skoncenie viazanosti v orange

lost

Ale tie USB napajanie, to je naozaj hroza, me sa nerozbehne 2.5" HDD na prednych USBckach.. ale "zvadu" to uz ide OK, asi tam mam poriadny bordel v kabelazi :)

lost

Ale brat ma router, ten je normalne do el. siete zapojeny a potom do LAn portu.. (ale pocul som ze ten modem je problemovy)
No ja osobne som mal express kartu, tiez som pocul ze je problemovy :)
BTW, siet orange je fajn, ale hlavne od 1-6 priblizne v noci... je mozne ze to tam maju tak ukrutne pretazene?
PS: katastrofa je t ood presne 18, do priblizne 22-23, cize odhadujem ze vtedy je hovor lacnejsi, ludia volaju a odstavia internetakov :)

AdamKrt

lost:

problem s vypadavanim sa netyka ani tak orange siete, ako tych USB modemov. Vacsinou byvaju dne poddimenzovane napajania na USB portoch. Napr. mam Huawei modem, ktory vyzaduje 2x USB porty a USB port by mal napajat cca 0.5A na port. Cize ma brat spolu modem tak 1A. Lenze vyrobcovia poddimenzuju napajanie USB a vacsina zariadeni nema problem. Klucenky USB, flash karty atd vyzaduju menej. Ine zariadenia maju vlastne napajanie. Ale USB modemy, co sa napajaju z USB problem maju. Znamy ma tiez tento 2 portovy Huawei a dostal jednoportovy novy modem. Tam mu nonstop odhlasuje a prihlasuje zariadenie, ako keby ho vyberal a vkladal naspat.

Riesenim je potom do pocitaca samostatna PCI karta na ktorej bude USB vacsinou lepsie napajane, alebo co funguje urcite je externe NAPAJANY USB hub, kde sa adapter napaja normalne z 230V a od toho sa zapoji povedzme 2 portovy USB modem. Potom to chodi. Problem vsak je, ze s napajanim USB portov setri vela vyrobcov a tak sa to vyskytuje pomerne casto. Ten externe napajany USB HUB pomaha, pretoze prud je dodany priamo z adaptera. Ak by sa pouzil USB HUB pasivny, napajany priamo z PC, tak to by bolo sumafuk, este horsie...

lost

SOI som skusal, oni s nimi nemaju nic spolocne (respektive, cisto so sluzbou Mobilny Internet Orange), ale mozno interne by to bolo zaujimave..

Ja som to s nimi vybavoval tak, ze som im pisal asi 5 velmi dlhych emaillov denne, ktore mali nulovu informacnu hodnotu (ake mame pocasie a tak dalej, co maju nove) a do stredu som zakomponoval malicku otazku.
Strasne rad som ich buzeroval ked mi neodpisali.. staznost na staznost.
Napisal som im asi 100 reklamacii, zopar preslo, asi tak dve :D
nauctovali mi nieco co som si neobjednal - legalna kradez, beztrestne, kolko milionov takto uz asi nakradli?

Poznam tam kazdeho podla hlasu, v tej 905ke, poviem vam, vacsich retardov splasit nemohli, kazdy radi uplne nieco ine.. A aj tak o otm nic nevedia, seriozne, nič.

Ale uz som ich vymenil za T-Mobile a odporucam to kazdemu, kto ma rad svoje nervy a peniaze ;-)
Ruzovy nie je najlepsi, ale lepsi ako Orange.

Ale brat (teda mama) si dali Orange 6GB neobmedzeny internet :)
samozrejme, signal 5/5 ale vypadava to kazdy den, uz je brat z toho pekne nervozny :D
Hold, toto sa im stane ked mi neveria, asi im tak treba :D

Orange je proste legalne zlodej, zneuzivajuci doveru ludi a diery v zakonoch, na zapade by uz mol davno zrovnany so zemou. V takej Australii maju nieco podobne ako protimonopolny urad, on by ich roztrhal na marne kusky behom par hodin, instantne prisli by o licenciu :)

Proste Slovensko je jedna super bananova krajina.

AdamKrt

U Orange sa tomu ani uz nedivim. To je sama podivnost. Mam s nimi niekolko zlych skusenosti, ktore by mohli dokonca zaujimat i protimonopolny urad, alebo SOI-ku.