Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ak vylúčim sladkosti?

Príspevok v téme: Ak vylúčim sladkosti?
Samuela

Chcem sa opýtať, či sa mi podarí schudnúť, ak úplne vylúčim sladkosti. Stavila som sa s kamarátom, kto dlhšie vydrží bez sladkostí. Obaja sme súťaživé typy, takže je to veľmi dobrá motivácia. Chcem sa opýtať, že kebyže vydržím napríklad pol roka, rok..či sa to objaví na postave. Nerátam cukor v káve. Ide o pochutinky, keksíky, čokoládky, koláče atď. Ak niekto má skúsenosť, že schudol ak vypustil sladkosti, tak sem s ňou. Vďaka.

lienka00

podľa mňa je perfektné, že chceš vylúčiť sladkosti zo stravy,
sladkosti aj tak k ničomu nepomôžu, môžeš ich nahradiť ovocím čo je oveľa lepšie, majú vitamín, minerálne látky a pod.
nepočúvaj nikoho kto ti hovorí, že to je hlúpe, pretože ja som to sama vyskúšala a vôbec mi to nechýba, je mi lepšie, viac si viem vychutnať normálne jedlá, vycibrila sa mi chuť
aj som schudla
chcem povedať, že moja babka za celý život do úst dala minimum sladkostí (nemá ich veľmi rada) a je zdravá ako buk
zatiaľ čo moja mam v detstve toľko pojednla sladkostí, nestravovala sa veľmi zdravo ma teraz všelijaké choroby :o(

Záver:
...sladkosti nikomu nepomohli k zlepšeniu života...
- sú v nich všelijaké nezdravé látky - základ je aby ste v živote jedli stravu čo najmenej upravovanú , pretože ako každý vie v potravinárstve s využívajú samé chemikálie E-čka a pod...niektoré E sú napríklad v Nemecku zakázané a na Slovensku nie...takže dobre si rozmyslite čo si dáte do úst...

angela85

cukry a sacharidy tak to je rozdiel, je dobre vylucit z jedalnicka jedla ktore su dochucovane bielym cukrom, no povedzte mi komu by uz len uskodilo, keby prestal sladit kavu, prestal pit sldene napoje, prestal jest maskrty, ci sladene jogurty. to si vazne nemyslim, ze by to niekomu uskodilo
tak isto to je aj so solou
vsetko, sacharidy aj soli mate v beznych potravinach

angela85

no ja som to skusila, za mesiac som schudla 2kg a teraz nepocitujem vobec chut na sladkosti, ale potom to uz postalo a viac nechudnem. no som velmi vdacna aj za tie dve kila a odkedy som prestala jest sladkosti, tak uz nemam vobec nafuknute brucho a mam aj lepsie travenie ako pred tym

Karin - V

Ja mám tiež problém so sladkosťami, Milku zjem na posedenie ba čo jednu som schopná aj tri :D .. Ale snažím sa kontrolovať, ja som si dala taký menší sľub, že prestanem papať sladkostičky ako sú keksíky, čokoládky, koláčiky... No najskôr to veľmi nešlo, keďže som mala vždy chuť a vždy som n iečo doma objavila, potom mamka začala skrývať sladkosti predomnou, jasne keby som sa veľmi snažila tak ich nájdem. Ale radšej som si dala jablko, pomaranč a podobne nejaké ovocia, raz za týždeň menšiu čokoládku. A teraz je marec čiže pre mňa tretí mesiac bez sladkostí a už nepociťujem chuť. Bez srandy, idem do obchodu a nemám chuť na sladké, žiadna hypoglykémia ani nič podobného, keďže som predminulý týždeň bola u lekárky na prevetívnu prehliadku, tak som sa divila od minulého roku som zhodila 6kg, a to je tak že sviatky a jeme jeme a jeme samé koláčiky, čiže moja rada znie: Neprestaň so sladkosťami naraz, ale postupne daj si pravidlo, že jedna sladkosť menšia čokoládka za tri dni a postupne tú dobu zvyšuj až zistíš, že za celý mesiac si nezjedla ani jednu čokoládku u mňa je to teraz max. 26 dní, ale čoskoro mesiac =) tak držím palec a myslím, že keď bude teplejšie začnem behávať tak hor sa do toho určite touto metódou nič neskaziš .. GOOD LUCK!

goccia

kchlu

alebo to bola hyperglykemia? :D pocula som to iba raz a to som mala 14 rokov... tak mozno to bol ten opak :) ja len, ze ktosi predtym spominal hypoglykemiu :) skratka rozhodilo mi to tuto vec v tele :)

kchlu

Čajík si osladím. :) Ale nerozumiem tomuto, našla som článok, že pri hypoglykémii mám spraviť toto: "V prvom rade upravte svoj stravovací režim a doslova vylúčiť všetky sladkosti z jedálneho lístka." Nechápem, že tebe to vyvolala túto chorobu a tu je napísané, čo robiť, keď ju človek má... Som zmätená :-o

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ak vylúčim sladkosti? - Fórum - ZDRAVIE.sk