atopický ekzém...:-(

Príspevok v téme: atopický ekzém...:-(
nokinka

ahojky..dostala som atop.ekzem v 10rokoch a prejavuje sa mi červenými suchými flakami po celom tele a už aj na tvári..všetky masti ma štípu a pália..lieky beriem zaditen a zodac.vyskúšala som už snád všetky prípravky od kožnej a je to také isté..jeden deň nič,druhý zasa silný ekzem..čo mi viete poradiť??? prosím píšte

čiernoočka

zdravim ja mam na ramenach zase take biele flaky ktore sa mi sice v lete opalia ale potom mi znovu na tych istych miestach vyblednu a je to otrasne,kozna mi povedala ze to je ten ekzem a ze na to nic nieje nai maste ani nic ale ze to mi sme zmizne ze vraj to nebudem mat navzdy,neviete nikto o tom nieco????????????????????????????????????????????? ???????????

ethel

nepoužívať aviváž,prať neagresívnym prostriedkom,vždy na noc dôkladne premastiť,existujú špeciálne olejčeky do kúpela,nepoužívať mydlo-dermat.odporúčajú detské,dove...niekedy pomôže kalciová masť,prípadne masť Elcom,ale to je už kortikoid...odporúčam kúpanie vo vani s morskou solou...

Dee

moj brat si tiez nemoze natriet na seba hocico. Prisiel na to, ze kremy ktore su sladke mu vadia. On si jednoducho da na prst trocha kremu a olize ho. Ja sa na tom vzdy rehocem, ale on vravi, ze inak nezisti, ci si ho moze natriet, alebo nie.
Drzim ti palce aby si nasla pripravok, ktory ti nebude vadit

Dee

mojmu bratovi pomaha len obycajna modra indulona. Natrie si cele telo nahrubo a caka kym sa to vpije. Pocula som, ze viacerym ludom indulona pomaha.