Resveratrol

Príspevok v téme: Resveratrol
Instinct

Antioxidanty o ktorych uz kazdy pocul, no tento je jeden z najucinnejsich, zaroven by mal vraj znizovat sancu na vznik rakoviny, cukrovky, je prospesny na srdce a predlzuje zivot, no neznie to uzasne? Toto vsetko bolo zistene nahodou prave vdaka cervenemu vinu. Hned ako sa to zistilo, tak vsade v spravach bolo "pite cervene vino, spravi vam to dobre", no nefunguje ten biznis skvele? Dam si to co mi chuti a este budem zdravy...aka nahoda...no teraz sa ukazuje ze to nie je uplne tak. Resveratrol sa tam sice nachadza no v minimalnych mnozstvach a co viac, nie je nic horsie ako kazdodenne pitie alkoholu, ktory nakoniec vsetky aj tie mini pozitivne ucinky resv. vykompenzuje. Jedine co hovori v jeho prospech je ze sa uz spominany resveratrol z vina lepsie vstrebe.

Ked si date hladat nejake clanky tak na SR strankach najdete copy-paste clanky, na anglickych najdete viac, vacsina ospevuje aky je to uzasny pripravok, no najde sa aj zopar ktore tvrdia ze nefunguje, no je ich minimum. Takze predpokladajme ze nazoaj funguje, no aj tu narazame na dalsi problem. Nikto vam presne nepovie ake je potrebne davkovanie, alebo lepsie povedane, povie, ale kazdy ine. Zaroven vsak su tu spravy o tom ze jeho vstrebatelnost v tabletkach je minimalna, 1-10%. A co je este nevyhoda, ze nie vzdy mate uvedene kolko % z pripravku je skutocny resveratrol.

Osobne mam pocit ze vela clankov je napisanych dost povrchne, ziadne pochybnosti o jeho ucinnosti. Alebo naopak. Ak je clanok, ktory tvrdi ze nefunguje, tak nevysvetluje, preco podla inych by fungovat mal. Cisto cierno-biele clanky. Bolo niekolko vyskumov na roznych zivocichoch ci dokonca organizmoch vacsina hlasala uspech, no ako inac, aj tu sa nasli vynimky. Ale nikde som nansiel konfrontaciu dvoch protichodnych tvrdeni.

Rad by som teda vedel vase nazory, ci funguje, alebo na nas chcu farmaceuticke firmy len zarobit(vsak tych zdraviu prospesnych pripravkov je uz tolko, ze cloveku by to stacilo ako obed). Ake je potrebne mnozstvo a ci su antioxidanty tym, cim sa tvaria. Dakujem

Genesis

Update na prípravok max resveratrol od firmy tachyon .. toto neni reklama len chcem uviesť nové informácie pretože v minulom článku som im trochu krivdil .. po kontaktovaní výrobcu som sa dozvedel že ich prípravok obsahuje 80 mg extraktu z modrého hrozna s obsahom 50% resveratrolu takže stále im síce vyčítam že majú na etikete uvedené resveratrol 80mg čo je lož ale aj tých 40mg skutočného resveratrolu je fajn za tú cenu :)teda v porovnaní s prípravkami čo sa dajú zohnať v čechách a na slovensku

Čo sa týka účinku. Ja osobne som rozpúšťal 1 tabletu max resveratrolu od firmy tachyon (firmu uvádzam preto pretože na trhu je ešte jeden produkt rovnakého názvu) to je 40 mg resveratrolu v 1 ml 60% alkoholu a podával podjazykovo (5 minút v ústach a potom prehltnúť)... dávkovanie 2x denne 1 tabletu (dokopy 80 mg resveratrolu denne ale treba uviesť že podjazykovo)

Čo sa týka účinku je veľmi podobný stimulanciam. Zvyšuje bdelosť, koncentráciu, rýchlosť myslenia ale taktiež krvný tlak, znižuje chuť do jedla, a tak ako stimulancia zvyšuje fyzickú výkonnosť a vytrvalosť

nežiadúce účinky: pri uvedených dávkach : búšenie srdca, strata hmotnosti
predpokladám že pri vyššom dávkovaní hrozia nežiadúce účinky rovnaké aké majú stimulancia: nespavosť, anxieta, strata hmotnosti

neodporúčam ľudom ktorý majú problémy so srdcom a krvným tlakom.

Všetko čo som napísal mám z vlastnej skúsenosti. V testovaní suplementov a liekov na sebe mám 15 ročnú prax takže rozhodne viem o čom písem.

