Točenie hlavy a bolesti hlavy

Príspevok v téme: Točenie hlavy a bolesti hlavy
Lululyn

Dobrý deň, mám 17 rokov a už niekoľko rokov trpím bolesťami hlavy. Prichádzajú úplne každý deň. Doposiaľ ma bolela hlava celý deň, ale večer nie. Teraz ma bolí už aj večer. Začala sa mi aj hrozne točiť, veľmi sa bojím, že to bude niečo vážne. Keď to príde, napína ma na vracanie, ale (prepáčte že som nechutná), vyzvracať sa nikdy nedokážem, aj keď sa mi veľmi žiada. Keď zjem niečoho veľa, začne sa mi tá hlava točiť a príde mi aj veľmi zle na žalúdok. Neviem povedať, do ktorej strany sa mi točí, lebo sa točí akoby do "kruhu".
Bola som na vyšetrení nedávno a jasné že doktori mi povedali, že som úplne zdravá. Robili mi všetky možné vyšetrenia, ale samozrejme, všetko bolo "v poriadku". Bojím sa, či to nebude nejaká cukrovka alebo také niečo. Aj keď - to by mi určite zistili. Neviem, z čoho to môže byť, ale nedokážem nič robiť, ležím celý deň, proste nevládzem už ďalej. Prosím pomôžte, ďakujem.

Rut

Ahoj Lululyn, žijeme v dobe, keď potrava neobsahuje tie výživné látky, ktoré by mala mať. Tiež som mávala veľké bolesti hlavy a lekári mi povedali, že som zdravá a si to len vymýšľam. Mne pomohol selén s vitamínom E z e-shopu vitaking.sk. Dúfam, že ti to pomôže.

viva viva

Tak len v krátkosti. Aj ja mám meniera a už roky. Závraty boli také že som sa plazila, lebo som nevedela urobila krok. V akútnej fáze pomôže Torecan. Účinkuje na vestibulárny aparát. Potom pravidelne som brala Betahistín (Meniserc, Betaserc - to sú rôzne názvy liekov s tou istou účinnou látkou) a Enelbin a ešte Tebocan (ginco biloba). Chodila som na infúzie (Agapurin a Mesocain). Betahistín som brala cca 2 roky. Predpísali ti čo?? Ináč nedávno som počula, že sa dajú dať na miesto tie kryštáliky (v HE).

KatkaLa

Ahojte, chcem sa s vami podelit so svojou skusenostou, urcite tym niekomu pomozem. Celych poslednych 5 mesisacov som zacala mavat priblizne dva razy do tyzdna silne BOLESTI HLAVY. Bolela ma cela hlava, hned po zobudeni. Bolesti trvali 10, 12 hodin v kuse. Za ten cas som vyskusala styri rozne tablety, ktore su na bolest hlavy urcene. Nepomohla ani jedna. Pijem vzdy cca 2 litre neperlivej nechladenej vody denne, moja strava je 90 % surove ovocie a zelenina, tabletky nepomohli, preto som vedela, ze to nie je v poriadku. V tieto dni som iba lezala, nemohla som sa hybat, bolo mi zakazdym na VRACANIE, TRPLI mi obe ruky, brnenie v tvari, TLAK v hlave, ODPADNUTIE. Pracujem v kancelarii a zazivala som trojhodinove zavraty, hoci pocas sedenia na stolicke. Chodenie bolo pre mna ako nocna mora. Kdekolvek som bola, prichadzali na mna zavraty, zakolisala sa zem, a ja som musela vyhladat najblizsiu lavicku, nech sa nezosypem . Pridalo sa PALENIE V HLAVE, pod pokozkou hlavy, vzadu na temene hlavy. Silnejsie palenie, na nevydrzanie, trvalo celych 21 dni, bez prestavky, odkedy som sa rano zobudila az kym som nezaspala. Zijem v Nemecku. Obvodny mi urobil vysetrenia (zrenicky a ich reakcia na svetlo, pevnost stisku oboch ruk, reflex kolien po poklepnuti kladivkom, tlak, prezrel krk a chrbat, centimeter po centimetre, ci nemam niekde zaseknuty nerv, plus mi zobral krv) Vysledky vsetky v norme, dokonca aj zelezo v krvi v poriadku. Nasledovala MAGNETICKA REZONANCIA HLAVY. Vsimla som si, ze nie len ja, ale aj ostatni sa tohto vysetrenia boja. Bala som sa tiez, celeho vysetrenia a hlavne vysledkov. Pred vysetrenim som cca styri hodiny nic nejedla, ak by mi chceli pichnut kontrasnu latku, pila som len vodu. Pred vysetrenim vyplnate dotaznik. Do miestnosti s MR som isla oblecena vo vlastnom obleceni z domu(bez kovov, ak mate kovy v tele-hladajte info na nete), tetovanie nemam, makeup som si vsak mohla nechat (ak by sa mi prehrievala pokozka na tvari, alebo by mi prislo nevolno, mala som dat znamenie – stlacit balonik, ktory som drzala pocas vysetrenia v ruke), dostala som sluchatka na usi s meditacnou hudbou, ktore vsak boli na nic, lebo pristroj je stokrat hlucnejsi : D , pocas skenovania hlavy sa nesmiete hybat. U mna vysetrenie trvalo 12 minut. Vysledok MR – nic sa nenaslo, ziadne poskodenie mozgu, vnutorne krvacania, zmeny na mozgu, iba zdravy mozog:D. S vysledkami som isla k Neurologicke. Ta mi urobila EEG VYSETRENIE MOZGU Vysetrenie skuma aktivitu mozgu a zistuje poskodenia mozgu. U mna bolo vsetko v Poriadku. Poslala ma domov s tym, ze som zdrava. CO MI VSAK POMOHLO? Pomohla som si sama. Desat dni som uzivala 600 g magnezia denne, pocuvala kazdy vecer 40 minut meditacnu hudbu a masirovala si svaly vzadu na krku a plecia. Nechcem tomu doteraz verit, ale toto mi naozaj pomohlo. To nekonecne palenie hlavy, zavraty a bolesti hlavy zmizli. Uz su mesiac aj par dni prec: ) A co mi tieto zdravotne problemy sposobilo? Myslim, ze za to moze moj strach po zazitkoch, ktore su na denno-dennom poriadku tu u nas, v Nemecku. Dovod, preco som svoj pribeh rozpisala je ten, aby som pomohla zbavit sa strachu z tohto vysetrenia, lebo aj ked su symptomy niekedy na nevydrzanie, vysledky stoja za usmev. Tak sa drzte a nemysliste hned na najhorsie, lebo taki sme my, ludia:)

