Crevne bakterie v posve

Príspevok v téme: Crevne bakterie v posve
MalaBakteria

Ahojte, mam mensi problem. Minule som bola na vyter. Prisli vysledky. Vraj mam v posve crevne bakterie. Inak, mojej gynekologicke volala mama, vraj mi este neda antibiotika a ze je to sposobene nepravidelnou stravou, tym, ze malo jem zeleninu a ovocie. No a kedze to do mna mama huci, tak sa mi zda, ze si to len vymyslela. Nevedeli by ste mi poradit ako sa tam tie bakterie dostali a co by som mala robit? Lebo na kontrolu mam ist az o 2 mesiace (lekarka si mysli, ze to prestane, lenze pochybujem, ked to neprestalo takmer rok, ekd som stravu mala viac-menej pravidelnu) . Dakujem pekne:)

watermelon

no ani som radsej nedocitala co pises, lebo vidim ze si mylis pojmy. vegetarianstvo sa nepovazuje za zdravu stravu, jedla si syry a vajcia? ak ano tak si nejedla zdravo. varila si? syry boli pasterizovane? tak si nejedla zdravo a nejedla si zivu stravu.
varena strava = mrtva strava. uvarila so vitaminy, mineraly sa zmenili z organickych cize zivych na mrtve neorganicke. zo zasaditej stravy ktoru telo tak velmi potrebuje si spravila kyselinotvornu ktora sposobuje choroby.
o zdravej strave mozes zacat hovorit, az ked budes veganka. aj to je ovela zdravsie robit na surovo. tot vsetko. a to ze ti to doktor nepovie neznamena ze to nie je pravda. a vyhovorky ze co zabera na jedneho nemusi na druheho u zivej surovej stravy nezaberaju. ta zabera na kazdeho (nehovorim o koncovych stadiach rakoviny a o velmi chorych pacientoch)
spravna strava dokaze zazraky ale ty radsej uzivaj lieky. tie ti pomozu viac. je to totiz aj o viere a placebo efektoch. ty chces verit mrtvej strave tak nech sa paci.
ja som len chcela poskytnut iny - a casto aj lekarmi utajovany - pohlad na vec. keby kazdy jedol zdravo, nepotrebovali by sme vacsinu z nich a farmaceuticky priemysel by skoncil. a to sa neda lebo to su velmi mocni ludia.

usiko

watermelon,

keby si bola citala, tak by si sa aj docitala, ze vegetariankou som uz 12 rokov, to znamena ziva zdrava strava, ziadne maso /ani ryby/, any vyvary a bujony, ani sladkosti......a mala som pocas tejto doby roky chronicke problemy...vyskusala som vsetko, tzv .protikvasinkovu dietu /sprostost/, jogurt do posvy, jest denne aj pol kila , niekedy liter probiotickych jogurtov a mliek - acidofilnych a kefirovych, ziadne tanga, prisna hygiena pred sexom, cisto bavlnene nohavicky aj nohavice,laktobacilove cipky do posvy.....a nic...dal ma dokopy jeden lekar vo Vysnych Hagoch - 10 dnova hospitalizacia a po nej uz cca 5 rokov ziadny problem...samozrejme po dosrziavani hygieny a obrovskom polaveni co sa tyka prisnosti stravy /teraz si uz dam aj sladke kvalitne aj menej kvalitne cokolady, aj zmrzlinu, niekedy vyprazane, aj ked vege som stale/.....
.... takze studie nestudie, neplati to na kazdeho.....tiez som bola geroja a odvolavala sa na to, ze vsetko zavisi od stravy, ...ano, suvisi, ale nie strava je to jedine, co ti pomoze.....lekari tu nie su na to, aby ublizovali, ale aby vhodne zvoleny lekar pomohol....myslim si, ze zdravie je rovnovaha medzi tym, co dokazem urobit sama /strava, tekutiny, sport, stress/ a tym, co dokaze urobit lekar v spolupraci so mnou......

ako, mysliet, si ze strava vam vsetko vylieci, je scestne....