Ďalšia vec je dajte si pozor aké výrobky kupujete. V Čechách a na slovensku totiž sú prípravky s resveratrolom extrémne predražené.

Genesis

odpoveď: RNG

Bohužiaľ s tebou nesúhlasím. O mechanizme účinku resveratrolu sa toho vie veľké kulové všetko v rámci teórie. Informácie ktoré sa dostali na povrch sú upravené a nepravdivé ale na tom neni nič nové pretože pre suplementový a farmaceutický priemysel je to bežný postup :)

To že sa resveratrol vstrebáva podjazykovo nie je žiadna novinka ... každá trupka čo vie niečo málo z chémie na to príde aj sama :).. len neviem čo ťa k tomu vedie že to zvyšuje jeho účinnosť :) pretože veda doteraz silno pochybuje o tom či je to resveratrol zodpovedný za jeho účinky ktorého biologicky polčas v ľudskom tele je do 10 minút alebo či sú zodpovedné za jeho účinok metabolity ktoré z neho vznikajú v pečeni :) ... ale v podstate mne je to jedno to čo by ma vážne zaújmalo že aký suplement berieš a aká je jeho cena keď si môžeš dovoliť dať gram resveratrolu denne :)

RNG

Az budes brat davky, s ktorymi sa dosiahli pozitivne ucinky, tak mas dost velku sancu, ze sa ukazu postupne aj u teba.Sice sa to neukaze okamzite, lebo ucinky boli zatial dokazane na potkanoch pre ich kratky zivotny cyklus, u nas by to trvalo mozno 20-30 krat tak dlho a experimenty na ludoch su aj tak zakazane. jedine data, co mozeme ziskat budu po vyse 20 rokoch pouzivania. Nuz je do vtedy cakat nebudem a beriem transresveratrol aj ked nepravidelne sice, ale v davkach najmenej 1000 mg denne.
Tych 95% neucinnych potravinovych doplnkov je v drvivej vacsine neucinne kvoli nizkemu obsahu ucinnych latok, kde vyrobcovia tvrdia ucinky dosiahnute casto s radove rozdielnymi davkami.
Co sa tyka absorbcie resveratrolu do krvi , je velmi uboha cez creva, ovela ucinnejsia -udajne az tisickrat podla Wikipedie- pri absorbcii cez sliznice ust rovno do krvi z vodneho roztoku resveratrolu.
Preto aj z ovela mensich davok pri piti cerveneho vina a omalani v ustach mozes dostat slusne hodnoty v krvi aj z celkom malych davok resveratrolu vo vine.

Genesis

Osobne môj postoj k resveratrolu nie je nijak pozitívny. Táto látka rozhodne nespĺňa to čo udávajú výrobcovia ale v podstate to nespĺňa približne 95 percent suplementov takže v podstate je to ok :) ... suplementy totiž v prvom rade majú prinášať zisk ich výrobcom a myslím že túto podmienku resveratrol spĺňa dokonale.

Asi nenapíšem nič nové ale chcem len upozorniť na to aby tí čo si ho chcú kúpiť si riadne čítali etikety pretože veľa výrobcov o jeho obsahu zavádza. Ako príklad z mnohých uvediem firmu tachyon ktorá na svojej stránke uvádza že jej produkt max resveratrol obsahuje 80 mg resveratrolu čo je lož. Produkt v skutočnosti obsahuje 80 mg extraktu z modrého hrozna ktorý obsahuje len veľmi malé percento skutočného resveratrolu ak vôbec nejaký obsahuje. Podobne sú na tom aj iné výrobky ale väčšina z nich aspoň uvádza percentuálny podiel resveratrolu v extrakte.

BTW pokiaľ chcete skutočne vedecky a praxou overenú metódu na omladzovanie a zvýšenie imunity a zdravia tak zaraďte do svojho jedálnička aspoň raz štvrťročne dvoj troj dňovú hladovku počas ktorej sa pije len voda prípadne nesladený čaj. Tento suplement má omladzovacie a celkovo zdraviu prospešné účinky a čo je na ňom najviac úžasné že nielenže je zadarmo ale ešte vám ušetrí aj peniaze :)

Čo sa týka firmy tachyon ktorú som uviedol ako príklad tak odsudzujem ju len za to že zavádza s obsahom resveratrolu v jej výrobku max resveratrol. Musím ale uznať že niektoré jej produkty sú fajn a za dobrú cenu takže netvrdím že je to zlý výrobca suplementov.

