FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Narazený sčernetý necht

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Narazený sčernetý necht" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    janeette28.06.10 22:29

Ahojte.Predvčerom mi pricviklo okno vo vlaku(išla som ho otvoriť len zvrchu šlo ťažko a potom sa nekontrolovateľne šuchlo dolu a ja som už nestihla dať palce preč) kvalitne mi narazilo prst na ruke,presnejšie hore na začiatku nechtu .Odpadla som a to niesom žiadna citlivka.Ihned nabral modro-čierno-fialovú farbu celý necht, navrel a okoli sčervenalo.Nešla som s tým ku Dr.Dnes je o trošku viac napuchnutý a modrú farbu začína naberať aj okolie nechtu po bokoch,a nad nechtom ajoby sa začínal tvoriť hni.Poradte,mám isť k Dr? Do čerta a to mi budu asi trhať necht čo? :-/ Sakra

• Nezaregistro10.03.15 23:36

Nazdar. Prispejem aj ja svojim urazom. Pred par dnami mi kovove dvere privrzli prostrednik na ruke a to kvalitne. Spociatku to nevyzeralo az tak zle. Cierna skvrna zakryvala len polovicu nechtu tak som si povedal ze fajn, hadam nezlezie. No potom sa zacala postupne za ukrutnej bolesti zvacsovat az kym nezaberala cely necht. To bolo dva dni po uraze. Prst mi zacal opuchat tak som po dlhom odhodlavani skusil prepalit necht aby som odtial dostal tu krv. Krv vytiekla, mne sa ulavilo, ale nevytiekla vsetka lebo na druhy den sa opuch zase zacal zvacsovat. Dalsi den mi uz necht trcal dobreho pol centimetra nad uroven prstu a zacinala mi cerniet aj koza okolo. To bol moment ked som uz navstevu urazovky nemohol dalej odkladat. Doktor mi prst ohmatal a po mojom bolestnom zjajknuti ma poslal na rtg kde nastastie vylucili poskodenie kosti. Nasledne mi vrazili ihlu do nechtu cez dieru ktoru som si tam predtym vypalil a vytlacili (dost bolestivo) vsetku krv co sa mi tam nazbierala. Bolest o par minut ustupila a ja som siel so znehybnenym prstom a diagnozou pomliazdeny prst a poskodeny necht domov. Moje odporucanie ? Ak vam po dvoch dnoch prst stale pulzuje bolestou chodte k doktorovi !

• Beba521126.12.13 21:39

Ahojte, moja skusenost: pricvikla som si necht do vchodovych dveri (tazke kovove). Necht bol okamzite cely cierny, v ten vecer som nemohla od bolesti ani zaspat. Kedze trhat by som si ho dala jedine cez moju mrtvolu :), nesla som s tym nikam. Prvych par dni som sa ho nemohla ani dotknut, velmi bolel. Postupne opuchol, okolie scervenalo a vyzeralo to, ze sa mi zapaluje. Pomohol mi Framykoin, zapal do 3 dni presiel. Uz nebolel, ale prst bol stale opuchnuty, bol tam kopec nahromadenej krvi. Skusala som si necht prepalit drotikom, ale nemala som na to nervy :) Nakoniec po asi 2 tyzdnoch krv sama vytiekla zboku, nasla si cestu von. Co sa dalo som povytlacala (uplne bezbolestne) a prst okamzite splasol asi na polovicu. Nieco tam samozrejme aj tak ostalo, takze necht ostal cierny. Teraz je tomu uz asi 6 tyzdnov a krasne sa mi ukazuje novy nechtik, ktory vyrasta a vytlaca pomaly ten stary. Neviem ako dlho este potrva kym mi uplne odpadne, ale myslim, ze uz je z najhorsieho vonku :) Som rada ze som nesla na ten drasticky zakrok, sice taketo liecenie trva dlhsie, ale deje sa to aspon pekne postupne.

