zelene oci

Príspevok v téme: zelene oci
petrapetra

ahojte.. na genetike sme sa ucili daco take, ze z genetickeho zladiska zelene oci neexistuju...su len modre a hnede....no a neskor som dakte citala, ze zelene oci su vysledkom zafarbenia zlcou (ako vysledok nerovnohy v tele)...myslite si, ze spravnou vyzivou alebo poriesenim nejakych zdravotnych problemov je mozne zbavit sa zelenej farby?? nie zeby ma to nejak trapilo alebo mam komplexy zo zelenych oci, ale len tak teoreticky..

alusinka

:) ja som o tom tehda nevedela, este sme genetiku na skole nemali... to az pak na vyske nas s tym trapili jak kone...
Ale ked sme s mamou vylucili vsetkych susedov, dospeli sme k tomu, ze mam oci po dedovi :D

whee_ee

alusinka, viem, tam ide o to kríženie a ktorá je dominantná a ktorá recesívna atď atď, ak sa nemýlim :) ... mamka má ale hnedé oči a ocko modré, takže my so sestrou sme si to podelili :D:D

alusinka

whee_ee farbu oci mozes zdedit aj po starych rodicoch. :) aj ja som pochybovala ci som nasich, kedze obaja maju hnede, aj surodenci maju hnede, len ja mam modre :)

kvietok23

ja mam tiez zelene oci a take sa nahodou kazdemu pacia :) su take macacie :)))nemenila by som za ziadne ine :))

zelenoočko

A chcela by som ešte zelenšie, inak sa menia, v žltom umelom svetle sú zelené, na dennom svetle zelenomodrošedé. Ide o to koľko pigmentu v tej dúhovke máš.

zelenoočko

Ja mám tiež zelené oči a som neskutočne hrdá aké sú pekné. Kochám sa sama sebou - teda tými očami, lebo to je jediné čo považujem na mne za dokonale krásne (aj ked sú krátkozraké :-) ), mama má tmavo hnedé a otec modré

jajka001_

resp malo to neidentifikovatelnu farbu...svokra stale čarovala ze nech je modrooky a ja som sa modlila nech je hnedooky :) ako by to vyzeralo, rodicia hnedooki a dieta modrooke...:)