Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

rakovina-kože

llek

Ja netvrdim Jancecka, ze kadzy, kto si da vybrat znamienko ma melanom, nastastie to tak nie je. Ale vychdzam zo skusenosti, ze prave pri znamienkach sa stale podcenuje absolutny vyznam bioptickeho vysetrenia. Neverili by ste kolko znamienok aj dnes konci v kosi bez histologickeho vysetrenia.Ak bolo znamienko vybrate, mate pravo na spravu a histologicky nalez a ma to byt zalozene v zdravotnej dokumentacii. verim, ze to tvoje znamienko bolo v poriadku.

jancecka

llek ja teraz neviem, ale nemám papier o tom, že výsledky boli v poriadku, neviem či mi to len chirurg nepovedal, ale videla som nejaký papier, z čoho to číta.

llek

Kazde ako kolvek podozrive znamienko (zmena farby,svrbenie, zapal v okoli, mokvanie, zvacsenie a ine zmeny) musi najprv posudit onko dermatolog. ten posudi dermatoskopom okraje a vobec chrakter znamieka a odporuci sposob, ako ma byt vybrate - ci je potrebny a aky velky lem zdraveho tkaniva. Potom si treba najst seriozneho chirurga, ktory bude respktovat odporucenie koziara a vyberie znamienko tak, aby to pre pacienta bolo bezpecne (nie len esteticke).Kazde znamienko musi byt vysetrene histologicky, toho sa dozadujte a dozadujte sa histologickeho vysledku na papieri, neuspokojte sa s tym, ze vam chirurg povie, ze je to v poriadku. Opakovane sa stretavame s tym, ze kdesi sa vyberie znamienko, nie je k tomu ziaden histologicky vysledok, dotycny si to len matne pamata a po roku, dvoch ci aj viac sa objavi niekde metastaza ci zvacsena uzlina a je to metastaza melanomu. Metastazujuci melanom je smrtelne ochorenie, nechcem nikoho strasit, ale pri znamienkach zabava konci, to je odkaz aj pre navstevnicky solarii.

jancecka

ja som mala dve znamienka, ktoré sa mi vôbec nepáčili, jedno bolo väčšie a nie ostrý okraj ale taký hrbolatý, a druhé bolo skoro až čierne. Šla som kožnej, ktorá mi celé telo pozrela cez také kukátko :D a zrovna tie dve znamienka, ktoré sa mi nepáčili, mi kázala dať si vybrať. Po ich vybratí ich poslali na rozbor ale našťastie výsledky boli negatívne.

zvedava 856

Som objednana na vysetrenie dermatoskopom.. Ako sa zistí ci to rakovina je?? a co dalej ak sa potvrdi rakovina?

lioness_01

prvé príznaky - znamienko na koži, ktoré je iné ako ostatné - nepravidelný tvar, hrboľaté, neohraničené rozpité okraje, viac farebné (napr. polovica bledá, polovica tmavá), mokvajúce, krvácajúce, alebo chrastička na koži, ktorá sa nehojí už dlho, proste akýkoľvek útvar, ktorý vzbudzuje podozrenie, alebo tiež znamienko, ktoré sa náhle zmenilo - narástlo, zmenilo tvar, farbu, a pod.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

rakovina-kože - Fórum - ZDRAVIE.sk