besnota - ockovanie

Príspevok v téme: besnota - ockovanie
alusinka

Dneska ma dost hlboko poskrabala poulicna macka... Bola som v nemocnici, a nakolko sa nam ju zrejme nepodari odchytit, tak sa nevyhnem pravidelnym injekciam proti besnote...

Do nemocnice idem najblizsie az v sobotu a netusim co ma caka.
Ma s tym niekto skusenosti? Ako to cele prebieha? Dakujem za info.

Súvisiaci obsah

bibi1234

draci zub-tomu psovi sa robila pitva, pes na psinku nebol ockovany...
ja mam psa ako clena rodiny, takze na dovolenky, pokial nejdeme letecky , ho bravame vzdy so sebou.. ked sme sa vratili z Krety, normalne bola tri dni urazena a to sme jej zariadili full servis, bola 5x denne vencena a postel mala cely tyzden sama pre seba:O))))

lienocka2808

Na tu rybu nebudem reagovat...
No myslim, ze by si tiez reagoval ockovanim, keby tvoje 12rocne decko uhryzol potkan v obdobi ked bola besnota rozsirena. V nemocnici sa s nami ani nebavili hned si ma tam nechali, tam nebolo o com. neviem preco si tak zaryto proti tomu ockovaniu. Ja nevravim, ze by sa mal davat clovek ockovat naozaj uz proti vsetkemu, ale ked sa taketo nieco stane, ako uhryznutie podozrivym tvorom, tam si myslim,ze by sa to malo riesit.

dračí zub

lienocka2808: Nemozem mat ziadne problemy. Nedokaze ze ho hryzol moj pes a musel by dostat besnotu, co nedostane.

Videl som lysky aj vlkov z blizka, je to normalna vec. Moj pes ma tiez obcas zaschnute sliny v horucave a nie je to besnota :-)

dračí zub

lienocka2808: Mna na dovolenke uhryzla ryba ked som lezal vo vode zaveseny na nafukovacke. Normalne si zo mna odhryzla. A nebol som sa na nic ockovat. :-) Nikto ta nenutil ist do nemocnice a nechat si pichat to svinstvo.

lienocka2808

Draci zub, to že si nikdy nevidel besne zviera, neznamena, ze besnota neexistuje. U vela zvierat sa ani neprejavi. Boj stary otec je lesnik a boli obdobia, ked bola vyslovene karantena koli besnote. Momentalne sa besnota na slovensku nevyskytuje, ale moze sa prejavit zase hocikedy. Psa by si mal mat v kazdom pripade ockovaneho, keby niekoho uhryzol aby si nemal problemy.

dračí zub

Ani psinku som nevidel. Odkial vies ze to boli virusy? Mas doma elektronovy mikroskop a prezerala si si tkaniva z toho psa? Vonkajsie prejavy mozu byt z nejakej otravy, napriklad z toho ockovania.

Dan za psa nezaplatim. Seru ma dane a Sulik s tym nic nemoze spravit.

Psa na dovolenku nemusite brat. Dajte ho na dvor a popytajte znamych nech ho obcas pridu nakrmit.

lienocka2808

Ahojky, mna pohryzol potkan este ked som bola mala a bola som asi tyzden v nemocnici a pichali mi do brucha injekcie. Ani to neboli, len ten tyzdnovy pobyt cez prazdniny nic moc. Kazdopadne treba ist sa dat zaockovat. Preventivne, lebo nevies ci ta macka bola besna alebo nie.Aj ked pravdepodobne asi nie, ale riskni to. Za take 2mesiace by uz bolo neskoro.

bibi1234

Draci zub, tu sa ty s tym moc nechval, lebo su za to sankcie;O))) to mas ako s danami za psa-k tomu sa tiez nepriznavaj, ze ich neplatis:O))))
My nasu "malu" obludu bravame za hranice-vylety, dovolenky, takze ockovanie mat musi-ma to v pase, aj to na hraniciach(napr. Chorvatsko,..) dost casto kontroluju.. Ale tiez som nepocula o pripade besneho domaceho zvierata.. Na druhej strane, tzv. parvo a psinku ockujeme, aj ked to nie je povinne, boli sme svedkami velmi nepekneho priebehu psinky s rychlou smrtou u susedovho psa... Pes, ktory je izolovany to asi nepotrebuje, ale taky, ktory je v dennodennom kontakte s druhymi psami by ockovanie asi mal podstupit...

dračí zub

Ja svojho psa nedam ockovat nikdy, nemoze ma k tomu nikto prinutit. Nebyvam v Bratislave a este nikdy som nevidel besne zviera. To asi preto ze besnota neexistuje.

bibi1234

alusinka, len sa ty radsej nepustaj do diskusii s dracim zubom, lebo to nemdopadne dobre:)))) veterinar mi povedal, ked som bola dat ockovat svoju dogu, ze je tato vakcinacia zbytocna(pre psov je vsak zo zakona povinna)z dovodu, ze napr. v Bratislave sa pripady besnych psov a maciek nevyskytuju... takze je velmi pravdepodobne, ze macka besna nebola