Gynda, rodičia

isabella

tato debata zachadza pomerne daleko, po prve WL ty nevies ani prd o tom ci to dieta nieco citi uz v 5tt, alebo az v 20tt... je predsa vedecky dokazane, ze pri potrate sa plod/embrio snazi vyhnut cudziemu predmetu v maternici, tolko k tvojim prispevkom... nepojdem ta odsudzovat ak budes tehotna a pojdes na potrat, je to tvoja vec, ale tieto veci by si si mala ujasnit... to, ze to necitis ty, neznamena, ze to neciti tvoje dieta... a dnesne tehotenske testy su na pomerne vysokej urovni a je len malicko zien, ktore pri meskani menstruacie 1den nevedelo z testu hned, ze su tehotne, ale do tyzdna to vedeli vsetky...
lioness ma pravdu, tu to vyzera na pripad "zrelej" 15tky co nepozna nasledky sexualneho zivota, bohuzial...

WL

Tak som asi mala byť to "niečo"! Bolo by to tak lepšie.,. Nevadilo by mi keby som neexistovala.,. Vlastne by mi to ani vadiť nemohlo keby o sebe neviem! :D

lioness_01

WL, ešte že si ty pre svoju matku nebola "to niečo" lebo inak by si tu neriešila takéto chu.oviny, ale skončila by si ako "to niečo" v biologickom nemocničnom odpade...

fuj, že ťa ruky neboleli keď si písala ten posledný príspevok...

to ako ťa napadlo, že plod, ktorý sa vnútromaternicovo vyvíja nič nebolí?

mala som pravdu, si šalená...

a nabudúce, tehotenstvo sa spoľahlivo zisťuje tým, že prídeš ku gynekologovi a on ti vezme na to krv a ne že si dáš pichnúť injekciu na vyvolanie menzesu...

podľa toho čo tu produkuješ sa mi tak zdá, že si jedna z tej partie "mám 15, cítim sa zrelá na sex, ale neviem aké sú dôsledky sexuálneho života"... kebyže si moja sestra/dcéra tak ti takú dám po ústach, že sa ti krv z nosa pustí...

WL

To s tou vyvolávačkou ma napadlo preto lebo som čítala, že jedna žena si robil už tretí tehotenský test a stále jej vyšlo, že njeje tehotná a potom zistila že je, takže tehotenský test mi neprišielúplne spolahlivý a menzes už meškala tak som nechcela ryskovať kím je čas :) :D

isabella

co sa tyka injekcie, ta sa nenazyva miniinterrupciou, pretoze tam ide o podtlakovu metodu ako uz lioness napisala, potom tradicny potrat do 12tt a kazdopadne zistovat tehotenstvo vyvolavackou namiesto tehotenskeho testu je seriozne od veci

lioness_01

# Miniinterupcia (tzv. podtlaková metóda): Podľa výskumov má pre ženu menej škodlivé následky, aspoň po fyziologickej stránke.

* U žien, ktoré ešte nerodili sa môže vykonávať do 45 dní od prvého dňa poslednej menštruácie a u žien, ktoré už rodili do 55. dňa.
* Je to podtlakové vysávanie maternice pomocou trubice napojenej na vysávací prístroj – vacuum exhauscia. Cez roztiahnuté maternicové hrdlo sa do maternice vsunie plastická trubička s ostrým hrotom. Je pripojená na silnú vývevu, podobnú vysávaču, ale s 29-krát silnejším účinkom. Výveva vysaje embryo do nádoby.

lioness_01

WL - ale si šalená :D ak má niekto v pláne zistiť si tehotenstvo tým, že si dá pichnúť vyvolávačku miesto obyčajného tehotenského testu tak musí byť jedine šalený :D

lioness_01

drahá lollypop - "lebo existuje aj taka moznost ze nemusis ist na potrat, len ti daju nejaku injeciu" - prečítaj si to po sebe ešte raz... tá "injekcia" je stále iba potrat... či sa poskladáš do kocky alebo neposkladáš, či sa hodíš o zem alebo nehodíš... napísala si to štýlom, ako keby to bola len nejaká vitamínová tabletka a nie potrat... takže nezľahčuj...