Zubna pasta

Eva531

Ja zacinam tak, ze si najskôr poriadne vyplachnem usta, potom vycistim medzizubnymi kefkami Curaprox, potom dentalnou nitou, potom znovu poriadne vyplachnem, poriadne vykefujem single kefkou Te-pe, potom znovu poriadne vyplachnem, vycistim pastou a zubnou kefkou Curaprox 5460, pouzijem skrabku na jazyk a po vycisteni uz bud vôbec nevyplachujem, alebo vyplachnem ustnou vodou. Zubne pasty a ustne vody striedam, pricom najcastejsie pouzivam Elmex cerveny, ale aj Elmex sensitive zeleny, dalej Sensodyne, Colgate sensitive. Jedna zubna pasta 75 ml mi vydrzi na dva tyzdne. Snazim sa to robit tak, ze ked si kupim zubnu pastu urcitej znacky, tak si k nej kupim aj ustnu vodu tej istej znacky. Odhalene krcky mam iba na 4 zuboch, ale v poslednom case mi uz nerobi problem pouzivat aj ine pasty ako tie, ktore su urcene na citlive zuby. Velmi mierna citlivost zubov sposobena odhalenymi krckami ma vobec netrapi, v minulosti som mala zuby velmi citlive v medzizubnych priestoroch, co bolo ale zapricinene skrytymi kazmi (na to ziadna pasta urcena na citlive zuby nepomahala), ktore sa pomocou röntgenoveho vysetrenia odhalili a opravili, takze tento problem je uz vyrieseny

akinom007

Ja najcastejsie a najradsej pouzivam:
1. Sensodyne Pro namel white (je dobra aj na citlive, co mne vyhovuje)
2. Elmex oranzovy
3 Vademecum strieborny

Pouzivam pravidelne aj medzizubne kefky Te-pe a kefku vylucne Curaprox ultra soft

Co sa tyka ustnej vody, sice mam doma aj Listernine modry aj Odol modry, ale to nepouzivam pravidelne akosi si nad tym lamem hlavu, aky ma vlastne vyznam potom pouzitie kvalitnej pasty napr Elmexu, ke dot v zapati vyplachnem vsetko ustnou vodou? ved zmijem ucinok tej pasty, nie?
Ano ustna voda odstrani to kam sa kefka nedostane, to chapem, ale ked pouzijem medzizubne kefky, nie je to velmi treba uz...

janab

Zubári odporúčajú zubnú pastu ELMEX, asi vedia prečo a aj viem, že v ich rodinách ju používajú. Vraj je to najlepšia z.pasta na našom trhu.
Ja používam Lacalut activ a som spokojná.Myslím si osobne, že ak sú zuby bez kazov a ústna dutina v poriadku, tak ústne vody sú asi zbytočné. Možno stačí po každom jedle vypláchnúť ústa vodou, alebo prvá pomoc žuvačka.
Ak má niekto medzery medzi zubami, tak určite by mal používať medzizubné kefky, pretože z.kefka za do medzizubných priestorov nedostane.
A nielen pasta je dôležitá, ale aj kefka - jej tvrdosť a hlavne technika čistenia zubov. Predtým sa odporúčalo zuby čistiť krúživými pohybmi, dnes sa odporúča dentálnymi hygienikmi čistiť v smere rastu zuba a čistiť aj jazyk.
Ale každý máme iný chrup, takže pre každého je vhodné niečo iné. Je to úplne individuálna záležitosť, takže sa nedá povedať, ktorý výrobok je ten naj..žeby ulahodil všetkým ľudom...