Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

liečba úzkosti

Príspevok v téme: liečba úzkosti
orchidejka

dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na Vaše názory, mala som ťažký život a po 7r manželstva a rozvode som psychicky bola na tom veľmi zle. Už 3 roky užívam liek proti úzkosti - cipralex, niekedy aj 3/4 roka je úplne super ale úzkostné stavy, obavy a prehnaný strach sa stále opakujú. Myslela som že sa preliečim a zbavím sa týchto stavov ale asi to nie je také jednoduché. pocity na odpadnutie a vracanie, hnačky, búšenie srdca ma majú sprevádzať aj ďalej??? neviem či mám liečbu správnu alebo ja už neviem čo mám robiť.

Endzika

Zdravim vas prosim vas pekne ty co ste prezivali alebo este prezivate uzkosti budem vam velmi vdacna za radu po materskej som nastupila do prace a tam to zacalo velmi sa my zle dychalo postupne casom sa pridruzili silne tlaky na hrudi znicoho nic tak zrazu nejde my do hlavy to ze tie tlaky pri uzkostiach by mali do 30 minut ustupit ale mne to tazke dychanie plus silne tlaky trvali aj dva dni a nie a nie prejst skusala som vselico hlboke pomale dychanie bola som si zabehat ajtak nepresli dokonca este viac kazdy tyzden chodila premna sanitka obvodna ma poslala po vsetkych moznych vyswtreniach a vsetko bolo v poriadku tak samozrejme nakoniec ku psychiatricke ta usudila ze neznaci umna depresie ine nic nenapisala ze na tie tlaky skusi my predpisat slabe adcka lyxit prve dva tyzdne som sa citila skvelo konecne po niekolkych mesiacoch som nic necitila ziadny stres nervozitu ani tlaky ale ako ich uz beriem vyse mesiaca tie stavy sa my vratili dnes som bola napr.obchode ako som sa blizila ku pokladni prisla namna horucava a tras a na odpadnutie myslite si ze to moze byt uzkost???skusala som brat aj neurol ale ponom som bola sice kludna ale tlaky neustupili ba dokonca som bola ovela viac vytrasena preto sa my nezdalo zeby to mohla byt uzkost dakujem za precitanie aj pomoc

ninkaa

nejako ste zabudli na slecnu co tu krici o pomoc...mala som tuto poruchu a zatial som sa z toho dostala...ak chces mozme sa maiom porozpravat...viem ze je zle, aj velmi zle...ale neni to trvale a dostanes sa z toho

metanomorf111

Dobrý deň mám Sociálnu úzkostnú poruchu a hlavne mi robí problém vyvolaná hyperhydróza, ktorá vlastne zabezpečuje to že sa neskutočne veľa potím v oblasti dlaní pazúch zadku a chodidiel máte pre mňa niake rady zo štítnou žlazou to nič nemá lebo tú mam zdravú aj obličky z orgánmi to nič nemá je to čisto o psychike lebo keď som doma tak som "suchý" ale keď som v spoločnosti tak to zo mňa "tečie".

bojim

neliecim sa pretoze tieto stavy mam len narazovo, raz ze jeden alebo niekolko rokov zvacsa, prvykrat som bola aj u psychologicky, ale po par sedeniach som prestala lebo som citila ze mi to nepomaha vyrazne, navyse ta zena bola dost neprijemna. poto som sa z toho dostala sama a bol skoro 3 roky pokoj, no teraz mi zrdavotne problemy vzali energiu a zas to na mna ide. literaturu som este neskusala. mozno skusim.

rena23

Bojim, liecis sa nejako? Ako som uz pisala, tiez som si presla somatizaciami a mala som problem uverit, ze je to "len" psychika, kedze moje telesne pocity boli velmi silne. Ked bolo najhorsie, velmi mi pomohla kniha J. Praška: Prehnane obavy o zdravie, kde som pochopila, ako to cele funguje.

bojim

je vobec mozne aby som na tieto "vymyslene ci vsugerovane" symptomy ako tazkosti s dychanim fakt umrela? ze ma proste raz klepne a bude!

bojim

aj mam strach z choroby :( a potom sa k tomu pridruzia psychosomaticke priznaky a hoci si ich uvedomujem ze vznikaju v mojej hlave, neviem to zastavit :(( fnuk

rena23

Petka, mne sa to zacalo somatizaciami - vselijake telesne priznaky - trpnutie, mravcenie, znecitlivenie, chvenie, zasklby a bolesti svalov... Lekari zacali uvazovat o vselijakych vaznych neurologickych diagnozach a ja som zacala mat hrozny strach - az zachvaty paniky. Ked ani podrobne vysetrenia nedokazali nic fyzicke, poslali ma na psychiatriu. Ale ja som lekarom neverila, bola som presvedcena, ze som vazne chora a oni urcite nieco zanedbali... Az ked som sa dostala k psychiatriu a nastudovala som si toho vela o somatizacii, pochopila som. Ale aj ked takyto panicky strach som mala len z choroby, o nieco mensimi strachmi zo vsetkeho mozneho som trpela uz roky predtym, len mi nenapadlo spajat to s nejakou diagnozou. URCITE NEVER LUDOM, KTORI TA TU NAVADZAJU NA ROZNE ALTERNATIVNE SPOSOBY LIECBY. JEDNAK SU TO ZJAVNE LEN TEORETICI, KTORI SI NICIM PODOBNYM NIKDY NEPRESLI A JEDNAK S ALTERNATIVCAMI MAM STRASNE VELA SKUSENOST - SKUSALA SOM VSETKO MOZNE - STALO MA TO STRASNE VELA PENAZI A EFEKT NULOVY - ZABRALI AZ LIEKY A TERAPIA! A KED SI VSIMNES, TYTO LUDIA PISU PODOBNE VECI K MNOHYM TEMAM, PRETOZE Z TOHO ZJAVNE MAJU DOBRY BIZNIS!!!!!!!!!!!!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

liečba úzkosti - Fórum - ZDRAVIE.sk