St John's Wort & 5-HTP

kristinecka

okrem toho ma stale boli hlava, oci, velmi plytko spim a boli ma hlava aj v noci a nemozem sa dostat do hlbokeho uvolnujuceho spanku, hoc necitim uzkost a stres...Zkratka stale hlava jak po poriadnej opici, hoc nepijem alkohol...Skusam pit Lapacho caj..

kristinecka

Faith Healer ake mnozstva denne je potrebne brat toho Taurinu a L - tryptopfanu? Mozno by som to mohla kupit v jednom vyrobku, obsahuju to aminokyseliny pre sportovcov . Len najst ten vyrobok, ktory obsahuje prave tieto latky vo vyssej forme mozno...
Dakujem za rady vsetkym :D

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

RNG

Presne tak.
Ale ti moze zabrat napr st John's Wort, lebo ten posobi nielen na hladinu serotoninu, ale aj na norepinephrine a GABA, davka ucinnych latok, jednorazove, neodporucam pouzivat stale, len v case depresie,alebo ocakavanej depresnej situacii, jednorazova davka musi obsahovat je 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, nie viac na den.
Ucinok je po dvoch hodinach a trva asi 8 hodin.
Moja zena ho obcas pouziva , ked citi pretazenie(rozne spolocenske davove akcie, alebo privelky tlak v robote)
Pozor na rozne extrakty z st Johns wort, kupujte len take, kde je uvedeny obsah oboch, hypericinu aj hyperforinu. Len hypericin ucinkuje podstatne menej.

RNG

Kristinecka, 5-HTP nie je vseliek, len dobry zdroj/polotovar na vyrobu serotoninu.
Zrejme mas iny problem, z nedostatkov inych neurotransmiterov, alebo dokonca nieco celkom ineho povodu.

RNG

Neviem kto rozsiruje spravu ze babab je dobry zdroj L-tryptophanu. Dobre zdroje su rozne masa,ryby a ine morske, soja a strukoviny a niektore zeleniny.
Tu su tabulky na obsahy tryptophanu v roznych jedlach bohatych na tryptophan. Nasa denna potreba je zhruba od 500 do 1200 mg, podla stresu.
nutritiondata.self.com

Banany su velmi slaby zdroj tryptophanu, na priemerny baban uvadzaju 0.011 g =11 mg tryptophanu
www.livestrong.com
Takze sa tu rozsiruje loz, ktora je aj v uvedenom clanku naznacena. Banany pomahaju spat, ale to je hlavne z ich obsahu mineralov, najma draslika/kalium/potassium.
Musel by si ich jest na kila, aby ti dali aspon tych 500 mg minimalne potrebnych.

Iron

Keď som začal uživať piracetam, konečne som sa cítil normálne inteligentný, vybavil som si čokoľvek z minulosti a to možno bola aj príčina návalov hnevu. Zmena nastala pri užívaní zároveň aj dimetylaminoetanolu, stabilizovala sa nálada a ustúpili obsedantno kompulzívne stavy, nie uplne ale výrazne. Momentálne skúšam inositol. Na epilepsiu a bipolárnu poruchu úžívam lamotrigín ale hľadám stále ďalej.