Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako podať vypoveď v praci

Príspevok v téme: Ako podať vypoveď v praci
Sasa112

Mam par otazok ohladom vypovede v praci, ešte som ju nikdy nedavala tak neviem ako sa to presne vypisuje. Možte mi dať nejake typy ako to napísať? A môžem dať aj okamžitu akože na druhy deň by som neprišla, Alebo na to je zakon a to nemôžem? Nemam taku pracu, kde by mna nemal kto zastupiť, je ich tam dosť na zastupenie takže nie som obmedzovana tým že si musia za mna najsť nahradu.
No ak by som z dobrej vôle chcela dať o mesiac tak ako to mam tak slušne napísať? Môžem aj bez udania dôvodu? Ďakujem.

GiovanniX

ked okamzite budes chciet odist,cize pred vypovednou lehotou,tak zamestnavatel ti moze siahnut na 1 mesacny plat,ako kompenzacia pre neho,ale najlepsie je pokecat o tom zo zamestnavatelom,podla toho napises aj vypoved,dakde pustia ludi aj skor ako je vypovedna doba,len musia udat presvedcivy dovod:D

Sasa112

Takže môžem skusiť napísať že ukončujem pracovny pomer dohodou ku dňu 1.7. 2010... ? Ak mi to uznaju tak dovideniaaaa!!! :-). No ak nie tak si napíšem pre istotu aj inu verziu, kde udam tie dva mes. a budem tam ešt musieť byť :-(

iwi_ka

Ja to upresním: ziadna výpoveď dohodou neexistuje.
Bud ukoncis pracovny pomer dohodou alebo vypovedou. Takze napíses - Vec: Návrh na ukončenie pracovného pomeru dohodou - A potom popises: preco, ako a kedy by si chcela skoncit.

Ak ti neprijmu dohodu, mozes dat normalne vypoved - ale bezi ti vypovedna lehota (bud podla zakona alebo podla pracovnej zmluvy.)

Okamzite ukoncenie pracovneho pomeru zo strany zamestnanca je mozne len ak zamestnavatel zavazne porusuje svoje povinnosti (v zakone su tie dovody presne vymedzene)

Inak vzorov je na nete dost.

jajka001_

ked neprides do prace bez udania dôvodu, mas absenciu a dôvod na okamzite prepustenie pre hrube porusenie pracovnej discipliny
napisat vypoved je jednoduche, napises hore svoje meno, vec : vypoved dohodou, pod to napises Ziadam o ukoncenie pracovneho pomeru dohodou ku dnu .... z dôvodu...uvedies, datum, podpis
vypovedna lehota , ak ti nevezme dohodu, su dva mesiace
dovod nie je podstatny, nieco tam uved

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako podať vypoveď v praci - Fórum - ZDRAVIE.sk