Práca a zúfalstvo

Príspevok v téme: Práca a zúfalstvo
Simona_Dul

Už 7 mesiacov si hľadám prácu. Ani len obyčajnú predavačku v obyčajných potravinách nie som schopná si nájsť. Resp. neviem ani či to je moja vina alebo to tak teraz proste je. Mám už dosť posielania životopisov, vypisovania firmám. Mám pocit, že všetky tie ponuky majú byť akousi službou firiem pre nás nepracujúcich. Zľutovanie sa, že vypíšme inzerát, jedného človeka zoberieme, nám to neublíži a jeden ten človek bude mať prácu.
Do júna som bola ešte celkom optimistická. Verila som, že keď budem Bc. bude to ľahšie. Ale je to práve naopak. Nič sa nedeje, na moje životopisy všetci s*erú aj naďalej. Začala som reagovať podráždene, niekedy až vyhrážkami. To nejestvuje jedno jediné miesto, aj hocikde v sklade, kde by som bola 8 hodín denne a dostala za to aj keď len 400€? Cítim sa úplne zbytočná, nevidím zmysel v ničom. Lezie mi to doma na nervy, pretože rodičia ma absolútne nechápu, nesnažia sa mi pomôcť hľadať prácu. Vraj- mám si užiť študentský život. Áno, pokračujem na Ing., ale externe a vážne ma nebaví každý deň chodiť do školy, proste to už nie je pre mňa. Nechápu, že som dospelá, mám všetko zvážené a CHCEM pracovať. Myslím, že ešte mesiac a budem musieť navštíviť psychiatra. Najradšej by som sa zavrela do mojej izby a spala. Nech ten prekliaty čas a realitu nevnímam...

dobra vila

Wooow, to mas super rodicov, ked studujes externe a este ti povedia, ze si uzi studentsky zivot :-O... Totiz externe studovanie NIE JE studentsky zivot...externe studium by mala byt praca popri zamestnani. Ako casto studujes? Predpokladam, ze soboty pracovat kvoli skole nevies, tak sa ani necuduje, ze ti to ide tak tazko :(. Plne ta chapem, a aj sa tej vole pracovat drz, urcite nebud doma, ked sa da... Vyhrazky ti budu trt platne, zvycajne ide VSETKO cez znamosti, aj uplne banalne fleky ako predavacka...ked tam mas znamu, hodis s nou rec, nech vezme toho a toho...dovi...takto to funguje...neviem kde studujes, a odkial si, ale skus sa popytat aj v meste tvojho studia a prenajat si tam s niekym izbu a tak...
Drzim ti palce, v dnesnej dobe hladat pracu je fakt o nervy, ved na jedno pracovne miesto pripada 90 zaujemcov ci ako...nonsense.