iveta BUXBAUM

JA SOM MALA TOCENIE HLAVY DLHO BOLA SOM U USNEHO A ROBILA SOM TIE CVIKY 9 KRAT ZA DEN A PRESLO TO ALE TO SA VRACA TAK ZASE CVICIM A TERAS MI DO TOHO PRISLI BOLESTY HLAVY ALE NIC NENAROBIME UZ SOM V RAKUSKU VSETKO VISKUSALA

silica

Lululyn: ja mam tiez taky blby pocit, tocenie ako keby do kola, a zatial mi nic nezistili, cim je to sposobene :(a kto je ten najvacsi odbornik co si u neho bola? ja by som tiez rada isla na take vysetrenie. a prosimta mozes mi poradit aj tie cviky na rovnovahu?

Lululyn

no ja som nedavno bola akoze u najvacsieho odbornika na Slovensku otorinolaringologa na vertigo a tocenie hlavy...robil mi vsetky mozne vysetrenia aj tie elekticke neviem ako sa to uz vola na rovnovahu a pohyby oci, fakt som zabudla ako sa to vola ale je to jedine na Slovensku, tak som tak samozrejme isla s nadejou ze aspon on ma vylieci, ale akurat zistil, ze tocenie hlavy je sposobovane krystalikmi v usiach ale to som si myslela aj predtym a povedal mi ze mam trvalo poskodene tie krystaliky ktore zabezpecuju rovnovahu a ze je to preto lebo som v minulosti mala zapal ucha tak sa porusili, a ze to sa stopercentne stabilizovat uz neda, ked je to porusene, ze mam robit cviky na rovnovahu aj mi ukazal ake a ziadne lieky vraj nemam brat ze to aj tak nepomoze, s cim suhlasim.
Ale tie cvicenia sa nedaju stale robit navyse sama ich robit neviem lebo sa bojim ze spadnem potrebovala by som nejakeho fyzioterapeuta ktory by mi pomohol s tymi cvikmi ale zevraj to v SR neni len v Cesku takze zase z toho nic nebude asi.
Ja uz to nevydrzim aj teraz horkotazko toto pisem lebo strasne sa mi ta hlava toci a je to cim dalej tym horsie ale tak co mam robit?!
Ten medeny sal to znie zaujimavo ale ked ja to nemam z krcnej chrbtice ale z vnutorneho ucha, kedze tie vysetrenia to potvrdili. Teda tie vysetrenia boli dobre na to, ze uz viem co mi je a preco mi tak je, ale liecba, to neviem. Uz nemam ku komu ist, takze uz neviem co budem robit. Jedna zena mala to iste co ja a v Anglicku jej fyzicky napravili tie krystaliky na povodne miesto, a v momente to prestalo. Podla mna take nieco by aj mne pomohlo, ale kto mi to napravi, to uz neviem.
Mne uz sa to bude v marci rok tocit a tak isto sa ani ucit neviem s tym proste nic neviem robit poriadne ved to poznate ti co to mate tiez. Uz ta bolest mi ani tak nevadi, ved to predsa mam uz dlhsi cas a prinajhorsom si dam tabletku, ale na tocenie tabletka nepomaha, dokonca by som povedala, ze ani neexistuje, lebo co je betaserc alebo nieco na tej baze tak to je na dlhodobe zavraty ale ja mavam zavraty len ked dlho stojim ale toci sa mi hlava uplne vkuse neustale uz pomaly rok...

bio

na problemy s krcnou chrbticou pomoze medena satka, ktora sa obviaze okolo krku.
Meď lieci, je proti bolesti, uvolnuje krce svalov okolo stavcov a je to tepelna terapia. Viac info na e-maily

krcne stavce

JA SOM MALA TEN ISTY PROBLEM..MAM 18 ROKOV , ZAčALO MI TO NIEKEDY PO 15-KE.. STRASNE TOčENIE HLAVY , ZAVRATE , ZVRACANIE , DOKONCA SOM BOLA 2 KRAT V NEMOCNICI , ROBILI VšETKY MOžNE VYšETRENIA , CT , OčNE - čI NAHODOU NEMAM NAKRVACANE NA OčNOM POZADí , UšNé , NO PROSTE RAD VYšETRENí A NAKONIEC MI ZOSTILI , žE TO MAM Z KRčNEJ CHRBTICE.. MALA SOM TAM ZABLOKOVANE STAVCE , PRICVIKNUTE NEJAKE NERVY čO IDU DO HLAVY.. BOLA SOM U ORTOPEDA , KTORY MI TO NAPRAVIL A POSLAL MA NA REHABILITACIU (elektroliečba a masaže ) samozrejme že mi to pomohlo ale občas ma tam zaboli a ta bolest mi vystreluje až do hlavy. už som z toho zufala