Maturitny rocnik a priprava na medicinu

Príspevok v téme: Maturitny rocnik a priprava na medicinu
Jaja18

Awojte,
V septembri idem do 4.rocnika. Navstevujem gymko. Na maturu som si vybrala predmety BIOLA,CHEMIA,NEMINA,SLOVINA. Tieto predmety ma velmi bavia a mam aj na vysvedceni celkovo dobre znamky 1 a 2 nikdy som nemala 3...Chcela by som ist strasne na medicinu je to moj sen azivotny ciel, ktory chcem dosiahnut..Chcela by som sa vas rada opytat,ci sa niekto chysta na medinu? Z ktorych knih s abudete pripravpvat na maturu a na prijimacky z danych predmetov...?
dakujem :):)

mrkva1

ahojte mojim snom je byt lekarkou ale proste vsetci ma presviedcali o tom ze to nezvladnem a ze sa mi tam nepodari dostat ani udrzat:(preto som som isla na pedagogiku,teraz som skoncila prvy rok a umieram na tej skole,absolutne ma to nebavi,rozhodla som sa ze buduci rok pojdem na prijimacky z mediciny a budem sa snazit aby som sa tam dostala....vedeli by ste mi poradit s cim zacat?biolu a chemiu som mala na gympli ale budem musiet zacat nanovo...nejake knihy?doucko?co pomoze?vdaka:)

zuzic

jaja miuly tyzden som jej bola na promociach:) je sice strasne unavena z ucenia ale stastna a bude z nej vyborna lekarka:) drzim vam obom palce:)

Jaja18

no dakujem za vase odpovede aj veverke a zuzic pozerala som ten link a dakujem ...a tvoje sesterka uz spromovala na medine?

vevericka

jaja..ja sice nie som na medine, ale na dost pribuznom obore..a mam dost kolegyn co tam su..vsetky sme sa ucili z klasickych gymnazialnych knih(u nas na gymku to boli take tenke 6 kusov bolo..kazda inak tematicky zamerana) plus ja, ako prifukarka, som mala testy na prifuk a ony ako medicky mali testy na medinu z chemie a bioly, co vydava fakulta..a poniektore chodili este na sukromne doucka, kde tie testy preberali a dokazovali preco je spravna ta ktora dana odpoved..zmaturovali sme vsetky a vsetky sme na fakultach, na ktore sme chceli.,nic viac sa neda poradit, iba to, aby si sa vela ucila, ale nestresovala:)

Jaja18

mne urcite nejde o karierny postup, chcem sa stat lekarkou apomahat ludom je to moj sen uz od malicka...na to aby som sa stala dobrou lekarkou a moha liecit ludi sa musim najprv dostat na vysku

ceky

tak u teba by som sa liečiť nechcel. Mňa nezaujíma nieaký típek v plášti ktorému ide len o karierny postup ale človek ktorý to robí lebo chce pomáhať ľuďom! Záleží mu na nich !