Váš názor na potraty..

cervena

donutit zenu po znasilneni donosit 9mesiacov jeho dieta je blbost.
Ak vam raz pride 15rocna dcera, ktora bola znasilnena a caka babo, ktore nechce, lebo nie je na to ani psychicky pripravena a aj by jej to 9mesiacov kazdu hodinu pipominalo traumu, tak co urobite? Donutite ju to donosit? Toto je tema, kde ma kazdy iny nazor, ale myslim, ze sme sa vsetci zhodli, ze zakazat to zakonom je vyslovena hlupost.

Anita11

Žena pri potrate nerozhoduje o svojom živote ako takom, ale len o kvalite svojho života, rozhoduje o živote toho nenarodeného dieťaťa. To si o svojom živote bohužiaľ rozhodnúť nemože. Jeho vlastná matka mu to právo berie.
Je jedno kedy sa vyvíja ručička, srdiečko, prsty atď..., či je to v prvom týždni, alebo v prvom mesiaci, alebo ešte neskor, je to život od samého začiatku.
Skúste sa spýtať mamičky, ktorá skúšala otehotnieť 5-10rokov a konečne sa jej na tehotenskom teste spravila druhá čiarka, či pochybovala o tom, že jej dieťatko je od prvého momentu živá bytosť - človek.
Moj názor na potrat - vražda.

lioness_01

question, nie prosti tomu nie som, zase nebuďme extrémisti. ak už dieťa je, tzn. žena je tehotná, nemyslím si, že prináleží človeku rozhodovať ďalšom osude dieťaťa... ono sa totiž k tomu nemôže vyjadriť a to je nefér. tiež by sa nám nepáčilo, keby niekto za nás rozhodol bez najmenšej šance vyjadriť sa ...

Jannn

Ak človek hreší ešte aj prirodzením, tak by bolo lepšie keby sme ho nemali:) Človek má slobodnú vôľu. Prečo má takmer polka ľudí tri deti. Veď by mali mať aspoň po desať. A kto ich bude živiť? Alebo skončia v Detských Domovoch? Ja neviem, ale kde končí zdravý rozum, začína hlúposť. Alebo detský domov "rodinného" typu, v ktorom sa počas jednej smeny stará o trinásť detí jedna vychovávateľka. Pri tom každé dieťa by bolo od iného otca. Divná rodina - ha, ha.

lioness_01

skleroska - jej život, ale nerieši svoj život, ale život dieťaťa... rozhodovať o bytí a nebytí by nemala byť výsada človeka...

skleroska

Prečo riešite "situácie"? Proste nie - nie je to dobré, ale áno - možnosť. Ak sa tak že na rozhodne, treba to rešpektovať bez ohľadu na to prečo sa tak rozhodla, pretože je to jej život...

lioness_01

ja si tiež myslím, že človek môže mať názor aj na veci, ktoré nezažil/neskúsil... napr. na drogy - neskúsila som, ale mám názor, a na potraty tiež...