Stve ma plavanie

Príspevok v téme: Stve ma plavanie
Lenuska3419

Moj problem sa mozno bude zdat niekomu smiesny alebo neviem aky .. Ale mna hrozne stve. Plavanie. Plavat som sa zacala ucit koncom decembra minuleho roka ako 19rocna. Trvalo mi skoro 5, ano dobre citate 5 mesiacov!!! kym som zaplavala jeden 25 m bazen. Plynule a bez prestavky. Vybrala som si vs kde je vyslovene nutne vediet dobre plavat -nieco podobne ucitelstvu, a ja mam strasne obavy ze to nezvladnem ...K plavaniu nemam ziadny ale vyslovene ziadny vztah, ked mam ist na plavaren az mi zovrie zaludodok. Lebo mam strach ze OPAT to nedokazem ..... A navyse mam problem aj s tym ze si neverim v hlbokej vode. Chapete ako ked mam kvantum vody pod sebou a nad sebou, mam tendenciu zmatkovat, bat sa........ Vobec mi to nejde a to som mala 2 mesiace -februar, marec, trenera co ma ucil. V pohod emi vsetko vysvetlil, techniku ale jednoducho ja sa do toho NEDOKAZEM ani za ten svet dostat a prreplavat viac ako ten 25 m usek ....... Uz som to skusala vselijak mozne nemozne..Ako prekonat ten strach, samu seba, to nieco vo mne co je akoby "zabblokovane" ... Na VS mam skusku z plavania usek 100m !!! co je pre mna katasrofa+ plavecky na otvorenom jazere-este vacsia katastrofa. Stalo ma to uz obrovske kvantum casu, penazi, a energie no vysledok je minimalny...... A to nefajcim, nemam byt preco zadychana, unavena, ale proste 19 rokov som bola totaaalny neplavec, na plavaren som isla asi raz za 5 rokov a teraz netusim ako s tym dalej ...... Bojim sa.......PROSIM poradte mi !!!!! FAkt mi na tom zalezi .........dakujeem!

alusinka

Zakladom aby si mohla plavat, je nemat strach ;)) najskor treba odburat ten ;)) a ked sa vody nebudes bat, tak ti bude plavanie prinasat aj radost ;)

lenuska3419

Pretoze ta skola je super len JEDNINA prekazka je pre mna plavaren .......Bojim sa ze kvoli tomu to nezvladnem teda iba ten prvy rocnik hlavne.. ach jaj ://

lost

Ludia mi hovorievali, ze by stacilo hodit cloveka do stredu jazera a tuzba prezit uz spravi svoje a plavat nauci takmer okamzite :)

Ale to vyzera byt naozaj drasticke :D

Mozno to robi prave ten strach-stress? Ze clovek sa nedokaze sustredit na tu akciu co ma prave robit, na tu techniku a podobne..

Inqvizitor

Tvôj strach pramení z Psychosomatickeho problemu. Máš to v Podvedomi fixované, a to Ti v tom bráni. Niekedy si zažila niečo nepríjemného s vodou, a tak Ti to zostalo. Mohla si byť aj velmi mladá že sa už na to vlastne ani nepamätáš, noo ale on je tam, a volá sa STRACH.
Neni to velký problem, ak sa nierkto v tom vyzná, tak za 2 hodinky Ťa dá do poriadku.