Strach z ludi a koncertne vystupenie

Príspevok v téme: Strach z ludi a koncertne vystupenie
riottKITY

Mam permanentne depresie a agorafobiu. Ale otazka, ktoru chcem polozit smeruje k tomu, ze mam fobiu z ludi, resp. z vecsieho mnozstva.
Som spevacka a instrumentalistka (vzdy som mala depresie, ale posledne takmer dva roky mam silne fobicke stavy). Mam aj svoju kapelu, viem zit niekedy aj celkom normalne (az na tie depky, ale bez strachu), ale niekedy to na mna pride. Mavam uzkost aj pri skuskach s kapelou. Chcem velmi koncertovat a vystupovat. Tak sa chcem opytat, ci tu niekto nema skusenost ako je vystupovanie pred obecenstvom s tymto bizarnym problemom. Pripadne aj to ako ako soc.fobici, panikari, agorafobici...sa pokusaju alebo funguju v medziludskych vztahoch, presnejsie ked praktikuju svoje zaujmy, cinnosti s ostatnymi ludmi (vo svojom pripade narazam na hudobne skusky s kapelou).

Prosim o dobre rady od dobrych ludi, ktory nemaju predsudky a su chapavy :-)Dakujem.

RNG

Nuz moja zena pouziva na to obcas vytazok zo St John's Wort(lubovnik) s davkou 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, co je v 3 kapsuliach vyrobku firmy Paradise Herbs. Na trhu je hromada vytazkov z lubovnika, ale zialbohu maju len jednu zlozku a to hypericin. Obe zlozky su ale potrebne na plnu ucinnost tohoto bylinneho vytazku
Ucinok zacina asi za 1.5 hodiny a trva viac , ako 8 hodin.
Dana narazova davka nie je navykova a je celodenna, takze mozes to brat nepravidelne, podla potreby, ale nie viac ako jednu davku denne. Mechanizmus ucinku je SSRI, SNRI, a vplyva aj na hladiny GABA a dopaminu v mozgu.
Na ukludnenie je aj L-theanine, aminokyselina zo zeleneho caju, co neuspava a posobi na opiove centra v mozgu. Davka je 2 x 400 mg.

renuskaaa

Mam podobny problem. Spievam,tancujem-samozrejme vystupujem a mam strach ze na mna pride panika pocas vystupenia. Poradte niekto nieco :-) budem velmi vdacna ja,a aj niekto,kto si to precita a tiez ma ten problem. Dakujem(e) ;-)