Otázka pre ženatých mužov

Príspevok v téme: Otázka pre ženatých mužov
NeviemNick

Keď ste sa ženili, boli ste o tom presvedčený, že sa ženiť chcete?
Čo vam v manželstve chýba, (napr. keď vyhľadávate nové známosti) a čo sa zmenilo vo vzťahu voči vašej manželke.
Myslíte si, že by bolo lepšie, keby ste sa neženili, ale ostali žiť len ako druh s družkou?

Odpovedzte prosim úprimne,je to len čiste moja zvedavosť a chcem to pre utvorenie si istého názoru. Ďakujem.

usiko.

isabella,

dakujem , potrebujem len pochopenie a respektovanie, nemusi kazdy suhlasit s mojimi nazormi a ty si to pochopila.

isabella

usiko, to vsetko je len preto, ze mnohi nezreli ludia vstupuju do manzelstva a zo zlych dovodov, ako si aj ty napisala a niektori su naozaj taki primitivni, ze si myslia, ze potom sa ten vztah budovat uz nemusi, ale to je na dlhu rozpravu, vsetko co som k tomu este chcela dodat je, ze je pekne, ze chces tvoje dieta vychovat tak ako chces, aj ti v tom drzim palce, ja by som tiez nedovolila svojmu dietatu aby sa vysmievalo inym za akukolvek "odlisnost", ale napriek tomu, ze ja som taka, viem ze nemozem pocitat s tym, ze kazdy rodic je taky isty, su dokonca aj taki, ktori este aj decka idu na take veci nahovarat (je to absurdne, ale aj take sa stava)... a mozno moje dieta bude mat okuliare a budu sa mu vysmievat kvoli tomu, pretoze obmedzencov je stale okolo nas vela a to si aj ty musela priznat... a viem dobre a to vies aj ty, ked s detmi pracujes, ze psychika maleho cloviecika sa formuje aj na zaklade kolektivu, teda do takych 6-7 rokov ho mozes najviac tvarovat, ale ak sa ti v tom obdobi jeho krehka psychika dostane do zleho prostredia, tak to moze znamenat problem, ale to riziko nesie kazdy rodic a myslim, ze kazdy zodpovedny a rozumny rodic sa snazi ro riziko obmedzit na minimum (aj ked kazdy po svojom;-))

usiko.

..skor ci neskor, ked sa pytam, alebo sledujm zosobasene pary, tak dostavam odpovede a reakcie, ze po svadbe sa o seba jednak ludia prestanu starat, jednak prestanu budovat vztah /vo vseobecnosti/, pretoze uz su si isti tym, ze uz je to specatene, uz neujde /partner/.

..vztah bez manzelstva je pre mna krasny v tom, ze si nan davame pozor, spravame sa k sebe s uctou, lebo nemame nic iste....proste ho budujeme, nestagnujeme....a posuvame sa dalej...nestojime v pristave manzelstva, ale ideme dalej...a to je dolezite...pretoze vztah je ako firma, ked ju nerozvijas a nebudujes, tak krachne.......

Toto su len moje nazory, ja viem, ze s nimi mnoho ludi nesuhlasi, ale co uz.....nemusite ma niektori za to "ukamenovat", proste len to respektovat...je to to iste, ako ja nezdielam vase nazory.....

...proste mam ine priority, prioritou cilso jedna teraz je pre mna zdrave babatko a jeho zodpovedne a rozumne vychovavanie, to je vsetko,Prioritou je pre mna laska a pozornost a starostlivost mojho partnera, jeho a moje stastie, zdravie nas a nasj rodiny a tak...papiere su druhorade.....fakt....ak to raz pride, tak pride, ak nie, budem tiez spokojna....neriesim to......

usiko.

?????????

no jasne, teraz si zliezla zo stromu, ved ako inak. Ak dieta rozumne vychovavas, a rozpravas sa s nim na urovni a rozumne, tak mu nemusis 1000000 krat vysvetlovat tu istu vec. staci par krat a pochopi. My dieta vychovame k zodpovednosti, individualite a nie k lizaniu zadkov spolocnosti. Aby bola niekto, nie nikto.....dieta, ktore je vychovavane ku sebadovere, veci ako vysmievanie nerozhadzu, pretoze si to vie obhajit...ved nezijeme v socializme, to ste este nepochopili? alebo ste este stale v nom? mne to tak pripada.....

ty si sa vysmievala detom za hocijaku odchylku? fajn, ja nikdy...uz ako mala ma mama vychovala tak, ze sa to nerobi,rozumne mi zdovodnila preco a ja si to nedovolim voci ludom ani len teraz.....takze je to o vychove...

