bolesti pokožky po opálení

Príspevok v téme: bolesti pokožky po opálení
ceky

V utorok som bol na kúpalisku kde som bol cca 6 hod (aj cez obed). Nepoužíval som krém na opalovanie ani po opalovaní...spálil som sa a dnes (za dva dni) mám dosť bolesti, ktoré sa stupňujú... je to akoby som mal otvorenú ranu ktorá je citlivá na dotyk... bolí ma tričko aj jemná košeľa...keď zdvihňem ruku tak v ramene, kde sa mi nahromadí pokožka ma to tiež začne bolieť...spím v pohode... ide hlavne o hornú polovičku tela. To že sa budem šúpať, s tým som zmierený, ale mňa zaujíma či by to nemohlo byť niečo horšie. Či je to aj normálne keď sa spálim, čo bude nasledovať atď... ja som sa totiž ešte poriadne nespálil... keď som prišiel domov, mama ma natrela telovým mliekom Nivea, čo trochu chladilo, ale dnes keď som sa natieral je to fakt bolesť...dosť nepríjemná činnosť... za vaše skúsenosti a odborné vedomosti vopred ďakujem.

neytiri

No neboj sa to sa aj mne stava.... :) javiem ze to nieje zdrave ale ja sa skoro na kazdej dovolenke spalim.... a tie dni potom.. to sa neda ani vydrzat... vsetko ma boli nemozem sa ani poskrabat toboz si prejst po kozi... tricka podprsenky vsetko co na seba dam skriabu nemozem sa dokonca niekedy ani horucejsou vodou osprchovat lebo ma to pali..a po sprche utriet sa? nocna mora!... spalenu kozu mam cervenu a horucu velmi citlivu na dotyk.. ako si sa pytal ze ci je to normalne co nasleduje po spaleni? noje to normalne pretoze koza takto reaguje.. nieje to zdrave a preto ti odporucam vzdy sa natiret nejaky opalovacim pripravkom... a este mne pri velmi spalenej kozi pomaha natriet sa kyslou smotanou natries ju na kozu nechas kym oteplie a pomaly studenou vodou jemne zmyjes... a skus nejake panthenolove mlieko.... to je dobre aplikovat po kazdom sprchovani...dufam ze som ti trocha pomohla