Čo sa dá v živote lepšie využiť FRN alebo NEM ?

kajka01

ale zakladatelka temy sa nepyta co je podla ostatnych krajsie alebo lahsie, pyta sa ktory jazyk je vyuzitelnejsi a to je nemcina

0vecka

mne nemcina nepride az taka tazka akoze neni to aj kde cloveku staci par slovicok a uz to nejak praska ale ked to porovna clovek so sj alebo arabcinou ....

laskonka111

ja by som tiež volila francuzstinu, nemčinu som sa učila asi osem rokov, a viem z nej velké houby, je fakt ťažká, a mne sa ani nepáči, francuzstina je zrejme tiež tažká, ved ktorý jazyk neni, teda aspon pre mna všetky, ale znie krásne a zaujímavejšie

:)

zila som vo francuzsku, viem perfektne po francuzsky, ovladam aj anglictinu, 10 rokov som sa ucila nemcinu a mam zaklady spanielciny. najviac sa mi zisla francuzstina. s nou teraz pracujem, studujem ju, zivi ma, bavi ma. neuc sa nemcinu. okrem toho ze je to skaredy a tazky jazyk, ma aj dalsiu nevyhodu - po nemecky dnes uz vie veeelmi vela ludi ;) rovnako po anglicky. je vyhodou ovladat jazyk, ktory u nas nevie az tak vela ludi. a pritom francuzstina je uzitocna. vobec nie je pravda, ze sa ti zide len ak ides do francuzska. napr nou hovori vacsina diplomatov, cela europska komisia, vacsina institucii europskej unie, cize pracu si budes moct vyberat a to nielen na slovensku...

pozri si, za ake ceny ucia sukromne ludia anglictinu. a za ake peniaze nemciny. vacsinou tak 7eur za hodinu. francuzstina aj 10,12, niekedy 15 eur na hodinu. za 60 min. sukromneho doucovania.

... po nemecky vie velmi vela ludi na slovensku... po francuzsky nie. a ja to dokonale vyuzivam, tuto moju znalost :)

dobra vila

cappy_ - francuzstina to iste...ked ti nesla nemcina, nesla by ti zrejme ani franina, je zevraj fakt tazka.
V europe viac vyuzijes nemcinu, takze ak nemas v plane robit v buducnosti nieco vyslovene z FJ, chod na nemcinu, tu treba skoro vsade.

cappy_

a ked nechces ist do nemecka tak francuzstinu :D

ja som sa ucila neminu 4 roky na strednej...ale proste ako jazyk sa mi vobec nepacil, tak si nic nepamatam z neho...ten slovosled maju strasny, minule casy este horsie, no otras des...