Kofein a nikotin = dieta?

watermelon

5 % soli sa mi zda vela. sol sa povazuje medzi nami vitarianmi za velkeho skodcu a priam zabijaka. rozhodne by som to s nou neprehanala. asi nechcete pocut detaily ako skodi, vsak? dobre uz nemudrujem.

watermelon

co si mam o nom mysliet neviem, bo nikdy som o nom nepocula, co sa divim, lebo mam toho dost precitaneho...
ovocie obsahuje tolko latok co este neboli ani objavene ze nemame o tom ani potuchy a hlavne latok ktore su prospesne telu a v zivote ich ziadne laboratorium nevyrobi. aj preto sa ovocie povazuje za najdokonalejsiu stravu.
hej ryby su na tom velmi zle: viac sa ich lovi ako sa ich stihne obnovit. navyse tym ze vylovujes nadmerne jeden typ ryby ako tuniaka tym beries obzivu inemu typu ryby a ten hynie tiez lebo nema co jest. je to zacarovany kruh, a je to dost zle. alebo sa vdaka tomu premnozi taky druh ryby ktory v napr. tuniakovi mal prirodzeneho odporcu a potom takto zoziera nadmerne zas iny druh ryb. takymto sposobom budu moria o chvilu prazdne, navyse ziadne kvoty nezaberaju, staty si robia co chcu a lovia tajne. cize sa ani nevie kolko sa toho vylovi.
navyse v dnesnej dobe je maso z ryb tak znecistene, olovom, kadmiom a inymi jedmi co sa do mori vypustaju, ze hovorit o zdravych rybach je smiesne.

TrainingBoy

Susene maso? :D tak to ma teda este nenapadlo. Zaujimalo by ma ale kolko soli v tom je ked je to take chutne ako tvrdia.

Hm no mozno mas pravdu, mozno moze byt aj normalny clovek vegos. A to o tych tuniakoch som nevedel, ale v ovoci je malo bielkovin a varene maso je lahsie stravitelne, vsak sa hovori ze prave vdaka tomu sme sa vyvinuli az do dnesnej podoby. Kazdopadne ak chcem mat plnohodnotnu stravu tak to len ovocim nedosiahnem. Ale ked uz hovorime o tom ovoci, co si myslis o resveratrole?

watermelon

ano alusinka, to je trochu ine...
aj ja ti prajem krasny den

trainingboy:
ano cvicenim sa da vela, cvicenim odburas kyseliny, a nemusi byt to stravovanie mozno az tak prisne. inac k tomu tuniaku, je uz takmer vyhynuty, prognozy su neprijemne, o par rockov, mozno 5 plus minus tuniaka budes pozerat uz len na obrazkoch. aj ovocie ma proteiny, samozrejme neporovnatelne malo oproti masu, ale tie v mase - ak je varene, su denaturovane, varenim vznikli ine molekuly a od hodnotnych bielkovin z ovocia to ma daleko. telo ich musi dlho rozkladat na zakladne aminokyseliny, ktore ovocim dodas hned. na tej stranke co som pisala su chlapci vegani taki svalnati a masko nejedia.
aj na tejto stranke najdes svalnatych veganov www.veganfitness.net

samozrejme nech robi kazdy co mu vyhovuje, ja len podavam malo znamy pohlad na vec, vlastne taky co doktori a farmaceuticky priemysel nepoda

alusinka

Nakolko som dievca z dediny, tak jem vacsinou nase domace ;) Dedo chova prasiatka, sliepky, a pod. a tie maju volnosti az az. Tak mi vzdy nejaky kusok pribalia domov. Ale tak budis. Ja proti vegetarianstvu nemam nic ;) ak to niekomu takto vyhovuje, jeho vec ;)
Zelam pekny den ;)

TrainingBoy

Tak to ti gragulujem. Problemy so zdravym su dost neprijemne. No podla mna sa da stravovat zdravo a nemusis byt vegetarian. Ja aj cvicim a potrebujem nejake bielkoviny na regeneraciu, no v ovoci alebo zelenine by som ich asi tazko hladal.

watermelon

skoro som sa zasmiala alusinka, ale len skoro, ak mas rada zvieratka tak ich nejedz a nenechaj trpiet v tych prisernych podmienkach na priemyselnych farmach, kde nevidia jak je ich zivot dlhy denne svetlo, kde su bite, tlcene, ked ochoreju a nemozu uz davat mlieko, kde su neustale kravy oplodnovane a teliatka su im hned zobrane po porode, aby davali co najviac mlieka, kde su kurence chovane v miniklietkach nad sebou, seru si na hlavy, kliektu maju vrastenu do noh lebo je taka uzka ze sa od zaciatku v nej ani raz nemohli pohnut atd... skoda vypisovat, s niektorymi ludmi to nic nenarobi

watermelon

trainigboy:
dovod sa najde ak zacne byt clovek chory a nikto mu nevie pomoct. ja som sa dakedy tolko nabehala po lekaroch a nic, nevedeli zistit ani co mi je ani z coho to je, ani co robit. tak som zacala hladat inde a nasla som. surovou stravou sa mi vsetko (okrem jednej veci zatial) vyliecilo. je to uzasny pocit, netrpiet bolestami hlavy, zapchou, zapalmi, unavou, nedostatkom energie, skratka nepomysliet na doktora ako je rok dlhy.