Nábeh na osteoporozu

Príspevok v téme: Nábeh na osteoporozu
Damme

Zdravim vsetkych

dnes mi denzitometrom vysla hustota kosti T= -0,7
pred 2 rokmi to bolo +0,6
Uz skoro rok mam problemy s pohybovym aparatom, najviac asi ramená a kríže...ale cítim aj zapästia a päty po dlhsom chodení v nepevnej obuvi (šlapky)
Asi pred 3 rokmi som prestal s posilnovaním, lebo som si presilil šlachy..a bolo neuveritelne bolestive dvihat co i len kilove zavazia...tak som to nechal....medzitym rozne vysetrenia, rehabilitacie a podobne.....nic vazne mi zistene nebolo....časom som zlenivel, dost malo sa hybem...teda hybem sa...ale napriklad nevenujem sa ziadnemu sportu, lebo momentalne som na tom tak...ze hocijaky prudky, nepripraveny, svihovy pohyb telom alebo len rukami ..citim klby, slachy alebo co...
Dalsia vec je, ze som alergicky na potraviny obsahujuce histamin...a ten je viacmenej skoro vo vsetkych potravinach..ktore obsahuju vapnik a mal by som ich prijimat v strave...nakolko ich obmedzujem alebo nejem vobec...prijem vapnika je minimalny alebo skoro ziadny.
Potom je tu aj genetika....rodicia su nic moc co sa kotrovej struktury tyka.
Dalej...som intolerantny voci mlieku....z tvarohu ma prehana......a este by som tu mohol pisat aj iné.....takze neviem ako to sklbit aby aj kosti boli vyzivovane.
Preto by som si rad nechal poradit, co robit v mojom pripade....ci sa zamerat uplne "na vapnik"......mam len 29 rokov...a viem, ze tato choroba postihuje vo väcsine pripadov zeny.
Okrem toho ze som alergik, mam problemy aj so stitnou zlazou, uzkostne stavy.

Dakujem za kazdy prispevok

- mira

Ako sa tu už písalo, príčinou osteoporézy je prekyselenie telesných tekutín.Organizmus varovnáva prekaselenie odoberaním vápnika z kostí, zubov.
Príčinou prekyselenia je hlavne cukro - mäsová strava. Je potrebné jedávať zásadotvornú stravu, hlavne zeleninu i krátko varenú, tá nám dodá zároveň i minerály hlavne vápnik. Zdrojom vápnika sú i semienka, hlavne sezamové, bohatým zdrojom sú morské riasy, divoké zeleniny a minerály obsahujú i neobrusované obilniny.

Vápnik z mlieka je nevyužiteľný a mliečna strava je ťažko stráviteľná a pre väčšinu ľudí prekyseľujúca, t.j. spôsobuje osteoporózu.

damme

zdravim Vas:)

som nevedel ze tu rozputam horlivu diskusiu:)
ja dakujem za kazdy prispevok a názor, ste milé/í :)
ale fakt je, ze každý píše viacmenej nieco iné, co by mi pomohlo....pojdem po vysetreniach..a tam mi budu hovorit tiez nieco iné:))

mjanik
hmm, mas s tým nejaku skusenost?

G182

well, spoločnosť Starlife, ktorá produkty ponúka, spolupracuje s lekármi. Lekári pracujú s EAV prístrojom, ktorý v priebehu približne dvadsiatich minút dokáže zistiť celkový zdravotný stav človeka. To znamená, že ukáže problémy, o ktorých človek vie, ale taktiež problémy, ktoré sa ešte neprejavili, alebo sú v počiatočnej fáze, jednoducho prístroj ukáže akékoľvek výchylky od normálu.
O týchto produktoch som písala ako o doplnkoch stravy predovšetkým z toho dôvodu, že to nie sú lieky obsahujúce chemické látky, ktoré často problém riešia len navonok, utlmujú bolesť a nejdú do hĺbky problému. Sú to produkty založené na poznatkoch čínskej a tibetskej medicíny, ktoré sú spojené s najnovšími technológiami v medicíne. Takže, pri všetkej úcte, som toho názoru, že práve lieky len zmierňujú bolesť, resp. pomôžu krátkodobo, no neriešia príčinu vzniku problému a ak áno, tak organizmus veľmi zaťažujú, ako napríklad antibiotiká.

Well

G182- ak tomu veris,ze to dokaze vyliecit......tak si tomu ver aj nadalej.
V prvom rade problem sa riesi s lekarom a tie tvoje doplnky......su preto doplnkom,lebo neliecia ale len zmiernuju problem.
To je cele o alternativnej liecbe.

G182

Well, som toho názoru, že ak ide o zdravie a človek si môže polepšiť, oplatí sa priplatiť o pár eur viac. Najmä v prípade ak daný produkt dokáže vyriešiť zzdravotný problém natrvalo a nielen chvíľkovo.
A jasné, v lekárni sa dnes dá kúpiť všeličo, ale úprimne, je to samá chémia.

G182

Well, som toho názoru, že ak ide o zdravie a človek si môže polepšiť, oplatí sa priplatiť o pár eur viac. Najmä v prípade ak daný produkt dokáže vyriešiť zzdravotný problém natrvalo a nielen chvíľkovo.
A jasné, v lekárni sa dnes dá kúpiť všeličo, ale úprimne, je to samá chémia.

G182

Neviem prečo sa tu nedajú zverejniť úplne linky, takže ti posielam e-mail, na adresu, ktorú tu máš zverejnenú s úplnym odkazom.