FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Narazený sčernetý necht

Pridať do obľúbenýchOdpovedaťObnoviťHľadať "Narazený sčernetý necht" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    janeette28.06.10 22:29??.??.140.75

Ahojte.Predvčerom mi pricviklo okno vo vlaku(išla som ho otvoriť len zvrchu šlo ťažko a potom sa nekontrolovateľne šuchlo dolu a ja som už nestihla dať palce preč) kvalitne mi narazilo prst na ruke,presnejšie hore na začiatku nechtu .Odpadla som a to niesom žiadna citlivka.Ihned nabral modro-čierno-fialovú farbu celý necht, navrel a okoli sčervenalo.Nešla som s tým ku Dr.Dnes je o trošku viac napuchnutý a modrú farbu začína naberať aj okolie nechtu po bokoch,a nad nechtom ajoby sa začínal tvoriť hni.Poradte,mám isť k Dr? Do čerta a to mi budu asi trhať necht čo? :-/ Sakra

• Beba521126.12.13 21:39??.??.168.57

Ahojte, moja skusenost: pricvikla som si necht do vchodovych dveri (tazke kovove). Necht bol okamzite cely cierny, v ten vecer som nemohla od bolesti ani zaspat. Kedze trhat by som si ho dala jedine cez moju mrtvolu :), nesla som s tym nikam. Prvych par dni som sa ho nemohla ani dotknut, velmi bolel. Postupne opuchol, okolie scervenalo a vyzeralo to, ze sa mi zapaluje. Pomohol mi Framykoin, zapal do 3 dni presiel. Uz nebolel, ale prst bol stale opuchnuty, bol tam kopec nahromadenej krvi. Skusala som si necht prepalit drotikom, ale nemala som na to nervy :) Nakoniec po asi 2 tyzdnoch krv sama vytiekla zboku, nasla si cestu von. Co sa dalo som povytlacala (uplne bezbolestne) a prst okamzite splasol asi na polovicu. Nieco tam samozrejme aj tak ostalo, takze necht ostal cierny. Teraz je tomu uz asi 6 tyzdnov a krasne sa mi ukazuje novy nechtik, ktory vyrasta a vytlaca pomaly ten stary. Neviem ako dlho este potrva kym mi uplne odpadne, ale myslim, ze uz je z najhorsieho vonku :) Som rada ze som nesla na ten drasticky zakrok, sice taketo liecenie trva dlhsie, ale deje sa to aspon pekne postupne.

• vlado09.11.12 20:20??.??.248.103

mne sa to stalo pri futbale,oba palce mi zcernali behom 5 min..bolest neznesitelna,,1mm vrtak prevrtal som oba nechty krv vystrekla na 2m :-)co spôsobuje bolest je tlak krvi na lozko nechta..vôbec to neboli,,ved aj ked si strihate nechet necitite bolest,nicoho sa nebojte,nezajdete do ziveho ..vrtak si doberte medzi prsty a pomaly nim vrtajte,,v momente ako prevrtatete necht sa vam ulavi erte mi

• slepa koza27.08.12 15:49??.??.3.61

Ahoj kamoska, mne sa stalo toto iste v piatok, ale na velkom palci na nohe. Zakopla som a videla vsetky hviezdy v nasej a susednej galaxii. Uz 2 dni mam "porodne" bolesti a ked si predstavim, ze mam ist k nasmu chirurgovi-mesiarovi, tak asi radsej doma "porodim" morsku sasanku. Boli to ako s...a a na rozdiel od Teba este ani chodit nemozem

• [zruseny27]22.08.12 17:39??.??.95.29

prepichnutim?? to si mam ako predstavit?

• zuzka00122.08.12 17:37??.??.54.210

Máte niekto skúsenosť s prepichnutím nechta, či to veľmi bolí alebo sa to dá vydržať? ja mám tiež necht celý čierny, dajte vedieť vďaka

• Leela33305.03.12 23:31??.??.8.75

Mne to spravili topánky (doteraz nechápem ako)... necht postupne černel, už je to pár mesiacov, a odpadol. Teraz len čakám kým odpadne aj druhý (na oboch nohách sa mi to spravilo) a na výsledky od kožnej ;-)

• mate5905.03.12 19:16??.??.148.15

nos voľné topánky,nechaj tomu zatiaľ voľný priebeh,ak sa to nebude zhoršovať, necht budeš odstrihávať postupne, kým nevyrastie .

• Herssi05.03.12 19:11??.??.212.123

Zdravim potreboval by som pomoc mne tiez omodrel necht lebo ma tlacila kopacka na futbale a neviem co s tym najrozumnejsie by bolo ist asi k doktorovi ale nejak sa mi k nemu nechce :) nejake rady?

• irohauerko27.07.11 18:14??.??.179.232

Ja som padol v mori na skalu a odtrhol som ho skoro cely drzy len na jednej strane neviem ci ho mám odtrhnut alebo prelepit izolackou

• Threesha6606.05.11 16:16??.??.188.84

Ach riesite veci. Cim dlhsie budes tu na tomto fore hladat pomoc od ludi ktory si mozno vedia predstavit obraz tvojho nechtu ale urcite ti nepomozu o nic lepsie ako lekar osobne. Na tvojom mieste a na mieste ostatnych ktorym sa to stalo by som isla k doktorovi. Ci ti ho budu strhat dole alebo nie, aspon budes vediet nabuduce ako urcite nemas otvarat okno. A ved nechet ti dorastie :)

• kryptoo06.05.11 14:57??.??.60.37

Ja som si vcera narazil prst a pocas dna asi do 3 hodin cely napushol na fialovo ael ze uplne cely je to zle ?

