Očkovanie proti tetanu - ano či nie?

jajkafr

mirka
nezáleží na tom, či užívaš lieky na alergiu alebo nie... s astmou sa človek narodí a je otázka času kedy vypukne a či vôbec vypukne ja som mávala záchvaty do malinkého bábätka, ale nikto tomu nevenoval pozornosť až keď som bola staršia a mala také záchvaty že som nemohla dýchať a v priebehu dňa som ich mala asi 40 vzali ma do nemocnice a potom mi diagnostikovali astmu...

mirka 23

jajka, ano mala som slzenie oči, kýchanie, ekzem len raz, ale to z chemických paradajok, ale teraz nemam žiadne priznaky. Ale viem, že keby som vysadila C tak tie priznaky mam naspeť.
Inak moja mama je na liekoch na alergiu a včera vravela, že už ma asi astmu.. tak neviem kde je pravda.

jajkafr

mirka
kým som mala ako dieťa len alergiu tiež som neužívala lieky ... nemala som nejaké výrazné príznaky tam som to nechala tak, ale prešlo to do astmy ... vieš slzenie očí, nádcha sem-tam ekzém mi až tak strašne nevadia ak ten ekzém nieje na tvári :) ale bojovať s astmatickými záchvatmi alebo anafylaktickým šokom to je vážne tam už ide o život... preto radšej užívam tie lieky, aj keď často vynechám nejakú tú dávku lebo ma to už nebaví, ale céčko to nenahradí :)

mirka 23

astmu nepoznam, to už je samozrejme važnejšie, išlo o princip. ale alergiu si držim "sprostym" Cečkom, samozrejme nie z lekarne, aby neobsahovalo aspartam, mastenec atď. A ked mi je troška horšie, tak dam quercetin a pohoda.
ceky to vážne? A to akože akým pravom? sila....

jajkafr

mirka
ja som silná astmatička a bez liekov nemôžem žiť :( skúšala som ich vysadiť a skončila som s takými záchvatmi že som myslela že už sa nikdy nenadýchnem... aj napriek liečbe mám záchvaty, anafylaktické šoky a iné príznaky alergie... takže si neviem predstaviť ako by som žila keby som neužívala lieky, ktoré užívam

mirka 23

jajkafr, ide o to, aby si tie chemicke lieky nikdy nemusela brať. Ja žijem bez nich a ide to v pohodičke, dokonca som alergička, ale chemicke lieky nepotrebujem, lebo vieš, existuje aj ina možnosť ako ortodoxná medicina a vďačim tomu aj RNG, že som v pohode. A očkovana nie som už nepametam.

jajkafr

mirka, ceky
všetky lieky, aj očkovacie vakcíny majú svoje nežiadúce účinky, ale tie sú v mnohých prípadoch zanedbateľné oproti ich žiadúcim účinkom. Mirka možno si myslíš, že som naivná je to tvoj problém naivná nie som... nedávam sa očkovať proti každej hlúposti mám za sebou základné povinné očkovania + očkovanie proti hepatitíde lebo to bolo povinné pri nástupe na prax do nemocnice... a mala som šťastie obranné látky proti hepatitíde sa mi vytvorili, s hepatitídou som sa počas praxe stretla viackrát a nedostala som ju... žeby preto že som bola očkovaná?
nepatrím medzi ľudí, ktorí hovoria očkovať sa alebo medzi tých ktorí hovoria neočkovať... patrím medzi tých, ktorí vyberajú ten stred
a keď tu už bola reč o farmácii a nežiadúcich účinkoch... to akože človek, ktorý je vážne chorí a život mu zachránia lieky, ktoré majú strašné nežiadúce účinky nech si ide radšej hľadať miesto a kopať hrobček ako by mal podstúpiť liečbu a žiť svoj život ďalej?
RNG
neviem odkiaľ máš tu štatistiku, ale s tetanom som sa stretla osobne aj v nemocnici na Slovensku. Nebudem menovať v ktorej ani kedy ale bolo to nedávno...

RNG

Lost, ty si naozaj strateny.Tato tema je tetanus a ten sa prenasa len infikovanim do hlbokych ran.
Takze mozes byt obklopeny nestepenymi a dokonca chorymi na tetanus a ty ho nedostanes, pokial im nezoberies trochu krvi a nenaockujes si to ihlou do tela.
Z ludi na ludi sa teda vobec prakticky neprenasa.

A aj inac, musi byt tych bakterii urcite dost velke mnozstvo(kriticka davka), aby si sa nainfikoval, lebo mensie mnozstva telo bez problemov zlikviduje.

To s kritickou davkou plati aj na ine mikroby.

doubledog

well, lekari umyselne a organizovane zatajuju negativne ucinky ockovania, preto sa kazdy rozumny clovek musi pytat, preco to robia?
doveryhodne to naozaj neposobi.