Váš názor na potraty..

motorola

potrat? netreba k tomu nič dodať, len si pozrieť www.tv-mis.cz tam je potrat v priamom prenose. Po 5 min. tohto filmu človek vie na čom je a ostane dve hodiny v nehybnom stave a nemôže sa z toho dostať. A to je dieťa, ktoré nepoznám. A má to byť moje? tak to je sila. Asi nie je toho dôvodu na svete aby to človek urobil svojej krvi. Casom sa všetko urovná a dieťa to rodičom odplatí láskou.

mirka 23

Jajka, ked maš 16 a 25 tak sa na to pozeraš uplne inak. A ked sa to stane, budeš sa aj ty tešiť, ja som si to tiež nevedela ako mlada predstaviť :-)

Jajka11892

zajacica - hmm pekne sa ti to asi píše ale keď sa dvaja (aj mladý ľudia, finančne ešte nezabezpečení) majú radi, tak sex patrí aj do ich vzťah. (teraz nehovorím o žiadnych prostitútkach a podobných) Úplne by stačil dávať si väčší pozor existuje dosť druhov ochrany...
-A nechcem narážať na tvoju osobu stačilo by sa obzrieť dozadu a myslím si, že aj ty si spala s priateľom keď si ešte nebola finančne zabezpečená, mladá... Takže tak. Alebo sa mýlim?

Jajka11892

mirka23 _ jasik ja to chápem, však som napísala, že to hovorím teraz ale kebyže sa to stane tak asi by som zmenila názor. :) Akurát mám kamarátku v 2.mesiaci ona má 16 rokov ale na bábo sa strašne teší aj s priateľom :) hehe. Ale aj tak si treba dávať pozor aby žiadne dievča alebo žena na ten potrat nemuselo ísť. Vo väčšine prípadov sa tomu dá zabrániť ale v niektorých prípadoch nie :( lenže poznám strašne veľa dievčat v mojom veku, kotré spávajú zo svojimi priateľmi bez akejkoľvek ochrany. A potom to tak dopadne. buď si to nechajú alebo idú na potrat. :)

zajacica

Ked nie ste pripravené finančne, nedokončená škola, mladistvé a pod. /ako tu píšete/ tak nesexujte a nebudete riešit otázku potratov. Tie nenarodené deti na nič nemožu.

lost

pretoze verim ze dobrovolny potrat je ta POSLEDNA, teda "za" hranicou poslednej moznosti.. vykonat danu cinnost..

cely zivot je "hra" a ten kto ju nedokaze hrat je nebezpecny nie len pre seba ale aj pre okolie..
odseklo mi to prispevok, takze pokracovanie (stastie ze som si ten text skopiroval do pamate :D )

< 1 S O ) nedokaze menit svoje plany za behu, cize je neflexibilna voci zmenam, priliz leniva na zmenu a obzvlast na zmenu bez garancie k lepsiemu.. alebo nieco take.. a len zvysok 16% ludi, cize nad prvou pozitivnou smerodajnou odchylkou su schopny zit v style: "nech pride cokolvek, preskocim to"
ano vie, "retard" je prisilne slovo a trochu aj provokacne, ale tym chcem tych ludi trosku "motivovat", len pre ich dobre :) ja nemam z toho ziadny dobry pocit, ak to musim pisat, ja len tak.. provokacne :D (v ziadnom pripade nie urazkovo)
Obrazok na tie s.o.
upload.wikimedia.org

lost

pretoze verim ze dobrovolny potrat je ta POSLEDNA, teda "za" hranicou poslednej moznosti.. vykonat danu cinnost..

cely zivot je "hra" a ten kto ju nedokaze hrat je nebezpecny nie len pre seba ale aj pre okolie..

neviem soferovat = som nebezpecny pre okolie

alebo je to len "smerodajna odchylka" v inteligencii ludi, cize aby som to zjednoduchsene vysvetlil, 84% ludi (

lost

takk,

tak, ak by moja priatelka otehotnela v 20 roku zivota, so mnou samozrejme, tak by to hold bola nasa chyba, som ochotny niest nasledky a ano, som ochotny ukoncit skolu/pracu, respektive ju prisposobit tak, aby som sa venoval DOLEZITYM veciam a nie blbej skole/praci... (casovy manazment)

Hadaj preco som vo svojom zivote nechodil do krcmi, na disco, alebo zabijat cas s kamosmi na bezcielne buraniny?

