEM ALE BUDTE LEN RADA AKE SU TIE VASE DETI.PRETOZE KEBY BOLI MENEJ AKTIVNE TAK BY TO ASI NEBOLO LEPSIE ZE?ALE TAK ISTO SI MYSLIM ZE JE TO LEN NA VAS MOZNO TERAZ JE MIMORIADNE NADANY A O PAR ROKOV PREPADNE.ALE NEMYSLIM TO ZLE IBA HOVORIM ZE JE LEN NA VAS CI SA MU BUDETE VENOVAT ZA PAR ROKOV A CI DOSTATOCNE....DUFAM ZE ZNEHO BUDE DOBRY ZIAK.VELMI VAM TO PRAJEM.

brazdic

Jasne Teplicka je "skvela" - staci, ze niekto Laznibatovej /pani riaditelke/ zaplati "prispevok" na skolu a jeho dieta moze mat kludne aj IQ 80 a bude tam chodit - ach jo - chodia tam deti politikov, spevakov, moderatorov ak tam chodi jedno dieta urcite tam chodi aj jeho surodenec pricom je dokazane, ze vysoke IQ samozrejme nema automaticky kazde dieta v rodine. Samozrejme vsetky deti ludi, ktori su z PENTY maju tuto skolu bez problemov aj keby mali IQ -50.
Pani riaditelka si zdovodni co potrebuje. Vyhadzuje zo skoly prave mimoriadne nadane deti, ktore su problemove. Je to divna skola dajte si na to pozor.

**

žaba: dakujem za odpoved, potešilo ma, že v nitre taká škola je, chcem sa opýtať, či nevieš poradiť kde by sa mohla naučiť poriadne po slovensky, lebo tam kde chodí majú aj slovenčinu, ale zrejme zlú výučbu, naozaj všetky moje sesternice, čo tam chodili nevedeli poriadne po slovensky až na strednej sa naučili, naopak iné moje sesternice, čo ani sa nevedia tak dobre učiť slovenčinu ovládali-naučili sa v škole. moja teta mi vždy hovorila, aby som sa s ňou rozprávala po slovensky, ešte ani ani do školy nechodila, ale to bolo málo. ja chcem vedieť, či sa dá prihlásiť ju niekde na slovenčinu. lebo ona naozaj v tej triede veľmi trpí.
svätý: no možno sa jej naozaj veľmi venovali, ved je akoby jedináčik, lebo jej sestry sú o dosť staršie. ešte ani do škôlky nechodila a už hrala na notebooku karty s počítačom a vyhrávala. odvaha rodičov dať dieťaťu do rúk notebook, ked ešte ani hovoriť poriadne nevie, ani po madarsky vtedy ešte.
a chcem sa spýtať s tou rečou, ja som kedysi čítala, že ak má dieťa až moc vysoké IQ, že ani to už nie je dobré a jedným z prejavou bolo tuším aj to, že porucha rozprávania. Nemyslíte, že je až príliš nadaná a preto nie je schopná sa poriadne naučiť po slovensky? lebo v jej veku by už mala ovládať aj madarčinu aj slovenčinu. dakujem

žaba

beriem, že to je na rodičoch... ja som sa ozaj venovala až príliš môjmu dieťaťu,ale zase Ti môžem spokojne povedať,že zatiaľ niesu žiadne problémy... som spokojná s touto metódou výučby

svätý

nadané deti nie su až tak nadané nemyslite si.Je to všetko v rukách ich rodičov. Koľko času venujú tomu ktorému dieťaťu.Ak budete dieťa zanedbávať,vyrastie s neho bezdomovec.Ak sa budete dieťaťu venovať vkladať doň všetky veše vedomosti bude veľmi rýchlo napredovať aj oproti ostatným rovesníkom.Človiečik ktorý je psychycký a fyzicky zdravý je každý nadaný.Problémové sú hlavne deti z rozvrátených rodín ,deti po silných liekoch a deti s rodín kde vládne disharmónia.Verte každe zdravé dieťa ma rovnaké šance a naučí sa aj jadrovú fyziku. Iba naučí-ako obrázok.Pochopí to až z rozvojom svojej osobnosti v neskoršom veku.

sii

tak nech ide do madarska ked nevie po slovensky nechapem naco je na slovensku ked nevie rozpravat.
Na co je to dobre??? Myslim ta madarcina??? Ok doma nech hovori aj po cinsky ale v skole by mala hovorit po slovensky, nechapem naco su na Slovensku madarske skoly, naco je to dobre potom nastava takyto problem! Mala som kolegu na vyske ktory nevedel po slovensky ani hovno ale hlavna vec vedel po madarsky a na predanskach mu bolo velmi potrebne sedie.
Takze rada nech sa prestahuju do Budapesti tam je urcite nieco pre madarske nadane deti :))

žaba

no pravda je,že máloktor si vie uvedomiť,že práve jeho dieťa môže patriť medzi nadané deti... je škoda,že chodí do tej obyčajnej školy,nakoľko tam potláča to,čo už vie...alebo je naopak moc šikovná ako to píšeš... na Slovensku nie je škola s vyučovacím jazykom maďarským pre nadané deti... takáto škola ale slovenská je Nitre na ulici:Benkova 34... nestačia základy slovenčiny... držím palce

**

môžem sa spýtať, moja sesternica patrí medzi mimoriadne nadané deti, je v treťom ročníku na základnej škole, a je čo sa týka informatiky múdrejšia ako ten mladý učiteľ čo ho majú, ona si doma vytvára web.stránky a jej učiteľ ledva vytvorí ikonu. už sa prejavuju to ako veľmi trpý tým, že je v normálnej triede aj na jej správaní. býva na dedine pri Nitre, kde by teda mohla ísť do školy? ale má to ešte jeden oveľa večší háčik. nevie po slovensky, chodí do madarskej školy. neviete kde je taká madarská škola, alebo aspoň trieda? alebo čo s ňou? má sa individuálne učiť po slovensky a potom prestúpiť, ale nebude to už neskoro? ved už teraz je neskoro. poradte prosím. dakujem