watermelon

prosim??? to ty si myslis ze len ty si tym presla? ved som jasne napisala ze pred zmenou stravy som trpela zapalmi aj ja. pchala som si do posvy jogurty, chodila po lekaroch.
tu studiu nenapisal cinan, ale 2 americki vedci a venovali sa jej tusim, snad nezavadzam 20 rokov a za 20 rokov hadam uz sa da nieco vyskumat. A vyskumali ze ludia nie su geneticky usposobeni na to aby jedli maso a zivocisne produkty. Je to skratka jednoduche a je to tak.
Ale jasne chapem ludi co sa radi vyhovaraju na vsetko mozne, jasne zly doktor, jasne partner, jasne bakteria ma nakazila... zdrave telo ziadna bakteria nenakazi.
vlastne ja ta prehovarat nebudem, zjavne si chces vybrat cestu lekarov, tak nech sa paci, ale neodsudzuj nieco co si ani z desiatich metrov neskusila.

usiko

watermelon a BJ,

je lahke radit nastudovane veci.....treba prezit, dostat sa z toho a potom radit.....a hlavne nemysliet si, ze niecio, co tvrdi nejaky cinan alebo jeden lekar, zaberie na kazdeho.....stale tvrdim, ze je si ce navrat k prirode krasny, ale nemylme si ju so vseliekom na nase prechemizovane tela a organy.,...

usiko

watermelon,

ako, pekne co pisete, ale ja som uz 12 rokov vegetarianka, jedavam kilo-dva ovocia-zeleniny denne, spravne kombinujem stravu, jedam veci zive a zdrave, celozrnne....a pritom som problemy mala.....aj chronicke mykozy /8rokov/, aj e colli v posve /sice len raz a chytila som od priatela /muzi a ich hygiena - odvtedy si meni spodky kazdy bozi den a sprcha raz-dvakrat denne u neho:-)))/......cize viem, ze strava dokaze vela, ale nezbavi bakterii posve ani mykozy.....treba to poriadne preliecit , vsetkym, co zaberie a potom stavat na strave, aby bola prevencia....liecit a vyliecit to stravou je utopicke v dnesnom svete...nase telo uz nie je prisposobene na liecbu len naturalnu, takze to proste nezabera.....

watermelon

BJ konecne s tebou mozem uplne suhlasit, antibiotika nie!!!
odkyslenie tela ano
vies co namiesto davania ti rad mimo kontextov co tak siahnut po odbornej literature o zdravi?
kup si knizky od Helmuta Wandmakera, alebo Cinsku studiu od Colina Campbella (momentalne beznadejne vypredana) alebo Tepperwein napisal knihu ako si odkyslit organizmus. I ked nesuhlasim so vsetkym, ako napr. s uzivanim sody bikarbony, je to poucne citanie.

watermelon

hej ale to ze si tam zavedie tie huby pomoze len lokalne, tu stravu treba rozhodne zmenit.
a to ze to je o strave je iste, napr. dakedy ked som sa stravovala "normalne" a sexovala som s muzom, vzdy som mala problemy tam dole.
potom som stravu upravila, teraz som dokonca vitarianka a sexujem s muzom a i napriek tomu, ze on zjavne vylieceny nie je (pretoze mu doktori nevedia nic zistit i ked na penise ma cervene skvrny) sexujeme spolu bez kondomu a uz od neho nic nechytim. jasne ze pre uplnu istotu nesexujeme ked to ma viditelne, ale to ze nieco tam ma je iste aj ked to nevidiet, lebo dakedy som mala zapaly vkuse.

BJ

A preboha, ziadne antibiotika... je to najvacsie svinstvo, ake bolo kedy na ludi vypustene, a okrem hranicnych stavoch pri smrti, kedy nieje po ruke nic ine, neexistuje dovod, kedy ich pouzit. Teda, samozrejme, okrem nabalovania sa farmaceutickeho priemyslu, to je dostatocny dovod - ale pre koho?

BJ

Je to o strave, ako pise watermelon. Vplyvom rozladenej acidobazickej rovnovahy, sa zmenilo pH v posve a tak umoznuje udrzat sa tam zivocichom, ktore by sa tam normalne nemohli udrzat a zaroven, zhorsuje podmienky pre laktobacily, ktore tam maju byt a chranit posvu pred nevitanimi hostami.
Najrychlejsia cesta, ako si znovu obnovit rovnovahu v posve, je odkyselit telo, a davat si na noc do posvy kefirove huby:

www.tibi-kombucha.szm.com

Samozrejme, kefir aj pit.