Slnko vs. solárium

Príspevok v téme: Slnko vs. solárium
Redkvička

Približne o týždeň idem na dovolenku k moru. Lenže od začiatku mája som navštevovala solárium. Dnes som bola poslednýkrát, práve kvôli dovolenke. Viem, že sa nesmie kombinovať slnko so soláriom, ale keď tam teraz celý týždeň nepôjdem a ani potom nejaký ten čas po dovolenke môže to uškodiť? Nechcem sa tam predsa pred slnkom skrývať. Prečo to vlastne škodí?

m,mlk

nikanikanika, hrozí ti choroba (vieš ktorá), aj keď "používaš" len solárium alebo len slnko. Keď to kombinuješ, tak sa riziko logicky zvyšuje. Nehovor, že nevieš, prečo.

zuzi74

nika, nema sa kombinovat solarium a slnko ale z jedneho razu ti nic nehrozi. A neverim tomu, ze na slnku za 2 hodiny vobec neopali...to si musela byt cely cas asi pod slnecnikom...

nikanikanika

dobry den chcela b y som sa opytat ze ak som bola na slnku asi 2hodinky a potom ma napadla taka vec ze solarko lebo ma neopalilo a dala som si 6 minut ci mi hrozi nieco ,? prosim odpiste mi nato

whee_ee

youki - nevravím, že to má súvis, len tou alergiou som chcela povedať to, že organizmus to inak vníma ako kedysi.. ale díky za info:))

youki

whee_ee: alergia na slnko nie je sposobena tym, ze slnko viac pali ci ine, je to sposobene nasim zivotnym stylom, pripadne zdedene (cize zivotnym stylom rodicov...)
Ozonova diera nema nic spolocne s alergiami na slnko.

whee_ee

0vecka a čo ozónová diera a to, že každým rokom je to slnko ako keby prudšie? ty to na sebe necítiš?... a čím ďalej tým viac ľudí má alergie na slnko...

prepúšťajú sa také lúče v takých množstvách aké sa predtým neprepúšťali, ale vrstvy okolo zeme sa stále stenšujú :-/

0vecka

inaq to ze je slnko skodlive by som dost pochyboval.... saq je uplne prirodzene a aj vzdy bolo ze na ludi svietilo slnko si myslim ze evolucia si stym musela poradit...

Jancitka33

Redkvička, je jasné že solárko škodí viac. to už si môžeš logicky odvodiť aj od toho akou rýchlosťou opaluje. je to ovela rapídnejší zásah na povrch pokožky, ale nemaj stres, 2 mesiace čo si ho navštevovala tak kôli tomu sa svet nezrúti ;-) o skutočne škodlivých účinkoch možno hovoriť u žien, ktoré solárko navštevujú nikoľkokrát do týždňa už roky...
ja tento problém nemám, pretože mám pokožku ktorá sa velmi rýchlo opáli a to dohneda. a hlavne mi to aj dlho vydrží...stačí cez leto jedna dovolenka + párkrát na kupko a som hnedá celý rok....ale myslím že mať tvoj problém riešim to rovnako....uži si dovolenku :)

Redkvička

Solárko či slnko, obe škodia...aspoň môj názor. Ja som mala v pláne 2 mesiace tam pochodiť a koniec. Nemyslím, že to aaaaž tak poškodí...či?

lioness_01

nechodiť do solárka a bude po probléme... ale tak, ja stále hovorím - pokožka si pamätá a všetky solárkachtivé sa raz zrejme stretnete v Národnom onkologickom ústave... nič nikomu zlé samozrejme neželám, ale solárkachtivé si o to koledujú...