exekucia a trvaly pobyt

Príspevok v téme: exekucia a trvaly pobyt
problemka111

ahojte....moji rodicia su rozvedeni...BSM je vysporiadane.....ale otec ma na nasej adrese stale trvaly pobyt..mame info, ze ide po nom exekutor...ma pravo siahnut na veci v nasom byte alebo nie??...ocovi uz nic nepatri..ale "serie" ma ten jeho trvaly pobyt..mam strach..aby nenabehol exekutor..a pobral nam nase veci :(

problemka111

no a nestaci mu to na mieste dokazat...lebo nic okrem tv a pc a dvd doma nemame..co by mohol vziat.....a tieto veci sme brali an splatky...a na tej zmluve nie je jeho meno...snad nebude taky debil a vezme to aj tak.....
lenze otec je nezvestny uz niekolko rokov...tak nemozeme na veky dat prec nase veci :((

GiovanniX

moze siahnut na vase veci,ale vy potom budete musiet dokazovat,ze to su naozaj vase(blocky,zmluvy atd.)veci.Zial ani zakazat nemozete exekutorovi vstup do bytu,kedze otec je najomca.Skor vsetko drahe co mate odnesne niekde ku rodine,kym sa nevyriesi spor otca a exekutora,ina rozumna moznost ako zachranit cenne veci ma nenapada.

problemka111

no to nemoze..pretoze byt je najomny..nie je v osobnom vlastnictve..a najomna zmluva je na otca...az po odkupeni by sa to dalo...snad ..lebo viem ze bez suhlasu sa to da..ale pokial nejde o majitela..spolumajitela..ci najomcu..a otec najomca je :((