Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Postipanie hmyzom a reakcia

Príspevok v téme: Postipanie hmyzom a reakcia
letooo

Pred cca 3 dnami ma nieco stiplo, neviem co, pravdepodobne komar, na druhý den sa svrbenie zhorsilo, na dalsi este viac, budilo ma to aj zo spanku, vznikol cerveny opuch a trosku zatvrdnute miesto, miesto je cervene, flak ako pri borelioze nie je, je to len alergicka reakcia, alebo bol hmyz infikovany? pouzila som fenistil a bioparoch, ktorý je urceny do hrdla, ale na vpich ako ATB by to mohlo byt ok, co si este dat? cibulu?

debbie

Niku, moja dcera mala nedavno podobnu reakciu - volala som lekarke, ktora mi povedala, ze ak je to bordove je to infekcia, dostala atb a po mesiaci ma ist na odber krvi, ci to nie je borelia.

Well

Najpočetnejšou skupinou infekcií prenášaných komármi patria vírusové choroby spôsobené zástupcami z čeľade Arbovírusy. Názov je odvodený z anglického arthropod - borne viruses (vírusy zrodené v článkonožcoch), čo vystihuje práve spôsob ich šírenia pomocou článkonožcov kam zaraďujeme aj komáre (Culicidae). Je popísaných takmer 500 druhov arbovírusov, pričom okolo 100 z nich spôsobuje ochorenia ľudí. Jedná sa hlavne o zástupcov rodov Alfavírus, Flavivírus a Bunyavírus, ktoré sú prenášané práve komármi.

Čítajte viac: holko.blog.sme.sk

niku

Mna asi pred tyzdnom tiez nieco postipalo, pravdepodobne komar. Najprv som mala klasicku zihlavku a silne svrbenie, potom sa to trochu ukludnilo a o dva dni nato zacalo svrbiet znova. Dala som si na to ochladzujuci gel a tiez krem na alergiu ale stale to priserne svrbi. Na niektorych miestach sa mi zacali robit bordove flaky podobne modrinam. Neviem, co si o tom mysliet, zeby infekcia. A nezda sa mi to, lebo to trva uz takmer viac ako tyzden.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Postipanie hmyzom a reakcia - Fórum - ZDRAVIE.sk