Nábeh na osteoporozu

Príspevok v téme: Nábeh na osteoporozu
Damme

Zdravim vsetkych

dnes mi denzitometrom vysla hustota kosti T= -0,7
pred 2 rokmi to bolo +0,6
Uz skoro rok mam problemy s pohybovym aparatom, najviac asi ramená a kríže...ale cítim aj zapästia a päty po dlhsom chodení v nepevnej obuvi (šlapky)
Asi pred 3 rokmi som prestal s posilnovaním, lebo som si presilil šlachy..a bolo neuveritelne bolestive dvihat co i len kilove zavazia...tak som to nechal....medzitym rozne vysetrenia, rehabilitacie a podobne.....nic vazne mi zistene nebolo....časom som zlenivel, dost malo sa hybem...teda hybem sa...ale napriklad nevenujem sa ziadnemu sportu, lebo momentalne som na tom tak...ze hocijaky prudky, nepripraveny, svihovy pohyb telom alebo len rukami ..citim klby, slachy alebo co...
Dalsia vec je, ze som alergicky na potraviny obsahujuce histamin...a ten je viacmenej skoro vo vsetkych potravinach..ktore obsahuju vapnik a mal by som ich prijimat v strave...nakolko ich obmedzujem alebo nejem vobec...prijem vapnika je minimalny alebo skoro ziadny.
Potom je tu aj genetika....rodicia su nic moc co sa kotrovej struktury tyka.
Dalej...som intolerantny voci mlieku....z tvarohu ma prehana......a este by som tu mohol pisat aj iné.....takze neviem ako to sklbit aby aj kosti boli vyzivovane.
Preto by som si rad nechal poradit, co robit v mojom pripade....ci sa zamerat uplne "na vapnik"......mam len 29 rokov...a viem, ze tato choroba postihuje vo väcsine pripadov zeny.
Okrem toho ze som alergik, mam problemy aj so stitnou zlazou, uzkostne stavy.

Dakujem za kazdy prispevok

RNG

watermewlon, velmi sa mylis, ked si myslis, ze laboratorne izolovane enzymy z roznych zdrojov, ci uz zivocisnych, rastlinnych alebo hubovych a bakterialnych su neucinne.
Velmi lahko si to mozes dokazat v petriho miske, ked ich nasypes na prislusne zlozky jedla, ktore rozlozia. Jednotky USA, ktore su na flaske napisane ti priamo povedia, kolko miligramov prislusnych latok rozlozia.
Napr ked to hovori:
proteaza 20 000 USP je to schopne rozlozit 20 gramov bielkovin na zakladne aminokyseliny.
Pravy opak je klamanie sameho seba, nazdavat sa, ze po tisicrokoch nerozumneho slachtenia polnohospodasrske plodiny maju dosial dostatocne mnozstvo enzymov.
Enzymi totiz rozkladaju, tj maju casto neprijemnu chut a palia na jazyku, znizuju trvanlivost produktov a preto ich "rozumne civilizovane" odslachtili. Je len malo plodin s vyssim obsahom enzymov, ako napr ananas, papaja, cvikla a niektore zelene vrsky/vnate zelenin, ktore povacsine nejeme v surovom stave, lebo maju "neatraktivnu chut" prave kvoli tym enzymom, tak ich varime aby sme ich tych "neprijemnych" enzymov zbavili.

watermelon

preto je najlepsia surova strava, obsahuje presne vsetko co clovek potrebuje, a teda aj tie enzymy. doplnanie enzymov nejakymi tabletkami je klamanie sameho seba a svojho tela. ked viem ze to mozem dostat stravou, tak branie taliet s enzymami je blbost. este ziadne laboratorium na svete nevyrobilo liek ktory by 100% nahradil zivu stravu, to sa neda.

- mira

Enzýmy chýbajú pri prevažne živočíšnej strave a sladkostiach. Strava s dostatkom zeleniny, kvasenej zeleniny a obilnín obsahuje dostatok enzýmov. Strava s prebytkami bielkovín a jednoduchých cukrov, ako je dnešná bežná strava v civilizovaných krajinách je náročná na spotrebu enzýmov, potrebných na rozklad a trávenie bielkovín. Takáto strava spôsobuje rozvrat v trávení tým, že umožňuje rozmnoženie hnilobných baktérií v čreve.

RNG

Enzymi ulahcia travenie aj absorbciu mineralov. podobne treba mnohym aj extra kyseliny na travenie, mnohe mikroby vcitane roznych zaludocnych chripoiek vedia na dlhy cas podstatne znizit vyrobu zaludocnych kyselin, bez ktorych neexistuje poriadne travenie.
Na zabudovanie mineralov do kosti nestaci len absorbcia mineralov, treba pri tom aj vitamin D-3 a K-2
Adresoval som to v mnohych prispevkoch, mozes si to vyhladat na google.sk pod travenie, rng
Na stitnu zlazu treba najma doplnok jodu, aj to som uz castejsie tu aj inde adresoval, a z funkciou stitnej zlazy(nefunkciou vlastne)suvisi aj hospodarenie s mineralmi a teda aj mineraly v krvi a nervoch tj nielen hustota kosti, ale aj prenos nervovych signalov, tj aj nervove problemy ako depresie, tetania, uzkostne stavy a pod.
U chlapov je to zriedkavejsie, ale velmi vela zien to ma, najma ked sa im aj ine hormony vykolaja, nielen stitna zlaza.

watermelon

damme,
praveze nie, aktivizuju sa tam enzymy - podla toho akou teplotou bol sezam suseny.
aspon z toho co mam nacitane www.centrumzdravia.estranky.cz tu to niekde najdes

damme

watermelon

ahoj, no vidim ze sa vyznas, aj si mi chúťky spravila....ale...vsetky tie veci, to mi treba ist na pol dna do potravín a niečo to aj stojí..taky "šalatik" :)
ja som si dnes dal sezam do polievky aj na druhé jedlo:)

Do studenej vody na celu noc nechat?..a to nevyprchaju vitaminy?

watermelon

sezam si namoc na noc do vody ak chces, aktivuju sa v nom enzymy (ak nebol suseny za vysokej teploty, ale v kazdom pripade semena a orechy chutia milionkrat lepsie ked ich namocis na noc). daj si ho do salatov, myslim ze spravne je konzumovat ho so zeleninou. hlavne ho nepec a nevar.
skratka sprav si daky dobry salatik: mozes si urobit napr. "cestoviny" z uhorky (skrabkou na zemiaky si naskrab slize z uhorky) a urob na ne dresing: zmixuj male rajcinky, cervenu papriku, datle, avokado, mozes dat pazitku alebo bazalku) - je to prirodzeny salat, ale chuti ako by bol osoleny, je nasladly, no skus ak chces

damme

ten sezam, teda semienka..mam ako jest?...ved to je korenie....to mozem jest aj surové alebo si to mam uvarit?...poprípade si to sypat do jedál?