Co s tym?

Príspevok v téme: Co s tym?
alysss

Mam taky problem a neviem ako to riesit. Uz asi 4 roky mam problem s jedenim stale dokola moj zivot je len o jedle o chudnuti same diety prejedanie a problemy stale dokola a dokola.Asi viete o com hovorim...
Ale ide o to ze,v poslednom case som zacala konecne chudnut.Normalne zdravo som schudla asi 4-5kg.Lenze potom som zacala robievat to,ze som nieco zjedla spociatku iba nieco male napriklad keks,a som ho vyplula (takto si aj pochutim a nepriberiem).Tak sa to stupnovalo ze som jedla viac a vsetko vypluvala.Napriklad som otvorila chladnicku,odhryzla syr vyplula ho,zjedla chlieb,vyplula a sla som dalej...Teraz uz sa citim ako taka bulimicka narobim si sladke jedlo,vselijaky puding,cokoladu otvorim vsetko pokusem a vypluvam do hrnceka a vylievam do zachoda.Minule som uz skoro upchala zachod kolko som tam toho nahadzala.Mozno to znie troska smiesne ale teda neviem neak mi to nepride normalne..... poradte mi prosim co mam robit.

zuzka1911

Samozrejme, ze sa to lieci. Tak ako bulimicky, ktore grcaju sa liecia tym, ze sa snazia normalne jest a negrcat, tak sa lieci aj toto. A najma si treba uvedomit, ze je to psychicka porucha, treba hladat najprv pricinu !

dr. quinn

ja v tej chvili nemyslim na to, ci sa mi nejake sacharidy rozkladaju v ustach alebo nie. je to skratka o tej lakavej chuti jedla, na aku mam chut, mozem si to dat a vzapati dat von..ako keby ked uz to mam v ustach nemam chut to prehltnut..no urcite ze je to PPP, ved to normalne nie je. alebo niekedy si idem dat napr platok syra, vyberiem ho z obalu, ale rozmyslim si to a zabalim ho naspat..myslite, ze sa to da nejako liecit?

alysss

alica90: no ja to neprehltam snazim sa to udrzat v ustach resp. to rychlo davam von po jednom suste.Aj sa mi stava ze to dakedy vytiahnem az z krku ked mi to vklzne...no tak nejak..

alica90

ja som to videla v jednom filme o PPP, je to urcite forma bulimie, jednoducho, situacia, ked jedlo neprejde pazerakom alebo ide naspat do zachoda, je bulimia...

baby, a vy nic z toho neprehltnete? alebo aj nieco prehltate? ved pocas zuvania sa aj prehlta trocha, nie? tak predsa nieco zjete? alebo jete len jedno susto a hned von? ved sacharidy sa rozkladaju uz v ustach...

alysss

dr.quinn : ano to mas pravdu.Neda sa to robit dokonca zivota.Ja som to dakedy robievala iba ked som bola sama doma som si nalozila jedlo a islo to ale teraz uz aj ked mam doma rodicov proste neviem tomu zabranit zoberiem si nieco pozujem to a idem na wc akoze a vyplujem to....a vkuse tak chodim na vecko alebo do vreckovky a potom to vyhodim do kosa.....Citim sa ako idiot ,no neviem zabranit tomu je to uzasny pocit ked to mozem jest a pritom nepribrat.Ale bojim sa ze to nebudem vediet prestat robit...

dr. quinn

a este nieco:) ani ja to nikdy nemozem vyvracat, von to ide, len ked to mam v ustach. no a chcem s tym prestat, lebo akoze sice to jedlo dobre chuti a nepriberiem, ale to sa neda robit cely zivot a na verejnosti:o)) a na tych veciach si moze pochutit aj niekto iny namiesto mna, bez toho, aby to skoncilo v kosi.

dr.quinn

ahoj, to ako keby som pisala ja. znie to blbo, ale som rada, ze niekto ma rovnaku poruchu ako ja. ja tiez mavam taketo chute, na hocico - sunka, syr, chlieb, slane, sladke a ked to mam ustach, niekedy ani len nepozujem a hned dam von. co s tym urobime??

zuzka1911

Ano, viem o com hovoris. Je to ista forma PPP, ista forma bulimie asi pravdepodobne. Moj kamarat toto tiez robi. Napriklad si otvori 100g cokoladu, kazdu kocku da do huby a potom to vypluje. Alebo hranolky pekne pozuje a tiez vypluje. Raz som videla film, chalan to maso pozul a tiez vyplul. PPP je to urcite. Ved napriklad bulimia je aj to, ked sa pouzivaju prehanadla. Nemusis nikdy vracat a pritom si bulimicka. Nuz, musis nieco zacat robit. Respektive, hento prestat robit.