operacia..... budem nahy ?

jajkafr

ja som sa po operácii vždy prezliekala sama... prebrala som sa na operačke na svojej posteli, prikrytá paplónom a mala som oblečeného andela... a keď mi už bolo lepšie na poprosila som sestričku pyžamo a prezliekla som sa a sestrička mi pomohla :)

jajkafr

ahojte ľudia tak ako píše defphia pri operácii si pacient oblieka nemocničné oblečenie aby sa predišlo infekcii... sála je sterilné miesto nemôže tam prísť len tak hocikto a ako si chce... prečo asi lekári pred vstupom prechádzajú filtrom? umývajú sa, obliekajú si sterilné plášte, rúšky, rukavice a čiapky? na sále platia prísne pravidlá...
čo sa týka teploty na sále je horúco čiže nehrozí prechladenie pacienta a tiež ako bolo písané pacient je zakrytý a odkryté je len miesto, ktoré bude operované...
a zdravotníkov vôbec nezaujíma ako človek vyzerá nahý viete koľkých sme už takých videli? berieme to profesionálne keby sme sa mali pozastavovať nad tým kto ako vyzerá nahý tak to by sme teda dopadli...

florianik

Mne keď operovali ruku (lakeť) v celkovej anestézii, tak som tiež mala byť nahá pod tým nemocničným oblečením, z ktorého vytŕča zadok :-)

Ja som sa však vtedy hanbila a aby som si mohla na sebe nechať nohavičky, tak som použila miernu lož (že mi končí menštruácia a blablabla), tak mi nakoniec nohavičky dovolili nechať.. :-) Týmto však nikoho nenabádam ku klamstvu.. :-))

Kiara L

Ja som bola na operácii nosa v CA na jednej sukromnej klinike a mohla som si na sebe nechať aj podprsenku aj nohavičky a nato so si dala ten ich plašť. Divne že to nevadilo.