Zožiera ma závisť

Príspevok v téme: Zožiera ma závisť
Freja20

Neviem co s tym mam robit.Ja viem ze to je strasne ked clovek zavidi ale ja si nemozem pomoct..Inak si nemyslim ze som zly clovek ale jednoducho zavidim.Hlavne kamaratkam zavidim ze su chudsie,maju krajsiu plet,maju viac penazi,vedia si uzivat zivot a tak dalej a tak dalej..Cele dni nic nerobim len sa s nimi porovnavam a lutujem sa aka som chudera v porovnani s nimi az mi z toho preskakuje..Nevie mi niekto poradit ako to zmenit,ako sa zacat sustredit na seba a nie na ne,ako sa dokazat tesit s nimi z toho co maju??? Prosiiim ja uz nevladzem dalej takto zit...:(((

lost

Hmm, tak to bude narocnejsie..
Je fakt, ze sa neda zmenit zlyslanie "overnight", hlavne ked je to sposobene minulostou... Minulost formuje nasu buducnost....

Freja20

No ja mam 20 rokov takze pubertou to nebude si myslim..Jasne viem ze zivot nieje len o vyzore lenze ja som na to tak ze moje sebavedomie je hlboko pod bodom mrazu a aj preto je moh zivot dost na nic a robi mi to problem aj pri zoznamovani sa s ludmi..Ved ja sa snazim stale,chudnut,hladat si pracu a tak lenze nikdy mi to nevyjde..aj ked sa snazim ja uz mam pocit ze proste to je moj osud byt chudera ktora nema stastie na nic a aj to ma zoziera ze ostatne nemusia pohnut ani prstom a si najdu raz dva super job,su chude,pekne a oblubene este k tomu...a tazko je len tak zmenit zmyslanie..co sa rana zobudim a si poviem Tak odo dnes zmyslam inak?! ..tak to nefunguje u mna..:((

lost

Najdi si tlsejsie, skaredsie, chudobnejsie a neuspesnejsie kamaratky ;)

Niekde som cital toto:
anketa, mali na vyber, zarabat $150000 rocne ale byvat tam, kde zaraba kazdy $200000, alebo druha moznost bola zarabat $100000 tam kde zaraba kazdy iny len $75000.
vacsina ludi si vybralo tu druhu moznost.. je to cisto v hlave, nejaka psychologicka sranda :D

Toto je ta najjednoduchsia cesta.

ta narocnejsia (avsak relativne lepsia aj pre teba samotnu) je taka co opisala lioness_01, pracovat na sebe :)
lenze odhadujem ze to nepojde zo dna na den, ale moze to potrvat aj roky, od 1 do 5 v priemere :)

Ak nechces ani jednu z tychto moznosti, tak sa snaz si pomysliet ze.. proste vsetko je relativne (krasa,peniaze), mas co mas, a nejak sa s tym uspokojit :)
vsetko je postradatelne.. nie je podla mna "zdrave" (v zmysle pre samotneho jedinca, je to deprimujuce) sutazit s inym clovekom - tiez som mal tuto dilemu, avsak prisiel som na to, ze kazdy mame iny start a ine zaklady atd atd, tak osobne si myslim, ze je lepsie si stanovit unikatny ciel pre seba (v hmotnosti, peniazoch)a ten dosiahnut, mal by byt narocny, ale nie nemozny... a ked ho prekonas, ides dalej dalej, dalsi level a dalsi, nakoniec zistis ze bud zavidia oni tebe, alebo si ich proste "predbehla" :)

laskonka111

každý je strojcom svojho šťastia, ak si nespokojná sama so sebou alebo so svojím životom tak to môžeš zmeniť iba ty sama,aspon za predpokladu ak niesi ťažko fyzicky postihnutá, ver mi nedávno som na to prišla ja sama, tiež som sa považovala za nejakú chuderu ktorá nič nemá a je nemožná...dôležité je prestať sa ľutovať, a závidieť, proste zmeniť zmýšlanie a začať pre to aby to bolo inak niečo robiť

lioness_01

no, záleží od toho koľko máš rokov . Keď som mala 13-14 rokov, tak som mala takýto problém aj ja... takže chápem a viem ako sa cítiš, ale vekom to prejde... časom prídeš na to, že život je o iných veciach ako o chudej postave, peknej pleti, peniazoch a užívaní si... koniec koncov - veď to všetko môžeš zmeniť aj sama - ak si nespokojná s postavou tak môžeš začať chudnúť, ak so stavom pleti tak môžeš skúsiť novú kozmetiku alebo navštíviť kožnú, ak s peniazmi tak sa pokús nájsť lepšiu prácu a užívať život - to tiež môžeš zmeniť len ty...

tak držím palce aby ťa takéto veci čo najskôr prestali ničiť :)