Je sice fakt, ze som za mladi bol priliz uzavrety do seba, ale to bolo mojim stastim, vdaka tomu som sa stal stabilnejsim co sa tyka akejkolvek stranky zivota ;)

Cize ja som "extrem", a som ochotny bojovat za svoj ciel nech to stoji co to stoji.. (myslim - nevzdavam sa lahko)

A prave preto si mylim ze ak nejaky par splodi dieta "nehodou", je zodpovedny za vrazdu. To je ako keby som isiel na lod bez zachrannej vesty.. Retardovanost, sorry, ale je to fakt, v mojich ociach extremne nezodpovedne, ale je to len moj osobny nazor.. Mozno som len extremne opatrny v tomto neopatrnom svete a najivne ocakam od zvysku sveta to iste :D Ale pisem svoj nazor "cierne na bielom", jednoducho to co si myslim. A ver mi, ze ak vidim nejakeho zajacika ako robi svoju "pracu", ale nie je ochotny znasat NASLEDKY, tak je hold retard u mna..

To som len ja, jeden maly priklad, a to sa nepovazujem za najzodpovednejsieho cloveka.. Lenze co su potom ti ludia, co "nehodou" splodia dieta a chcu ho dat prec, lebo sa im to "nehodi" do planov? Hold, zase blblost, rozumny clovek vie prisposobit svoje plany takmer comukolvek, nie je mozne aby ho vykolajila akakolvek vec, aj tak vazna ako dieta, a ked uz, MAL mysliet dopredu, ze sex = rozmnozovoanie... :) :D ja si nepomozem, ale takto to citim :P :) :D

ale vzdy hovorim len na tych ludi, co maju deti nehodou,.... nie znasilnenim.. tam radsej budem ticho, lebo to je krute.. :(

dalej:
"To sa vacsinou deje u rodin kde bolo dieta nechcene, nevenuje sa mu pozornost, laska, vzdelanie."
Hmmm, to je dost dost dobry argument, a myslim ze mas aj pravdu... tam je sanca na vznik nasilnika brutalne vysoka.. i ked nasilnik moze pochadzat aj z normalnej rodiny, ale to je skor rarita.. no a asi prave tento problem nevyriesi nikto iny ako dany rodicia, cize tam uz tazko :(

mirka 23

Jajka, mala som podobný názor, lenže ine je teoretizovať ked si nezažila byť tehotná. Teraz rozmýšlaš čistou hlavou, ale ten pocit mať babetko v brušku, je niečo neskutočne a tu "hlupu" školu by si nejak dokopala, ale na potrat by si určite nešla. A v 3. mesiaci ma žena aj slušne bruško, citi že tam niečo žive ma a ked ho uvidiš na ultrazvuku... ja si to proste neviem predstaviť, to by sa muselo stať fakt niečo neskutočné.

Kameň Žula

Ešte niečo k tým znásilneniam :
1.) Prípady tehotenstva po znásilnení sú extrémne zriedkavé .
2.) Minimum žien , ktoré otehotneli po znásilnení , chce ísť na potrat . Existujú organizácie takýchto žien , ktoré jasne žiadajú , aby pro-choice aktivisti nezneužívali ich utrpenie na svoju propagandu , lebo oni potrat nechcú .
3.) Znásilnenie je vždy ťažká trauma . Potrat je však ťažká trauma tiež a nie je logické riešiť traumu traumou .
4.) Dieťa počaté pri znásilnení nie je ničím vinné a nezaslúži si trest smrti .