nadané deti

žaba

ahoj Janka,tak sme naštartovali prvý ročník v triede pre mimoriadne nadané deti... môžem Ti zatiaľ povedať,že môjmu synovi sa zatiaľ páči,postupujú síce rýchlejšie ako v klasických triedach ,ale nejako to nepociťujeme... mávajú aj 4-5 úloh,ale dá sa to zvládnuť... majú rôznorodé predmety,čo tieto deti nesmierne baví... stáva sa,že príde domov unavený,ale to je bežné u prváčikov... dikec,že nám všetkým fandíš...

jantidlo

Zdrwím rodičov nadaných detí a chcem Vám povedať,že Vás veľmi obdivujem a prajem Vám s deťmi veľa trpezlivosti a príjemných zážitkov. Som študentka VŠ a veľmi sa zaujímam o tuto problematiku :) Je perfektné vedieť,že svet má takéto výnimočné talenty,ktorým veľmi fandím!! Jana

...........

Inac to je pravda deti,ktore su mimoriadne nadane,tak velmi trpia,pretoze ked dostanu nejaku ulohu,tak ju rychlo spravia a potom sa nudia a vyrusuju,casto nosia somov poznamky.......doporucujem BA teplicka 4,myslimze sa da kontaktovat so psychologickou a ona zmeria IQ ak bude vyzzie nez130 tak ho bezproblemov vezmu

Marianka

ahoj majka. ak sa zisti, ze je tvoj syncek mimoriadne nadany, tak ho nedavaj do klasickej triedy, ak ti mozem odporucit. mimoriadne nadane deti vtedy velmi trpia. rychlejsie im to "pali" a chcu stale rychlejsie a rychlejsie napredovat a potom sa im ostatne deti posmievaju. moja sestra je ucitelka a bola triedna v mimoriadne nadanej triede. tato trieda ma 15 ziakov (do 20 - viac nie) a tym je to lepsie.

sima26

Takze vlastne je to aj vyhoda ze prave Zaba,teraz sme v zahranici a tu je povinna skolska dochadzka od piatich rokov. takze moj syn nastupi teraz v septembri do skoly. Aj ked co viem,tak prva trieda bude skor skola hrou.ale to je myslim fajn.

,,,,,,,

TAkze v Bratislave skola pre mimoriadne nadane deti na Teplickej4 je fajne skvela nakolko poznam jedneho ziaka,ktory tam chodi,od prveho rocnika sa budu ucit anglictinu,co je dost narocne,cez hodinu mozu jest a kedy kolvek ist na zachod,s ucitelom si nevykaju,ale tykaju a na konci roka musia spravit koncorocnu pracu,ktora sa prezentuje pred celou skolou,po odovzdani tejto prace vam daju vysvedcenie,nie su tam hodnoty 1.2.3....,ale pisomne pochvaly,ktore vedu k motivacii ziaka,to je asi,aaaaaaa
ano musite platit 500 sk mesacne na rodicovske a chodia niekedy do kina,napr.Harry Potter4,ja som ziacka norm.skoly a strasne im zavidim,mimochodom vasemu synovi zmerajte iq a ked bude mat viac nez130 nebude problem a vezmu ho,ak byvate blizko Bratislavy tak maju svoju psychologicku,tak to je asi vsetko

žaba

ahoj sima26, myslím si, že bežné to nie je, pretože niektoré deti pomaly nevedia ani rozprávať, ale to že 4,5 ročné dieťa má takéto schopnosti svedčí o jeho inteligencii... mám syna, ktorý od 4 rokov číta, píše, robí na počítači a internete... do obyčajnej prvej triedy mi ho neodporučili, pretože by mohol mať narušené správanie, nakoľko on už základy ovláda... boli sme u psychologičky a spravil test (nadpriemerne nadaný), potom nasledovalo druhé kolo a od septembra bude navštevovať školu pre mimoriadne nadané deti... aké to bude? to si zatiaľ netrúfam ani odhadnúť, ale už teraz viem, že prístup učiteľa k takýmto žiakom je úplne odlišný...

sima26

je bezne ze 4,5 rocne dieta vie napisat svoje meno?a namiesto toho aby si kreslil tak odpisuje nadpisy a slova napr.z knihy.

ela

Poznam v košiciach psychologičku,ktora sa takym deťom venuje.DAm ti tel.kontakt lenže problem je vtom,že teraz robi na inom mieste v košiciach a neviem kde.Dam ti tel.čislo tam kde pracovala v pedagogickej pyzchologickej poradni tam to budu určite vedieť,že kde je .Vola sa Viera Jurečkova je velmi zlata a ak by tam to nahodou nevedeli čo je mala pravdepodobnosť tak sa ti to podarim zistiť,ale až na druhy týžden.to čislo je:055/671 3197 , 055 6711 139.Tam sa opitaj na jej čislo na mobil,ale najprv im povec,že o čo ide.Ja jej tu čislo na mobil nemôžem dať,lebo to čita milioni ľudi a nedobre by to dopodlo.Vela ludi by jej začalo anonimne volať.Urobila by som viac problemov ako dobra.držim ti palce.