• vlado09.11.12 20:20

mne sa to stalo pri futbale,oba palce mi zcernali behom 5 min..bolest neznesitelna,,1mm vrtak prevrtal som oba nechty krv vystrekla na 2m :-)co spôsobuje bolest je tlak krvi na lozko nechta..vôbec to neboli,,ved aj ked si strihate nechet necitite bolest,nicoho sa nebojte,nezajdete do ziveho ..vrtak si doberte medzi prsty a pomaly nim vrtajte,,v momente ako prevrtatete necht sa vam ulavi erte mi

• slepa koza27.08.12 15:49

Ahoj kamoska, mne sa stalo toto iste v piatok, ale na velkom palci na nohe. Zakopla som a videla vsetky hviezdy v nasej a susednej galaxii. Uz 2 dni mam "porodne" bolesti a ked si predstavim, ze mam ist k nasmu chirurgovi-mesiarovi, tak asi radsej doma "porodim" morsku sasanku. Boli to ako s...a a na rozdiel od Teba este ani chodit nemozem

• [zruseny27]22.08.12 17:39

prepichnutim?? to si mam ako predstavit?

• zuzka00122.08.12 17:37

Máte niekto skúsenosť s prepichnutím nechta, či to veľmi bolí alebo sa to dá vydržať? ja mám tiež necht celý čierny, dajte vedieť vďaka

• Leela33305.03.12 23:31

Mne to spravili topánky (doteraz nechápem ako)... necht postupne černel, už je to pár mesiacov, a odpadol. Teraz len čakám kým odpadne aj druhý (na oboch nohách sa mi to spravilo) a na výsledky od kožnej ;-)

• mate5905.03.12 19:16

nos voľné topánky,nechaj tomu zatiaľ voľný priebeh,ak sa to nebude zhoršovať, necht budeš odstrihávať postupne, kým nevyrastie .

• Herssi05.03.12 19:11

Zdravim potreboval by som pomoc mne tiez omodrel necht lebo ma tlacila kopacka na futbale a neviem co s tym najrozumnejsie by bolo ist asi k doktorovi ale nejak sa mi k nemu nechce :) nejake rady?

• irohauerko27.07.11 18:14

Ja som padol v mori na skalu a odtrhol som ho skoro cely drzy len na jednej strane neviem ci ho mám odtrhnut alebo prelepit izolackou

• Threesha6606.05.11 16:16

Ach riesite veci. Cim dlhsie budes tu na tomto fore hladat pomoc od ludi ktory si mozno vedia predstavit obraz tvojho nechtu ale urcite ti nepomozu o nic lepsie ako lekar osobne. Na tvojom mieste a na mieste ostatnych ktorym sa to stalo by som isla k doktorovi. Ci ti ho budu strhat dole alebo nie, aspon budes vediet nabuduce ako urcite nemas otvarat okno. A ved nechet ti dorastie :)

• kryptoo06.05.11 14:57

Ja som si vcera narazil prst a pocas dna asi do 3 hodin cely napushol na fialovo ael ze uplne cely je to zle ?

• emo1415.02.11 19:00

trochu po funuse, ale pridam odpoved pre buducich. mam ten isty problem, akurat na nohe (palci). k lekarovi-chirurgovi som isiel a odporucam. rtg uistilo ze kost nie je zlomena, a necht vobec netrhal, ze on odpadne sam, vytlacil nazbieranu krv, vydezinfikoval a o tri dni si ma zavolal na kontrolu. pekny den.

• Anusik02.07.10 16:01

ziadne strachy mne sa to stalo na palci na nohe mela som ho modry asi 4 mesiace a pomedzi to sa z jednej strany odtrhaval a aj narastal a potom cely necht odpadol nic som si ho nepotierala prelep si ho niecim a nechod k doktorovi necht ti sam odpdne

• janeette02.07.10 13:23

Ahojte,natieram si to Bactrobanom a Gáfrovou masťou,stále ho mám opuchnutý,no bolí menej.Nebola som s tým u Dr.Dakujem Vám za rady

• jaja_jaja02.07.10 06:49

janeette, ak to čítaš, aj tak si kúp "TANIN"- určite to skús. Nič s tým nepokazíš.