Genesis

Osobne nahliadam na resveratrol ako priemerny suplement nespĺňajúci to čo tvrdí reklama ale to nie je podstatne pretože to sa týka viac ako 90 percent suplementov, ktorých cieľom je hlavne zarábať peniaze.

Pravdepodobne nenapíšem nič nové čo sa týka resveratrolu a tých čo ho chcú vyskúšať ale chcem len upozorniť aby ste si dávali pozor na etikety. Veľa výrobcov totiž zavádza a neuvádza pravdivé údaje. Ako príklad uvediem výrobcu tachyon, ktorý na svojej stránke uvádza že jeho prípravok max resveratrol obsahuje 80mg resveratrolu. Bohužial je to lož pretože prípravok obsahuje iba 80mg extraktu z modrého hrozna ktorý obsahuje len malý zlomok resveratrolu ak vôbec nejaký obsahuje. Obdobne sú na tom viaceré produkty ale väčšina aspoň uvádza koľko percent resveratrolu sa v extrakte nachádza.

preto keď už chcete vyhodiť peniaze za tak si aspoň vyberte produkt ktorý resveratrol skutočne obsahuje.

BTW ak skutočne chcete niečo čo vás omladí tak ako alternatívu ktorá je overená vedecky aj praxou (na rozdiel od pochybných štúdii o resveratrole) tak zaradte do svojho jedálnička pár krát do roka krátkodobé hladovky 2 - 3 dni nič nejesť len veľa piť. Tento suplement skutočne omladzuje a ozdravuje a dokonca nielenže je zadarmo ale ešte vám ušetrí aj peniaze :)

čo sa týka firmy tachyon, ktorú som uviedol ako príklad, výtku mám výhradne len k jej preparátu max resveratrol (a to len preto že si myslím že výrobok s takým názvom by mal obsahovať informáciu o množstve čistého resveratrolu v jednej tablete) inak musím uznať že niektoré iné jej produkty sú fajn a cenovo výhodné.

RNG

Resveratrol, ktory nie je vycisteny na 99% minimum obsahuje zlozky, ktore niekoho prehanaju(tj vlastne sa jedna o vytazok z korenov, transresveratrol).
Ako polyfenol s ciastocne antimikrobialnymi vlastnostami, vcitane mierne antiviralne ho rastliny produkuju hlavne pri utokoch roznych mikrobov ako obrannu latku

Kveta -

Ja som to začala brať, ale odkedy to beriem, mávam dvakrát denne hnačku a to už dva týždne. Prosím o odpoveď, či to môže byť spôsobené práve týmito tabletkami. Ďakujem

Instinct

To je pravda, neocakavam zazraky, ale uplne postacuje ak to bude dobry antioxidant.

Viem ze rychlejsie z tela von, ale znamena to aj castejsiu konzumaciu(nikde som sa nedocital ako casto im ten resveratrol podavali) .. nuz, ktovie.

A vedel by si mi odporucit nieco konkretne? Dakujem.

RNG

Rychlejsi metabolizmus=skor su veci z tela von, tj to by svecilo o opaku.
Co sa tyka pouzivanie, ja ho pouzivam v davkach 1-2 gramy uz vyse roka, hoci nepravidelne.
Ze by som na sebe videl zazraky, to samozrejme nemozem povedat. Ale ci to celkove pri dlhodobom brani bude mat nakoniev ucinky, o tom som presveceny. Ved silne a regeneracne antioxidanty celkove su pre telo uzitocne na mnohe procesy a potlacenie roznych rozkladov a volnych radikalov.
Tak ako si resveratrol ako ochranu vyraba rastlina ako obrannu latku pri poraneni a poskodeni, tak je logicke, ze to aj nam prispeje dlhodobo.
Zatial je to jedine vysvetlenie pre takzvany stredomorsky paradox, kde ludia jedia mastne jedla a predsa maju menej chorob srdca, ako ini, kedze piju cervene vino, ktore obsahuje rozne antioxidanty, najma proantokyanidy a resveratrol.
Takze uzitocnost resveratrolu bola dokazana este skor, nez ludia o resveratrole vobec vedeli.

Well

instinct?? Pamatas si este na hubu kombuchu aky to bol hit za komunizmu?? Vtedy sa dala zohnat cca za 150 kčs a zarabalo sa asi cca 2000 kčs. Ako to dopadne s tym vsetkym co alternativna medicina ponuka?? Mam pocit,ze rovnako. Ucinok je zvycajne stale neskutocne premrsteny.