St John's Wort & 5-HTP

jozkos61

Zdravvim nikde sa neviem dopatrat na fore, rng pise o narazovej davke pri st wort john avsak nikde nepise kolko to je, na krabicke je tri krat denne jednu mysli sa to teda tak ze raz rano si dat tri alebo alp to je myslene? Ako to vam zabera dik

RNG

Inac cez Google som nasiel toto na britske SJW
www.sjwinfo.org, kde podla nich odporucaju narazovo 900 mg produktu KIRA, lebo obsahuje 0.3% hypericinu, tj odporucaju 2.7 mg hypericinu.
O hyperforine sa vobec nezmienuju, ale ja mam vyskusane, ze extrakty s 0.3% hypericinom a 3% hyperforinom su ovela ucinnejsie, lepsie zaberu a ucinky narazovej davky su ovela dlhsie. Podla vyskumnych dat polcas trvania hypericinu v tele je 9 hodin, ale hyperforinu az 27 hodin.

RNG

Nuz sklenenu gulu nemam a teda neviem, kolko je v com ucinnych latok, pokial to vyrobca nenapise. Obvykle dovod pre nenapisanie je, ze sa nema s cim chvalit, tj takym vyrobkom sa zdaleka vyhybam.
Picamilon, tj zlucenina GABA a Nikotinickej kyseliny( vitamin B-3)j3e d0ost novy na trhu, povodne pochadza z Ruska, z beznych internetovych obchodov to ma este malokto, najdes to na nete napr tu
nextag.com z roznych obchodov. Predavaju to v 150 mg kapsuliach alebo prasku.

Inac stres je skodlivy a treba ho za kazdu cenu odstranit, lebo je pricinov stoviek zdravotnych problemov, co sa postupne s jeho pomocou vytvoria.
Viac o tom som pisal,ako konkretne na to mozes si to vygooglit pod mojim nickom a slovom stres
Stres vycerpava rozne latky v tele, v citane roznych neurotransmiterov a z toho su rozne mentalne problemy, teda okrem hromady inych.
Zlo stresom spajaju znizenu imunitu, zhorsene travenie, zhorsenu regeneraciu, atd, dokonca to spajaju ciastocne aj s vyssim vyskytom rakovin.

Jurosik

Ahoj RNG,
Objednal som si KIRA SJW .. lenze tam nemaju napisane v akom mnozstve su tie ucinne latky. Pokial chcem 1 den vyskusat narazovu davku, tak kolko tabletok zobrat? 3 rano, 3 na obed a 3 vecer? Alebo inac? Viem, ze som otravny, no chcel by som mat v tom jasnejsie :).

Dakujem.

Jurosik

Mizerne sa citim, lebo mam depresiu ... cele to zacalo pred pol rokom, ked som mal velmi, ale velmi stresujuce obdobie vo vztahu a zacala u mna OCD sprevadzana uzkostami az ku vyslednej depresii... Cize to bude nieco s mozgom a chmikaliami ... myslim si ..

RNG

"Mizerne citenie" moze mat desiatky dovodov, nie len hladinu serotoninu.Moze to byt zle travenie, hormonalne kolisania, najma z nedostatku jodu, problemy s hladinami cukru v krvi, , zamorenie tela, syndrom unavy atd.
Ale ked ti znacne pomoze narazova davka hypericinu a hyperforinu, tak mas problem zo serotoninom, norpinephrinom alebo GABA. A tie sa podla potreby daju dodat, tj aspon polotovary na ne(na serotonin je to L-tryptophan, 2 x 600 mg, alebo ovela lepsie 5 HTP, kde staci aj 2 x 100 mg, na GABA je to doplnok Picamilon, zlucenina GABA a vitaminu B-3 atd.

Jurosik

A preco neodporucas stale pouzivanie? No ja sa citim mizerne kompletne kazdy den, cize aspon na par mesiacov kym sa dam dokopy by som to mal brat, nie (mam klinicku depresiu)? A mohol by si mi teda este odporucit nejake pripravky?? Zatial si idem objednat: St. John's Wort, Rhodiola, SAM-e, GABA, CDP chlorine. Mozno sa ti to zda vela, ale uz nevladzem prezivat zo dna na den a citit sa stale uplne na dne. Ak mi to zaberie, tak pomaly po jednom budem vysadzat a necham len to co mi pomoze.

RNG

Epilepsia je zvysena aktivita mozgu tam trreba tlmenie, nie extra viac to zvysit hypericinom a hyperforinom.
Tam pomaha napr L-theanine, B-3 , Picamilon atd, tj tlmiace doplnky.
Jurosik, v USA nikto nemoze pisat o ziadnych liecivych ucinkoch doplnkov, to by ho FDA potrestala(zhabanie majetku, zavretie vyrobni doplnkov a dokonca vazenie.) Prero casto vyrobci udavaju na flaskach zo strachu aj prinizke davky a tie samozrejme nemozu mat okamzitu ucinnost.
Nakoniec co sa tyka st Johns Wort, ja osobne neodporucam ziadne pravidelne pouzivanie, len narazove, v pripade ocakavanych stresovych situacii, ked sa prirychlo minu v mozgu zasoby serotoninu a inych neurotransmiterov a clovek potom padne do depresie. Hypericin a hyperforin v dostatocnej narazovej davke tomu na mnoho hodin(8 + ) zabrania.
Inac normalne, "ked nekrivas, nepotrebujes nosit palicu"