Velky cierny lietajuci hmyz

levanderka

zuzic srsen ? a hmyz tak to myslime to iste. a ani na nete to neviem najst. ja by som si to aj odchytila, nafotila,ale bojim sa toho ako cert svatenej vody.

zuzic

a neviete co mohlo byt toto zac? bolo to asi 3cm, oranzovo cierne, rychlo sa pohyboval, kuslo ma to prednedavnom...

levanderka

my od nich berieme deti, bojime sa, ze fakt by to mohol byt nejaky cierny srsen alebo nieco take. ale ten denny lisaj vyzera tak akoby mal chrbatik a brusko makke a to co myslim ja, je take leskle a akoby to malo tvrdy inkustrovany pancier tvrdy.no fakt by som rada prisla nato, co to je.

levanderka

podla mna to nie je to.my mame tiez ten hmyz divny a aj na chate. na chate sa to zdrziava pri elektrickom smolovom stlpe, ktory je dreveny a u nas doma v takom drevenom domceku na drevo.je to take do 4cm,strasne to bzuci a je to cierne a leskle. kamoska tvrdi ze je to cierny srsen ale neviem o tom, zeby take existovali. aj mna by zaujimalo co to je lebo s tym obrazkom sa to nezhoduje.

.......

pravdepodobne je to dlhozobka (ide o denneho lysaja) pokial mala taky "kolibrikovsky" let a dlhy sosacik momentalne sa rozsirila i u nas je z juznejsich krajin neublizi nestipe
daj si do google
macroglossum stellatarum