• emo1415.02.11 19:00??.??.4.7

trochu po funuse, ale pridam odpoved pre buducich. mam ten isty problem, akurat na nohe (palci). k lekarovi-chirurgovi som isiel a odporucam. rtg uistilo ze kost nie je zlomena, a necht vobec netrhal, ze on odpadne sam, vytlacil nazbieranu krv, vydezinfikoval a o tri dni si ma zavolal na kontrolu. pekny den.

• Anusik02.07.10 16:01??.??.238.2

ziadne strachy mne sa to stalo na palci na nohe mela som ho modry asi 4 mesiace a pomedzi to sa z jednej strany odtrhaval a aj narastal a potom cely necht odpadol nic som si ho nepotierala prelep si ho niecim a nechod k doktorovi necht ti sam odpdne

• janeette02.07.10 13:23??.??.140.75

Ahojte,natieram si to Bactrobanom a Gáfrovou masťou,stále ho mám opuchnutý,no bolí menej.Nebola som s tým u Dr.Dakujem Vám za rady

• jaja_jaja02.07.10 06:49??.??.157.203

janeette, ak to čítaš, aj tak si kúp "TANIN"- určite to skús. Nič s tým nepokazíš.

Zabudla som dodať, že necht síce zliezol, ale nebolo treba ho strhávať.

• jaja_jaja02.07.10 06:42??.??.157.203

Ja mám s takýmto narazeným nechtom skúsenosť u mojho dieťaťa. Prišiel z vonku s privrznutým prstom.Tiež ho mal poriadne modrý až čierný.

Kúpila som si v lekárni " TANIN ALKOHOL " napustila som malinký štvorček z gázy a prikladala som mu to na prštek a ešte som to trošku obviazala obväzom aby mu to nespadlo.Ale dá sa prichytiť aj leukoplastom.Nechala som to pôsobiť a často som obklad vymieňala. Krásne sa mu to hojilo, necht netrebalo strhávať a dokonca hovoril, že mu prestalo aj škubanie v prste. Len treba dávať pozor, aby si si nekvapla na oblečenie alebo posteľné prádlo-dotykom, pretože keď sa tak stane nevidíš žiaden fľiačik. Ale až keď namočíš prádlo a aj ho operieš zostáva po Tanine hnedý fľak, ktorý sa nedá odstrániť.

Bolo to síce dávno, no skús či ho ešte dostať. Aspoň v minulosti bol dostať bez predpisu.

• zienka29.06.10 22:43??.??.158.174

ahoj stalo sa mi nieco podobne s nechtom na palci na nohe - po naraze sa zlomil v polovici, ale ostal tam. poradili mi, aby som na pohotovost radsej nesla, lebo tam mi ten necht strhnu, cim prestane chranit nechtove lozko a bude to viacej boliet. vraj to mam nechat tak, pokial to vyzera v pohode, nech dorastie casom novy a ten zlomeny kusok odpadne.

tak som s tym doktorovi nesla. sice to boli, je zalepeny, krivam a nejaky cas mam od sportu pokoj :( ale aspon mi nestrhali necht. treba vsak dodat, ze okolie nezmenilo farbu ako v tvojom pripade. necht trochu hej, ale to hned od zaciatku, ved pod nim bolo kopa krvi.

na nete som citala, ze pomaha praslicka.

• Laura129.06.10 09:31??.??.112.43

Ahoj Janeette,bol náraz okna silný a zasiahol posledný článok prsta? Poklepane na bruško prsta-tam, kde si striháš necht-je veľmi bolestivé ? Ja tiež nerada obťažujem lekárov,ale na Tvojom mieste by so išla k chirurgovi.Nechcem sa hrať na múdru,ale Rtg by vylúčilo ,alebo potvrdilo event. prasnutie kostičky prsta. Necht by Ti možno iba "prepichli"-alebo presnejšie-urobili maličkú dieročku do neho ,aby mohla vytiecť zrazená krv,alebo čo tam je.Ak Ti prst ešte viacej opuchol,porozmýšľaj nad tým. zdravím

• M7429.06.10 07:51??.??.141.251

Mne raz takto veľké železné okno zacviklo palec a to bola taká rana, že nechet rovno celý odpadol. Potom som dostal ešte dva stehy na miesto pod nechtom. Bolo to veľmi bolestivé zranenie a trvalo kým sa zahojilo...

Ináč bežne sčernetý necht som nijako neošetroval a nechal ho tak. Ale to som tam nemal žiadne komplikácie.

• janeette28.06.10 22:41??.??.140.75

Mám malú dcérku a tá mi ešte pár x denne neako postrčí do toho nevedomky, no je to na ošalenie :-)

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóra

Článok dňa

Inzercia

15% zľava na kontaktné šošovky.

15% zľava na kontaktné šošovky.

Kontaktné šošovky s 15% zľavou od wallet.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

DERMOXEN s rastlinnými výťažkami je určený pre mužov aj ženy v každom veku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch