bazen + mykoza

Príspevok v téme: bazen + mykoza
cajik

mnoho z nas trapi podobny problem - ako nedostat mykozu v bazene.. tusim tu uz bola nejaka taka tema ale neviem ju najst.. mate nejake rady, odskusane recepty, co by pomohlo ako prevencia? obcas by som v lete rada zasla aj na kupko :)

napadlo ma, ci by neboli dobre nejake volnopredajne vaginalne kapsule s laktobacilmi, ak take nieco existuje ?

mmdd

Laktacyd jednoznaćne!!!!A pozor na mokre plavky!!A uź keby náhodou niećo tak v lekárni Canesten čipky a masť.

usiko

Floragyn je nanic, ma pravdu....ja uz roky pouzivam do bazena Gynoflor, ale to je na predpis. Ked idem k lekarovi, vypise mi 2-3 balenia a mam na pol roka.....to je tabletka s laktobacylom, a nedostanem mykozu...inak by som ju chytila aj na dialku:-)))

lentilka25

Cajik, existuju take cipky, ktore maju pomahat udrziavat prirodzenu floru v posve, volaju sa Floragyn, ALE s vlastnej skusenosti to na prevenciu neodporucam. Pokial ti nic nie je, radsej si to nedavaj. Mne to mykozu naopak vyvolalo. Lepsie je skor posilnit cely organizmus, upravit stravu, pripadne uzivat nejake probiotika. Ja som isty cas, ked som mala problemy s kvasinkami, uzivala Laktobacily 5. Takisto neostavaj v mokrych plavkach a hned ked mas moznost, sa osprchuj. Vsimla som si, ze na trhu pribudol novy druh gelu na intimnu hygienu Lactacyd, ktory je specialne upraveny na pouzivanie vtedy, ked je vacsie riziko nejakeho zapalu. Tak mozno este to by som vyskusala.