atopický ekzém...:-(

Príspevok v téme: atopický ekzém...:-(
nokinka

ahojky..dostala som atop.ekzem v 10rokoch a prejavuje sa mi červenými suchými flakami po celom tele a už aj na tvári..všetky masti ma štípu a pália..lieky beriem zaditen a zodac.vyskúšala som už snád všetky prípravky od kožnej a je to také isté..jeden deň nič,druhý zasa silný ekzem..čo mi viete poradiť??? prosím píšte

nokinka

kukina
moooč???????, to myslíš uplne vážne?? no ja neviem.o tom som vážne nič nepočula a mam trochu divný pocit z toho.ako ti to pomohlo??ako dlho sis to musela dávat?

auroraaurora

Ahojte, aj ja mam atopicky ekzem, uz dlllho a nie je to len vonkajsi problem, ze si zacnem na to nieco prikladat, alebo to v niecom macat. Jedna sa aj o vnutorny problem. V mojom pripade je to hrube crevo, tak teraz beriem rozne laktobacily, aby sa mi precistilo...

kukina

taktiez mam problemy s ekzemom uz od malicka, tiez som vyskusala vsetko mozne, rozne maste, aj hormonalne, no stale sa mi vracal, takze som vyskusala radu mojej znamej a to taku, ze mam si na tu prikladat obvaz navsiaknuty vlastnym mocom, netreba sa toho stitit, je to zarucene dobry recept, aspon mne pomohol, aj znamej..takze vela stastia:-))

Kachita

Nokinka,ja mam atopicky ekzem od 2 rokoch, v 16 mi zmizol a objavuje sa mi len uz na prstoch a na krku. Co mi pomohlo bolo obmedzenie kravskeho mlieka v surovje nespracovanej podobe, beriem Zinok a Selen spolu s C-ckom (to mi velmi pomohlo) a vela pijem. Ked mam silnejsi ekzem, vela pijem a pomaha to. A tiez u mna sedi, ze ked koza ma velmi pyta maste a pritom ju to iba irituje a stipe, nechm kozu bez mastenia a sama sa zacne mastit a zlepsi sa mi ekzem. Velmi na ekzem vplyva strava.

čiernoočka

ethel mozno aj mas pravdu, lebo jedno leto som uzivala betacaroten a vtedy som to nemala,toto leto co bolo som to nebrala a opakovalo sa to.Teraz co bude to budem poctivo brat a uvidim.

nokinka

ahojte. poznáte niekto dr. Dedíka?? pretože vo viacerých témach a diskusiách ohladom ekzemov sa nachádza jeho meno..a ja mam atopický ekzém..rada by som o nom niečo vedela..mate nejaké skúsenosti?píšte prosím vás

čiernoočka

ethel ano mam to len na ramenach a ta kozna mi povedala ze to je druh ekzemu ja to tiez nechapem,od nejakych 14tich a teraz mam 20 sa mi to robi ale len v lete ked som na slnku a sa opalujem a za take 2-3dni sa mi tie flaky spravia.Uz som si to bola tuto zimu aj v solarku opalit a veru sa mi to opalilo ale zase za 2dni mi to na tom istom mieste vybledlo a teraz je to este viac vidno,ma sibne z toho.

kukolinka

NO najlepsie mast je elidel .Je zadarmo do 21 rokov,inak stoji 1000sk.Exem nikdy nevyliecis.A to ze indulona pomaha,to skor pomaha ekzemu ho udrzovat hydratovany,ako nahle presusis pokozku,vodou,slnkom objavi sa .Dolezita je starva,vela vody,zeleniny ,ovocie ,naco niesi alergik.Atopicky ekzem vacsinou mizne alebo ostava .Krv sa meni kazdy 7 rok.Niekto ho mal v detsve a zmizol mu,niekomu sa prejavy v puberte ,niekomu v starobe-co by bolo asi najidealnejsie.hm...