besnota - ockovanie

Príspevok v téme: besnota - ockovanie
alusinka

Dneska ma dost hlboko poskrabala poulicna macka... Bola som v nemocnici, a nakolko sa nam ju zrejme nepodari odchytit, tak sa nevyhnem pravidelnym injekciam proti besnote...

Do nemocnice idem najblizsie az v sobotu a netusim co ma caka.
Ma s tym niekto skusenosti? Ako to cele prebieha? Dakujem za info.

Súvisiaci obsah

alusinka

Dakujem za rady, aj ked ste mi moc neodpovedali na moju otazku ;)
Doktor mi vcera na infekcnom povedal, ze ked neprejde macka veterinarnou kontrolou, ci je zdrava, co zrejme neprejde, kedze ju asi uz nikdy neuvidim, tak ma cakaju injekcie proti besnote. Co je vraj nezanedbatelne.

A moja otazka znie, ako prebieha liecenie u cloveka, nie u zvierata... ja viem, ze sa to vsetko dozviem o par dni, ked pojdem znova do nemocnice, ale zaujima ma to uz teraz...

btw. je pravda, ze uz sa injekcie pichaju do ruky, a nie do brucha?

a co je na tom pravdy, ze ma tie injekcie mozu zabit? Moc tomu neverim, doktori snad vedia co robia. ci?

dračí zub

lienocka2808: Mam vlciaka. Je mily a kazdemu podava labku. Von ho bravam na voditku. Nie je dovod aby niekoho uhryzol. Chytat do ruky cudzie zvierata sa nema, brania sa a hryzu, ci je to krysa alebo pes. Volne pobehujuci agresivny pes je nieco ine, treba zavolat policiu 158. Oni donho strelia drogy a zavezu ho do utulku.

bibi1234

Ten lekar je najlepsej kamaratky snubenec, takze ho neberiem ako doktora, ale ako kamarata, je to spickovy odbornik, ktory sa vyzna, chodi na skolenia po celom svete(Australia, Amerika, zapadna Europa), je na Slovensku jednym z najvacsich odbornikov a priekopnikov, co sa tyka hlavne operacii a moderneho vybavenia svojej ordinacie...
:O))) na dvore??? par tyzdnov??? ona sa mi z postele ani nepohne:O))) vies co, normalne svojho psa lubim viac nez svojho druha, lebo mi nikdy nerobi naprieky, vzdy ma poslucha a nic mi nikdy nevycita:O)))hahahaaaa

lienocka2808

ani ja som neni nikoho nepriatel, iba reagujem a mam svoj nazor na niektore veci a sme na fore, takze ich mozem pisat. To dieta co uhryzla krysa to som bola ja ked som mala 12rokov.

lienocka2808

ja som reagovala na tvoj prispevok, kde si pisal, ze nikto by ti nedokazal, ze tvoj pes niekoho uhryzol. Ja som reagovala na TO. Podla mna je to troska podle. Keby moj pes niekoho uhryzol tak to by som riesila, a nie sa vyhovarala a schovavala sa a vymyslala by som ako dokazovat ze to nebol on. To je to hlavne co ma ZARAZILO

dračí zub

lienocka2808: Nie som tvoj nepriatel a neviem o co ti ide. Naozaj si precitaj tu linku. Je mi luto ak tvoje dieta uhryzla myska. Mna uz pohryzlo vselico a som tu.

dračí zub

bibi1234: Snad neveris doktorom. Pytal som sa sa ci si videla virusy osobne na elektronovom mikroskope. Toto si precitaj, otvori ti to oci: www.paprsky1.de

Pes je iba zviera. To ze je clen rodiny si iba namyslas. Pokojne ho nechaj zopar tyzdnov na dvore.

lienocka2808

Pozri mne je to jedno, ci je tvoj pes ockovany, na tom by malo zalezat hlavne tebe. Nebudem tu polemizovat a rozvadzat debaty, ako by som dokazovala ci ma tvoj pes uhryzol alebo nie. Ja si myslim, ze je to o slusnosti a hlavne o zodpovednosti postavit sa za svoje zviera a niest za neho nasledky. Ked toho niekto nie je schopny tak nech ho radsej nema.