Zabudla som dodať, že necht síce zliezol, ale nebolo treba ho strhávať.

• jaja_jaja02.07.10 06:42

Ja mám s takýmto narazeným nechtom skúsenosť u mojho dieťaťa. Prišiel z vonku s privrznutým prstom.Tiež ho mal poriadne modrý až čierný.

Kúpila som si v lekárni " TANIN ALKOHOL " napustila som malinký štvorček z gázy a prikladala som mu to na prštek a ešte som to trošku obviazala obväzom aby mu to nespadlo.Ale dá sa prichytiť aj leukoplastom.Nechala som to pôsobiť a často som obklad vymieňala. Krásne sa mu to hojilo, necht netrebalo strhávať a dokonca hovoril, že mu prestalo aj škubanie v prste. Len treba dávať pozor, aby si si nekvapla na oblečenie alebo posteľné prádlo-dotykom, pretože keď sa tak stane nevidíš žiaden fľiačik. Ale až keď namočíš prádlo a aj ho operieš zostáva po Tanine hnedý fľak, ktorý sa nedá odstrániť.

Bolo to síce dávno, no skús či ho ešte dostať. Aspoň v minulosti bol dostať bez predpisu.

• zienka29.06.10 22:43

ahoj stalo sa mi nieco podobne s nechtom na palci na nohe - po naraze sa zlomil v polovici, ale ostal tam. poradili mi, aby som na pohotovost radsej nesla, lebo tam mi ten necht strhnu, cim prestane chranit nechtove lozko a bude to viacej boliet. vraj to mam nechat tak, pokial to vyzera v pohode, nech dorastie casom novy a ten zlomeny kusok odpadne.

tak som s tym doktorovi nesla. sice to boli, je zalepeny, krivam a nejaky cas mam od sportu pokoj :( ale aspon mi nestrhali necht. treba vsak dodat, ze okolie nezmenilo farbu ako v tvojom pripade. necht trochu hej, ale to hned od zaciatku, ved pod nim bolo kopa krvi.

na nete som citala, ze pomaha praslicka.

• Laura129.06.10 09:31

Ahoj Janeette,bol náraz okna silný a zasiahol posledný článok prsta? Poklepane na bruško prsta-tam, kde si striháš necht-je veľmi bolestivé ? Ja tiež nerada obťažujem lekárov,ale na Tvojom mieste by so išla k chirurgovi.Nechcem sa hrať na múdru,ale Rtg by vylúčilo ,alebo potvrdilo event. prasnutie kostičky prsta. Necht by Ti možno iba "prepichli"-alebo presnejšie-urobili maličkú dieročku do neho ,aby mohla vytiecť zrazená krv,alebo čo tam je.Ak Ti prst ešte viacej opuchol,porozmýšľaj nad tým. zdravím

• M7429.06.10 07:51

Mne raz takto veľké železné okno zacviklo palec a to bola taká rana, že nechet rovno celý odpadol. Potom som dostal ešte dva stehy na miesto pod nechtom. Bolo to veľmi bolestivé zranenie a trvalo kým sa zahojilo...

Ináč bežne sčernetý necht som nijako neošetroval a nechal ho tak. Ale to som tam nemal žiadne komplikácie.

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóra

Inzercia

Duševná aj fyzická pohoda v jednom

Duševná aj fyzická pohoda v jednom

Moderná fytoterapia výživové doplnky Naturlíder s výťažkami z rastlín. Pomôžte si zdravím z prírody.

AKCIA!!! 1 balenie + 1 balenie STRONG NATURE Zelenej kávy 20 kapsúl zdarma!

AKCIA!!! 1 balenie + 1 balenie STRONG NATURE Zelenej kávy 20 kapsúl zdarma!

Ku každému baleniu hociktorého STRONG NATURE prípravku, ktoré si objednáte cez náš e-shop www.strong-nature.sk , dostanete jedno balenie STRONG NATURE Zelená káva 20 kapsúl v hodnote 16,92 EUR zdarma.

^ Späť na vrch