Tehotenstvo a nevolnost

mirka 23

Jaj, no aj som zase prve tri mesiace nemyslela nanič ine len na sex :-).. asi preto, že mi nebolo zle.
Tak to je fajn, že si teraz uplne OK. Ja som len minulý týždeň bola prvykrat u lekara. Viem že som riskovala, ale chcela som isť čo najneskôr. No a bolo neskutočne vidieť to malinke na monitore :-) Takže som teraz v 16tt a všetko zatial OK. A konečne už nepotrebujem tolko spať aj upratať sa mi podarilo :D

usiko

mirka,

mne bolo do 12 tt zle od rana do vecera /nastastie bez zvracania/ takze sex bolo to posledne, co som si priala, som bola rada, ze sa idem spat a v noci zle nebolo.....fuuu...ale terz zase ani neviem, ze som tehu, keby ze brusko nerastlo....

mirka 23

Usiko, velmi dobre píšeš..
Ale 12 týždňov bez sexu? Ja som to nevedela a ani by som to nevydržala.. ja som bola prve tri mesiace nadržana jak nikdy v živote. Našťastie všetko bolo OK, no klobuk dole.

usiko

nejde o vadenie, ide o to, ze napriklad, ked si pribrala len kilo, tak nevadi......hlavne je sa nestrachovat...ja viem, ze mas obrovsky strach, ja som ho mala do konca 3 mesiaca, potom zasa do konca 4, do konca piateho, lebo som si samozrejme na nete nastudovala ze existuje aj "zamlknuty potrat". No a hned som si povedala, ze co ak ja ptretim takymto sposobom....sak jak inak....nechaj veci plavat, do 12 tt na seba davaj pozor, ziadny sex radsej, ked nemas od dokiho potvrdene, ze je vsetko v uplnom poroiadku /ja som mala vsetko oki, aj tak mi povedal ze sex pockat do konca 12tt/....ja viem, ze je to tazke....ono pomaha si povedat" co sa ma stat, sa stane, toto ja ovplyvnit nemozem. ak sa to zle stane, take to prejde a podari sa nam to na dalsi raz"....nepomaha to vzdy, ale da sa.....svoj strach si pretrpime v prvych mesiacoch kazda.....

...inak o, ze mas obcasne bolesti v podbrusku je dobry znak, lebo sa ti roztahuje maternica, aby sa babo mohlo vyvijat, takze podla mna je to na velmi dobrej ceste....

....dalsia vec, to, ze si v 7tt, nemusi byt tak, to ti len lekar vyratal vek plodu podla poslednej menzes....zalezi od toho, aky cyklus si mala, kedy v skutocnosti si pocala a tak....takze tvoje "babo" moze byt tak realne 5 tyzdnov stare, a ak si mala ovulaciu neskor, tak aj menej...takze srdiecko este nebude vidno bit.....mne ked povedal ze som v 7tt, tak videl na UZV akurat bodku, povedal, ze som tehotna a srdiecko mi ukazal, ako bije v 11tt, takze pohoda......

hviezdicka*

usiko,
ja som cele roky nepribrala ani gram, takze to kilo mi vobec nevadi :-)
Stale rozmyslam nad tym, ci bude vsetko ok a ci to nie je zle, ze nebolo este pocut srdiecko (v 6.tt a 2. dni)...

usiko.

hviezdicka,

inak mam zanamu, co teraz caka 3. dieta a ani pri jednom jej nebolo zle. To je jedna vec. Druha vec: ja som do konca druheho mesiaca nepribrala ani gram....sa mi zda ze na konci tretieho som mala navyse kilo...a teraz som 27tt a mam navyse 6 kil...takze aj to je indi vindi...nestrachuj sa, bude to ok....

mirka 23

Hviezdička, to je super, že ti nie je vôbec zle. Babetko aspoň dostava všetky veci ktore potrebuje. A je super jesť potrocha a častejšie, ono babetko si samo popyta :-)
A na nevolnosti treba zobrať enzymy. a nebyť nikdy hladna. Zniženie cukru može vyvolať vracanie.

hviezdicka*

usiko
jasne, ze som robila, som tehotna na 100%. Mam len obavy ci sa babetko dobre vyvija, ked nemam nevolnosti, len obcasna bolest podbruska a pribrala som asi kilo. Tiez uz by malo bit na ultrazvuku srdiecko...

Ale dik baby za povzbudenie, pozeram, ze je vas viac, ktorym nebolo vobec zle a sa vam narodili zdrave deti

hviezdicka*

usiko
jasne, ze som robila, som tehotna na 100%. Mam len obavy ci sa babetko dobre vyvija, ked nemam nevolnosti, len obcasna bolest podbruska a pribrala som asi kilo. Tiez uz by malo bit na ultrazvuku srdiecko...

Ale dik baby za povzbudenie, pozeram, ze je vas viac, ktorym nebolo vobec zle a sa vam narodili zdrave deti