...pracujem s detmi ale zarobim hodne viac, takze o tom sa s tebou nebudem bavit. Zadarmo ani kura nehrabe, takze ohanat sa tym, ze "praca s detmi" je poslanie, je sprostost...do neba volajuca....

na rozdiel od teba, ja vidim partnerstvo v niecom inom. Pre mna, ak niekoho milujem, tak ho podporim a poziciam mu aj vsetky peniaze, ked potrebuje, pretoze jeho stastie je aj v jeho praci, a ked by nebol stastny v praci, tak by nebol stastny ani vo vztahu. peniazky mi postupne vracia, takze problem nevidim.

je mi ta luto, ze pre teba dokaz lasky je prijatie spolocneho priezviska, fakt mi je ta luto. Ak takto zmysla cela spolocnost az na niektore vynimky, tak sa hanbim, ze v nej zijem...fakt....a ak toto nechapes, tak je zbytocne sa tu fakt vyjadrovat....ze teda dokaz lasky je prijatie jeho priezviska a popritom mam nechat skrachovat jeho zacinajucu firmu, len preto, ze na oplatku si vezmem jeho piezvisko? pekne...tak vztah zalozeny na takychto hodnotach nie je pre mna, lutujem......Priatel je teraz stastny, firme sa dari, peniazky mi pomaly vracia a je spokojny...a co viac si mozem priat ako spokojneho partnera, ktory tu spokojnost prenasa aj domov? nic, uz iba zdrave babatko, takze asi tak....

Kedze zarabam na zenu v praci s detmi nadstandardne , tak veci typu "ak ostanes sama s deckom tak uvidis" su mi fakt ukradnute. Ak si myslis, ze manzelstvo ti zaruci to, ze od teba muz neodide, tak si na omyle. A ja predsa nebudem ta chudera, ktora sa zosobasi z takychto nizkych dovodov. Ty fakt odmietas pochopit, ze existuju zeny, ktore sa nezavesia na muza a dokazu sa v pripade potreby o dieta aj same postarat? a fakt nechapes, ze manzelstvo nezarucuje vernost ani ostatne pozitivne hodnoty? Ja nechapem, ako sa zena moze vydat za muza, ked je tehotna z dovodu, aby sa o nu a o dieta postaralma aby neostala sama....to co je, stredovek?

...dalsia vec, nase dietatko nebude krstene, z jednoducheho dovodu: ja mu dam moznost si vybrat, ked bude starsie, aku vieru chce, alebo nechce...ja mu nebudem predsa po porode vnucovat vieru, aku mali nasi rodicia, alebo kto iny...toto je tiez podla mna bilag, ktory si deti so sebou nossia cely zivot....patria do urcitej naboz. komunity a nikto sa nestara, ci by si to vybrali aj same......no proste este zial zijeme v roku 19500 /tisicdevatstopatsto/, teda ako este na stromoch.....

Este jedna vec: tieto moje prispevky nepatria nikomu, kto sa zosobasil preto,ze to chcel, citil a je naozaj stastny.......toto je prispevok pre ???????, neodsudzujem ludi v manzelstve, odsudzujem /aj ked na to nemam pravo/ ludi, ktori su v manzelstve z nespravnych dovodov /a skor ci neskor mude dieta trpiet/, alebo aj nie su zosobaseni , a odsudzuju mna.....za moje nazory a vysmievaju sa im...len sa branim....robim to cely zivot, takze no problem....

doubledog

1. ano, bol som presvedceny, ze to chcem urobit.

2. chyba mi sukromie, moznost robit si co chcem, som sice celkom zodpovedny typ, ale obcas mam chut sa na celu tu zodpovednost vysrat.

3. nie, nemyslim, manzelstvo je fajn, ak clovek najde tu spravnu zenu.

beskyd

ty kokso, usiko, respekt. takto nejak vyzera a prejavuje sa zena s rozvinutym kritickym myslenim, sebareflexiou a inteligenciou. klobuk dolu.

Jannn

Také dristy, že to alebo ono robia ženy alebo muži, si nechajte pre somárov, čo žerú sienko. Ak s tou žienkou dokážeš hovoriť o hocičom a je tam láska, tak nemáš čo riešiť. A také dristy, otrepané frázy, že dať všetko deťom, lebo ja som to nemal, však uvidíte, ako sa vám odmenia.