Váš názor na potraty..

usiko

som za, ked:

- je plod poskodeney /je nezodpovedne priviest na svet dieta poskodene, ktore bude mat neplnoshodnotny zivot, znici zivot rodicom, a skor ci neskor, rodicia umru a o dieta sa nema kto potarat. lebo druhy pripad: nechame si ho, aj ked bude postihnute , a potom takito rodicia oytaju pomoc od casopisov, novin, televizie, su v roznych show a ky ich lutujeme a ideme sa pretrhnut, aby sme im pomohli/

-ak je zena znasilnena a pocne dieta,

- ak je zena vazne chora, otehotnie a vynosenie dietata by ju mohlo zabit;

- ak zena vie ze sa nebude vediet o dieta postarat, vztah jej nefunguje a podobne, je osamela a nema prostriedky.....

Tot moj nazor, som tehotna, a viem, a ratala som s tym, ze ked sa ukaze ze bude postihnute, dame sho prec.....

/Prosim osocovatelov a moralistov, ktori by sa teraz chcelii na mna vrhnut, a tvrdit ze zeny ako ja by nemali mat deti, nech ani nezacnu pisat, lebo tema je jednoznacna: nazor na potraty.../

mifor

Aj ten vývoj je opísaný trošku blbo. Dieťatku, (vlastne zatiaľ len embryu) začína tĺcť srdce predsa až v štvrtom týždni. Takže v prvom týždni ešte nemôže mať vyvinuté všetky orgány. A meria 7 mm až ako 28-dňové, vtedy sa mu začína formovať chrbtica a nervový systém. Embryo vyzerá celkom ako dieťa až tak v šiestom týždni, Vtedy sa už dajú rozoznať rudimentárne ruky a chodidlá. Takže v druhom týždni môže mať embryo ťažko nejaký palček. Ináč ja som za potraty len v naozaj opodstatnených, nevyhnutných prípadoch, napríklad keď je plod veľmi vážne poškodený.

percento

lebo je to atak na city, cisto vymysleny. Moze napisat vyvoj dietata, ale tie plane vykriky "mami, lubim ta, preco?!" si moze odpustit.

skleroska

Mám rovnaký názor ako je ten posledný. Som proti potratom, ale som za to,aby sa žena rozhodla sama. Takého niečo sa nedá dosiahnuť zákazmy a príkazmi. Každý nech sa rozhodne sám, máme slobodnú vôľu a treba to rešpektovať, aj keď sa žena rozhodne pre potrat.

laskonka111

nie som za ale ani proti, to fakt závisí od viacerých okolností, o tom by sa dalo polemizovať dlhé hodiny

beskyd

kazdy plod ktory vykazuje zavaznejsiu mieru poskodenia by mal byt zo zakona povinne usmrteny a odstraneny z tela matky. rovnako kazdy clovek ktory vykazuje dedicny defekt by mal byt povinne sterilizovany aby jeho zavinenim ludstvo nedegenerovalo.